UŽ NE Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Pitris »

VAG píše:Příště zkopíruj celý příspěvek OK :?:
Ano, rozumím a omlouvám se. Zkopírovat celé - i pro některé nechápavé chovance VAG ústavu. :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Jerry3 »

VAG píše:....3000ot/min pri 160km/h.... :twisted:
Dívej 0:37 https://www.youtube.com/watch?v=0LGZBRNlKYE :wink:
Dívám se a vidím 3200 ot./min. při tachometrových 161 km/h. A co má jako být? K tomu je to od 80 km/h nahoru naprostá chcíplotina! A zároveň je z toho videa názorně patrné, proč se nikdy nemůže rovnat autu s "normálním", tj. benzínovým motorem. :idea: :twisted:
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od j.kiwi »

VAG píše:
j.kiwi píše:1.6 Hdi S motorem jsem byl velice spokojen a průměrná dlouhodobá spotřeba cca 5,7 l/100 km taky potěšila.
Nevím zda je tento údaj tak skvělý, když se jím chlubíš,ale TDi motory jezdí za rovných 5l/100km :wink:
A to se jedná o 1.9 a 2.0 :P
Dovolím si na toto reagovat - nejedná se o chlubení, ale o dlouhodobý výsledek měření, a je smutné milý kolego, že jediné co zde dokážeš napsat je právě to chlubení se - no asi další majitel TéDéÍ s omezeným rozhledem.
Btw. s 2,0 Tdi mám v práci najeto cca 150 tis. km a v rámci svolávačky a kulance mi zdarma vyměnili komplet vstřiky, čerpadlo a asi 5 baterek (než přišli na to co je při poklesu teploty pod -5 vybíjí - auto stále žhavilo) a věci asi za 150 tis. Kč (auto stálo více v servise než v garáži)-to jen k těm spolehlivým a skvělým TDi motorům - zato u HDi vše OK. Jó a spotřeba s DSG byla 6l a více :mrgreen:
Na druhou stranu teď mám v práci Oct 1.6.Tdi a nemohu říct křivého slova - tak vypadá objektivní přístup k problematice kolego VAGU :shock:
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Jerry3 »

j.kiwi píše:...no asi další majitel TéDéÍ s omezeným rozhledem...
Moderně se tomu říká kognitivní deficit, po staru lidská hloupost, charakteristická to vlastnost všech koncerňáků. :twisted:

P.S.: Pro pořádek dodávám, že ne všichni majitelé koncernového vozu patří do množiny koncerňáků.
Dann
Příspěvky: 90
Registrován: čtv pro 22, 2016 15:32

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Dann »

Ty Hdi fungovaly vzdy bez problemu a byly prakticky nesmrtelne(osobni zkusenost s 2.0HDi, 2004 r.v. bez DPF najeto cca 600tkm a auto furt klepe, firemni Peugeot Partner), samozrejme ty nove s DPF uz trosku pruser co se tyce turba, vstriky, egr a dpf. Jinak s tim 2.0HDi bez problemu jezdeni do 5l. To DPF je proste zlo a k...í spotrebu a vicemene bezproblemovost :wink:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Jezevcik »

DPF i pro benzíny před časem ohlásil jako první právě VAG. Otázka je, zdali je to až taková nutnost nebo chtějí ukázat "Náskok díky technice".
První TDI motory v devadesátých letech byly skutečně dobré, a zde právě koncernu strašně narostla křídla a spolu s ním i jeho zákazníkům.
Evropský trh hlavně není objektivní. Kvality ocení především Severní Amerika, částečně Afrika a významně Asie.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Jerry3 »

Jezevcik píše:První TDI motory v devadesátých letech byly skutečně dobré...
V čem že to vlastně? Kromě spotřeby a někdy i výdrže jsem nikdy žádnou jejich dobrou vlastnost nezaznamenal.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Jezevcik »

Nesmíš na to hledět očima odpůrce dieselů. První dvě jsi už vyjmenoval. To nejpodstatnější je ale z mého pohledu síla v malých otáčkách. Pokud máš rád odlišný charakter jízdy, pak chápu, že Tě to neoslovuje. Kdybych sehnal v NOS stavu starého klasického diesela mé oblíbené značky, pak jdu znovu do toho, ale to je bohužel asi nereálné, takže vím, že skončím u benzínu a jsem schopen se s tím smířit.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od kornel »

Jezevcik píše:DPF i pro benzíny před časem ohlásil jako první právě VAG. Otázka je, zdali je to až taková nutnost nebo chtějí ukázat "Náskok díky technice".
..možno sa mýlim, ale mám za to, že s priamovstrekovým turbobenzínom stačí jazdiť tak, ako sa patrí a ako je to normálne (a nepotrebuje žiaden časticový filter), tzn. pri potrebe svižnej akcelerácie podradiť aj o dva stupne, resp. tak, nech sú tam pripravené východzie otáčky aké aspoň podľa mňa tam byť majú (cca aspoň tých 3000ot./min).. v takomto prípade ten priamovstrek ani pri dupnutí do podlahy, ani náznakom nezačmudí a koncovky výfuku má čisté dlhodobo.. (Samozrejme pokiaľ ten agregát v tom čase už nespaľuje viac oleja ako benzínu :lol: )
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Jerry3 »

Jezevcik píše:To nejpodstatnější je ale z mého pohledu síla v malých otáčkách. Pokud máš rád odlišný charakter jízdy, pak chápu, že Tě to neoslovuje.
Ano, to mne nikdy neoslovovalo. Zato jsem vždy pociťoval jako pro mě při delší jízdě (už po pár desítkách km) přímo nesnesitelnou vibrační a hlukovou kulisu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Jerry3 »

kornel píše:...mám za to, že s priamovstrekovým turbobenzínom stačí jazdiť tak, ako sa patrí a ako je to normálne (a nepotrebuje žiaden časticový filter), ... v takomto prípade ten priamovstrek ani pri dupnutí do podlahy, ani náznakom nezačmudí
Zde je problém opačný než u nafťáků: částice, kam patří i aerosoly, se tady netvoří ani tak při zatížení/pod zatížením, jako spíše v režimu nízkého, resp. částečného zatížení. A je to opět dáno zejména tím, že výrobce volí takové nastavení parametrů vstřikování a zapalování/předstihu, aby minimalizoval spotřebu. Tedy jsme zase zpět u otázky nastavení rovnováhy mezi čistotou spalin a účinností práce motoru, tj. spotřeby. :cry:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od kornel »

Tzn. "vyháňanie pavúkov" je v sumáre režim vhodnejší, než opačne..
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od Jerry3 »

To rozhodně, akorát to něco stojí na spotřebě. A tu přece zejména koncerňáci řeší "až v první řadě". :twisted:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od kornel »

aby v "druhom rade" dali za GO motora (olejničky) - (čo s touto záležitosťou aj dosť úzko súvisí) 3000e :roll: ..to sa fakt oplatí :wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej Ford C-Max 1.6 TDCi

Příspěvek od lengy60 »

Příznivci PSA jsou na tom úplně stejně,buďte bez obav. :D Každý druhý se na fóru prsí,jak málo mu to žere,bez ohledu na motorizaci a když jim napíšeš,že se jim ta "úspora" brzy vrátí v nákladech na opravu tak... :shock: :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět