tvorba "šlemu"

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od Návštěvník »

kornel píše:reakcia len na tvoje zosmiešňovanie, ako je u teba vo zvyku...
Zasměšňuji ty, kdož se zde, v diskusi o autech a dalších věcech, kterým ani trochu nerozumějí a přesto o nich zarytě diskutují, projevili jako hlupáci - v tom, o čem zde diskutují, nikoli v tom, co pro změnu živí je, což já na základě zdejší diskuse posoudit nemohu. Z mé strany je to vždy ostré a adresné, jsem už holt takový. Někdo to akceptuje, jiný ne, ale takový už je život.
kornel píše:P.S stále si nenapísal s čím konkrétne nesúhlasíš v rámci toho čo si citoval..
Jelikož tohle mne momentálně živí, napsal jsem to, co jsem si mohl dovolit napsat. Až mne to po čase třeba už živit nebude, můžeme se o tom pobavit. Stejně tak se nyní již můžeme otevřeně pobavit o tom, proč se LHC pár dnů po prvním spuštění v září 2008 "porouchal", tedy pokud to vůbec někoho ještě zajímá... :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od Colommbo »

Colommbo tentokrát mlčí, jaderná technologie s výjimkou kešu oříšků je mu cizí... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od Návštěvník »

kornel píše:A pokiaľ je podľa teba to čo sa udialo v Tokaimure a akým spôsobom sa to udialo, v pohode a nič dramatické a nebezpečné.. tak sa s tebou nemám o čom baviť.. očividne nemáš o jadrovej fyzike ani tušenia a nevieš čo to obnášalo.
A ještě přiostřím: jsi nejen hlupák, tebe řadím do kategorie idiotů!
Návštěvník

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od Návštěvník »

Jirko, už, nebo ještě ne? :lol:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od kornel »

Nevieš sa chovať.. ani so SS si mi nenapísal jediný argument s čím konkrétne nesúhlasiš v rámci toho čo si citoval.. a mňa si dovolíš nazvať idiotom.. zaujímavé. S ľudmi vo všeobecnosti nemám žiaden problém a vždy diskutujem vecne, ale ak niekto spochybňuje niečo a nenápiše jediný protiargument prečo a robí to zosmiešňujúcim úbohým spôsobom, tak stým už trochu problém mám.a na to som zareagoval.. možno som skĺzol zbytočne na tvoju úroveň, ale s tebou sa asi iným spôsobom ani nedá.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od Pitris »

bio má pravdu - jen to trošku uvedu na pravou míru pro kornela:
1) "narážka" na Colommba je z jiného vlákna a oba zainteresovaní vědí vo co go
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od Návštěvník »

kornel píše:Nevieš sa chovať.. ani so SS si mi nenapísal jediný argument s čím konkrétne nesúhlasiš v rámci toho čo si citoval.. a mňa si dovolíš nazvať idiotom.. zaujímavé...
Ale vždyť je to tak jednoduché:
https://www.iaea.org/gsearch/Tokaimura% ... 2BAccident

Tohle je "všechno" :) (z veřejných zdrojů, ale i v těch neveřejných je navíc jen ta jedna mnou již zmíněná věta), co o tom napsal ten jediný skutečně věrohodný a nikdy nikým nezpochybněný zdroj kvalifikovaných a několikrát důkladně ověřených informací.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od kornel »

A ešte jedna vec.. ak som ťa "Návštevník" nejako urazil alebo sa ťa dotkol, tak sa ospravedlňujem.. reagoval som prudšie než mám vo zvyku. No bola to len reakcia.
Naposledy upravil(a) kornel dne úte dub 14, 2015 8:45, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od kornel »

ja náražam len na na samotnú fyzikálnu podstatu toho čo sa udialo.. je jasné že absolútne detaily a 100 percentnú vierohodnosť sa asi nedozvieme
Návštěvník

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od Návštěvník »

Je mi to fuk! Já se tady odreagovávám od jiného druhu práce (když už zrovna sedím u těch několika počítačů), nepotřebuji se profilovat ani vymezovat a je mi vcelku jedno, co si o mně kdo myslí (no, zrovna u Jirky mi to tak úplně jedno není). Jen mne se.e, když tu někdo ventiluje hlouposti: to si pak nemohu pomoct... Já se také nepletu např. do hudby, o níž téměř nic nevím - prostě si ji užívám a jak vzniká neřeším. :)
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od kornel »

Tí návštevníci to je jak choroba.. to je asi veľký problém sa tu nejako rozlišovať.. Netuším kto alebo čo je zač Jirka a je mi to úplne jedno.. Ako som už napísal. ak niekto niečo spochybňuje a nakoniec sa ani nevie vyjadriť čo vlastne to spochybňuje, nieto ešte dať nejaký jasný protiargument konkrétny k citácii ktorú spochybňoval ale dáva totálne vyhýbavé reakcie od veci, tak taký človek mi je na smiech.. :roll:
Návštěvník

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od Návštěvník »

kornel píše:...je jasné že absolútne detaily a 100 percentnú vierohodnosť sa asi nedozvieme
Každý rozumný stát, který chce využívat jadernou energii pro mírové účely, si sakra rozmyslí něco před MAAE zatajovat. A zrovna Japonci jsou dost transparentní, mj. proto, že lhaní jim není vlastní. To samozřejmě nevylučuje osobní selhání, na které tam ovšem mají dobrý recept ve formě čestného řešení, přesněji jednorázového aktu...
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od kornel »

O tomto by sme si mohli pokecať pri pive, to je dosť dobrá téma.. ale nehodí sa to preberať tu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od Pitris »

Tak dojeď na "olej"sraz :wink: ale na nynějším 25.4 - 26.4. Návštěvník zřejmě nebude - snad na dalším....
....a poznáš (nejen) Jirku 8) Ale je fakt, že na tomto vlákně by té jaderné fyziky už možná i stačilo :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: tvorba "šlemu"

Příspěvek od skodovkar »

jerome píše:
skodovkar píše: Takže na japonci bych jej očekával tam, kde není vidět. Tedy na víku vevnitř. Že není na samotném víčku kondenzát je vlastně nepodstatné.
Videl som zopar viek zdemontovanych ked sa isli stelovat ventily ale ten slem som tam nevidel ani v lete ani v zime Obrázek
Tvorba šlemu bude probíhat v zimě při nekrátké a nedlouhé jízdě. Musí být dost dlouhá na ohřátí vzduchu v bloku, ale zase nesmí být tak dlouhá, aby šlem zmizel.

Návštěvník: řez víčkem oleje by vypadal přibližně jako řecké π :lol: Dvojité hrdlo má výhodu i při nalévání oleje, když se netrefíš, tak máš záchytný prostor, který má díky dírce fakticky neomezenou retenční kapacitu - ta záleží na objemovém toku do tohoto meziprostoru. Tímto pořešíš environmentální, estetickou, bezpečnostní i finanční stránku věci :idea:
Odpovědět