Tuk do hřebenového řízení Fiat K 854 NLGI 000

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
mkbrno
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 28, 2019 11:48

Tuk do hřebenového řízení Fiat K 854 NLGI 000

Příspěvek od mkbrno »

Sleduju tohle forum už nějakou dobu, ale nenarazil jsem na téma, kde by se řešil tuk do řízení. Dělám opravu, rád bych vyměnil dvacetiletou náplň tuku za čerstvou, ale nechci to přirozeně pokazit.

V nabídce Oleje.cz jsem našel jenom klasiku A00, nebo potom kilovku (což nevyužiju) https://www.oleje.cz/p/shell-retinax-csz-2-kg--18911
nebo
https://www.oleje.cz/p/divinol-lithogre ... -kg--19734

Čili prakticky žádný výběr v nízkých viskozitách. Ani známky po Fiatím originále K 854, Li + MoS2.

Poradili byste, máte zkušenost?
Díky
mkbrno
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 28, 2019 11:48

Re: Tuk do hřebenového řízení Fiat K 854 NLGI 000

Příspěvek od mkbrno »

Pěkný, děkuju.

vyplývá mi z toho, že A00 má sice vyšší viskozitu, tedy nejspíš horší čerpatelnost za nízkých teplot. Hřebenové řízení si s tím určitě poradí, akorát to nesmím přehnat s náplní, ať to netrhá prachovku.

Hlinitý mýdla mají srovnatelný vlastnosti jako lithný, podle spodní tabulky, pokud se koukám na "complex". Bohužel není tam hlinitý vs. lithný surový. A A00 je víc sopel, vím že vyleze v zavřené krabičce až na víčko, když se člověk nedívá. Hezký. Škoda, že původní náplň slibuje obsah MoS2, alternativy nikoliv. Ale jestli toto má u 20 let starého pekáče smysl...

Takže se to nebojím domazat A00. Došel jsem ke stejnému názoru jako vy?
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Tuk do hřebenového řízení Fiat K 854 NLGI 000

Příspěvek od pepoh »

mkbrno píše:
Takže se to nebojím domazat A00. Došel jsem ke stejnému názoru jako vy?
ano, hladal som aj na ebay, predajci znacia 00/000 ako jeden produkt.
naslo mi par 00/000 ale bez obsahu moly,zelenej farby.
u nas v eshopoch situacia rovnaka. :oops:
pre 2-ky je sortiment obrovsky (dokonca aj s obsahom pao), ale nulky uz je velky problem.
..este ma napadlo, ze ci nie je kontraproduktivne rvat moly prasok do tak tekutej,jemnej vazeliny.
mozna by stacila EP litium? tie dostupne su.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Odpovědět