TPMS

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Ital

TPMS

Příspěvek od Ital »

Ó, zajisté. Jednomu jsem vyměnil oleum a druhému jsem opravil kolo. Seběhlo se to tak. Jezdím se senzory TPMS na jedné nápravě a na druhé ne (nebudu za ten prevít utrácet a vidím, že mám recht). Takže kontrolka TPMS svítí. Rozsvítila se mi posléze ještě jedna kontrolka, která signalizuje konkrétní kolo, kde je problém. Bylo to na nápravě, kde senzory mám. Kouknu zběžně a nezdálo se nic špatně, tlakoměr jsem s sebou neměl. Říkám si - asi se to zmátlo, že nemám všude ty senzory. Jenže později bylo kolo už viditelně ušlé. Čili to snaživě signalizovalo i se dvěma zbylými senzory. Dohustím kolo, zkouším ventilek - OK. Tak jsem kolo sundal, vyšťouchávám kamínky, hledám nějaký vpich - nic. To už jsem pojal podezření na ty zapráskané ventilky TPMS, jsou dotaženy matkou. Dám kolo do vody - a ejhle - uchází kolem pojistné matky ventilku. Dotáhl jsem matku trubkovým klíčem č. 12 - ještěže ho doma máme - a závada odstraněna. Dohustím kolo, namontuji kolo... Vzpomněl jsem si na ftípek W. von Brauna, starý přes půl století: Automatizace je jako manželka. Pomůže vám vyřešit problémy, které byste neměli, kdybyste se neženili. :?
P.S.: Aktuální i dnes :idea:
Zasraný TPMS...
Naposledy upravil(a) Ital dne pon lis 14, 2016 15:54, celkem upraveno 1 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: TPMS

Příspěvek od Jerry3 »

Ital píše:...Pomůže vám vyřešit problémy, které byste neměli, kdybyste se neženili. :?
P.S.: Aktuální i dnes :idea:
Zasraný TPMS...
Donedávna jsem byl stejného názoru. Až se ke mně doneslo, že jedna moje milá kolegyně, jezdící samozřejmě bezpečně, tj. pomalu a opatrně :mrgreen: , zejména pak se dvěma dětmi na palubě, najezdila stovky km s tlakem v pravé přední pneu 0,6 a ve zbývajících třech 2,2. A vůbec nic jí nepřipadalo divné :evil: . Proto zlatý TPMS! :twisted:
Ital

Re: TPMS

Příspěvek od Ital »

Kontrolka by jí taky nepřišla divná. I mě to zmátlo, natož takového primitiva, jako... :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: TPMS

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže tebe to zmátlo z úplně jiného důvodu. :lol:
Ital

Re: TPMS

Příspěvek od Ital »

Tožjasne, to jen tak pro zasmání :wink: .
Ital

Re: TPMS

Příspěvek od Ital »

Jerry3 píše:...Proto zlatý TPMS! :twisted:
Ano, koncern to má vyřešeno dobře. Mám ho rád :D .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: TPMS

Příspěvek od lengy60 »

To má můj koncern také,tak se nechlub. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Ital

Re: TPMS

Příspěvek od Ital »

lengy60 píše:To má můj koncern také,tak se nechlub. :D
Já se nechlubím, bo nemám ani jeden z těchto koncernů :? . Mám jiný koncern, kterýžto koncern to má (blbec) přes vysílače :evil: .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: TPMS

Příspěvek od lengy60 »

Aha,já myslel,že jsi psal něco o Fábii. :oops: Vím co máš za stroj,ale asi jsem nabyl dojmu,že máš i Fabču. :? Jinak jsem někde četl,že se to koncernové řešení moc nezamlouvá EK. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS

Příspěvek od BigBang »

protože ti to neřekne hned, ale po tom co ujedeš nějakej kus a nesmí ujít kola všechny stejně :lol:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Ital

Re: TPMS

Příspěvek od Ital »

Teda já tomu nerozumím, ale přijde mi, že přes ABS by tento systém měl mít přesnější vstupní data, než přes nějaký vysílač v kole někam na anténku. Podle mé zkušenosti to přes vysílače funguje dost pomalu (s prodlevou), to přece ABS+ zvládne taky :shock: .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: TPMS

Příspěvek od lengy60 »

Právě že ne,pokud by došlo k tomu,že ujdou všechna kola stejně,tak budeš vesele jezdit na podhuštěných a PP ani nepípne,v druhém případě to měří skutečný tlak a také se ti zobrazuje na displayi.Já mám ten prvně jmenovaný,bo mám sračkoidní vůz o malém výkonu, :lol: takže jsem po dohuštění na požadovanou mez provedl kalibraci a hotovo. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Ital

Re: TPMS

Příspěvek od Ital »

Nebude asi problém upravit sw ABS tak, aby si pamatoval "správnou" frekvenci otáčení a upozornil na jinou. Vždyť ten vysílací bazumek a jeho sw nejspíš pracuje podobně, a to dost opatrně a pomalu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: TPMS

Příspěvek od Jerry3 »

Nikoli, TPMS snímá skutečnou hodnotu tlaku, tedy princip práce je naprosto odlišný.
Ital

Re: TPMS

Příspěvek od Ital »

Ale jdi, ty tlaku, já mluvím jen o sledování otáček kol, ten můj systém více neumí. Právě proto melduji, že přes ABS by to bylo dosažitelné a neopruzující pro zákazníka :idea: .
Odpovědět