Tekuté stěrače

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od pepoh »

cistiacu proceduru som absolvoval znova, paci sa mi ze nariedenie ~20ml/l destilky to funguje velmi dobre na lahku spinu, za pomoci navlhceneho mikrovlakna.
este aj ked som voskoval so sonaxom1, tak mi ostali tvrdohlave zaschnute flaky.
(moja chyba, nemal som aplikatory, tak som daval vosk s mikrovlaknom...tazko odhadnut spravne mnozstvo :oops: )
suchym mikrovlaknom to moc neslo odstranit, ale zase stacilo navlhcit s onr, a lak sa dal ocistit.
je to nenarocna kombinacia so sonaxom, lak na dotyk hladky. holubie prdy po navlhceni idu lahko dole.
nejake spongie, aplikatory su objednane..
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od bloke »

Ako pôsobia tekuté stierače na sklo, rokmi doškriabané (prachom+stieračmi, príp. kamienkovými poškodeniami)? Niektoré tuším v tomto smere, sľubujú zlepšenie vo výhlade/lome svetla na oných miestach.

Tiež ma zaujíma, ako s takto ošetreným sklom narábať v extrémne prašnom prostredí (do 1-2 dní po akomkolvek umytí, vždy nechutne oprášené vozidlo). Posledné roky to riešim tak, že pred prvotným použitím stierača s ostrekovačom pred štartom, sklo aspoň vždy ostriekam čistou vodou + otriem gumičky stieračov a svinstvo pod nimi. Tu asi nenastane žiadna zmena ..:?:
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Misojogi »

Ako pôsobia tekuté stierače na sklo, rokmi doškriabané (prachom+stieračmi, príp. kamienkovými poškodeniami)? Niektoré tuším v tomto smere, sľubujú zlepšenie vo výhlade/lome svetla na oných miestach.
pouzivam uz dlhsie, povodne som si to dal ako zlavu spravi na aute, neskorsie som zistil ze to viem naniest aj sam
profici to robili tak ze najprv vydrhli praskom na riad(zuzka) celne sklo a nasledne aplikovali NANO na sklo a to bolo naozaj najlepsie (este vycistili sklo aj zvnutra) (a medzi jednotlivymi aplikaciami aj vyfenovali sklo aby bolo suche a vylestili naneseny NANO pomocou lesticky) slovom profici
a vysledok bol naozaj super a aj vydrzal slubovany polrok a rok
to co si nanasam sam vydrzi asi mesiac :-( a mozno aj ten sprej je menej kvalitny

ano aj starsie sklo sa krasne rozjasni, zazraky to robit nevie, ale vysledok je viditelny rozdiel
prijemna je aj jazda v dazdi
rokmi doškriabané (prachom+stieračmi, príp. kamienkovými poškodeniami)?
toto uz len lestiaci kotuc na karbosku(plsteny) a pouzit lestiacu pastu na sklo (minimalne mikrotrhlinky to opravit vie, zavaznejsie ryhy by bolo treba hodiny lestit)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od bloke »

To by som nechcel vidieť, ako mi nanášajú drsný prášok na riad na sklo a drú... asi by škrípali aj moje zuby.Za ostatné reply dík.
Keď máš zaprášené sklo, tak ako postupuješ - "šetríš" si nanesenú vrstvu a čo najmenej spúšťaš stierač+ostrekovač, radšej jazdíš ďalej s popraškom?
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Misojogi »

To by som nechcel vidieť, ako mi nanášajú drsný prášok na riad na sklo a drú... asi by škrípali aj moje zuby.
to nebol s pieskom, ale kvalitne to odmastilo
vyskusaj pripadne koncentrovany prasok na pranie ....
ale sklo je tvrde cize neboj sa nic sa nestane ....
Za ostatné reply dík.
aj na buduce :-)
Keď máš zaprášené sklo, tak ako postupuješ - "šetríš" si nanesenú vrstvu a čo najmenej spúšťaš stierač+ostrekovač, radšej jazdíš ďalej s popraškom?
umyt na pumpe aby som splachnutim vodou dal prec prach a potom uz cistenie je v pohode ...., pripadne ostriekat hadicou alebo dokonca WAPkou
vodou neposkriabes :-) take prud vody
no ale ked v zime potrebujes vidiet tak ti nic nepomoze a proste musis pouzit stierace a ostriekat spinu :-D
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Misojogi »

Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od bloke »

Díkes, ale to si nemal robiť... zas budem radšej prokastrinovať, ako riešiť tieto premenné: poriadne očistiť, každý malý kúsok skla zvlášť, niečím čo je aj účinné a ani nezanechá žiaden povlak, poriadne doleštiť vhodnými textíliami, to všetko v čase kedy najmenej 24 nasledovných hodín nezaprší...
Mám dosť už aj keď idem natankovať, potom doliať aditívoj (vždy v kufri hladám tú správnu odmerku; včera som nemohol nájsť ani striekačku, ani takú na ktorú som si špeciálne vyrobil značky 10 - 15 - 20 - 25 - 40 - 50 ml... našiel som aspoň jeden starý VIF aj s vrchnákom) - odlieval som červené STP; potom doliať chýbajúcu vodu do ostrekovača (v tomto čase som už nechcel načínať letnú 3-4 litrovku zo špajze, takže som zarábal z filtrovanej vody a W5 koncentrátu...), ešte ma čaká naleštenie predného vyblednutého nárazníka a líšt - nielen v tomto počasí pakáreň (k zapatlaniu seba i karosérie možnosť prechladnutia)... prípadne po vyše roku naleštenie pneumatík a výmena vozovej kravaty = puklíc na jesennú sezónu.
Predtým najlepšie umyť auto (zas v nadväznosti na počasie)... no nevykašlem sa na 70% z toho, keď max do 2 dní vyzerá ako vyválané v mede a prachu. :lol:
Naposledy upravil(a) bloke dne pát říj 26, 2018 10:42, celkem upraveno 1 x.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Jerry3 »

Já už na všechno dlabu, jiných starostí mám až nad hlavu.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od bloke »

Tak... práve v rovnakom čase a zmysle som dopisoval rozvitú poslednú vetu v príspevku vyššie, na najatie zaplatenie sluhov (popísané aktivity) mi to zas pripadá ako vyhadzovanie nemalých peňazí do luftu, keby efekt aspoň vydržal nie 2 dni, ale aspoň 2 týždne.
Nárazník som nenapatlal už asi rok (vyzerá nepekne šedo), pneu vyše roka (netreba, ale keď už mám tie 2 spreje), okná som síce parádne vyčistil asi pred mesiacom (zvnútra poriadne aj zadné prvý raz po 20 rokoch), zvonka už za 2 dni ako prašivé, ale tekuté stierače nenaniesol zatial nikdy.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od tonny »

Kluci, u vás tolik prší? Ale jinak je to dobrý aj na námrazy, lepší se škrábou okna.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od bloke »

Zajtra má pršať, takže umývanie +príprava zbytočné. No tieto kvapalné stierače chcem vyskúšať prvotne pre ich iné propagované účinky, než ako náhradu klasických v daždi.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od pepoh »

kedysi som pouzival rucny sprej, nastriekalo sa nechalo uschnut a utret handrou.
chvilu to vydrzalo, vnutri bola trochu h2so4 aby naleptalo necistoty.
https://www.parfemydoauta.cz/sheron-tek ... -rain-off/

ako som pisal inde, chemia od soft99 funguje lepsie a radove mesiace.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od skodovkar »

:shock: ten moment, kdy si uvědomíš, že děláš detailing na paneláku :lol: Nastříkal jsem Sheron na umytá okna a možná se o něco méně špiní. Ošetřená okna ale nejsou na deštivé straně a moc taky letos nepršelo.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od BigBang »

Bloke: zrasovaný okno ti to neopraví, pohodu při jízdě za deště ti to značně zvýší :wink: Základem je pořádně vyčistit a odmastit. Pak už jen nanést a dodřžet podmínky aplikace. Prach apod. na okně bude ulpívat stejně, ale proudem vody ho smyješ. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu, protože já jezdím se „zaprášeným“ oknem pořád, nemám s tím problém...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Odpovědět