Tekuté stěrače

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Pitris »

Já používám želvu https://www.auto-doplnky.com/tekute-ste ... gLBl_D_BwE Je pracné to rozleštit, ale dělám to autoleštičkou. Ale účinné to je. Teda jak to rozleštění, tak i ten "rain" efekt. A jako bonus - přijde mi že pokud je sklo namrzlé, jde námraza líp odstranit....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od lefort »

Není vosk jako vosk. Na sklo auta, zejména čelní, ovšem v žádném případě nepatří!
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od pepoh »

Obrázek
nemal som s nim problem, pod stieracmi funguje lepsie ako na laku.
spinave, prachove flaky po dazdi (lak)nestaci ostriekat hadicou, je nutne aj pouzit handru
Naposledy upravil(a) pepoh dne čtv kvě 10, 2018 17:54, celkem upraveno 1 x.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Jerry3 »

Bohužel si nemohu přiložený obrázek zvětšit, tedy nedokážu přesně zjistit, o jaký přípravek jde, ale rozhodně platí, že tvrdý vosk určený na lak karoserie rozhodně nepatří na čelní sklo, neboť zhoršuje jeho optické vlastnosti!
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od pepoh »

tento sonax je tekuty
https://www.sonax.cz/eshop-autokosmetik ... etail.html
s cislom 2,3 uz brusia - na stary lak
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od shalibaba »

Já mám vyzkoušené tekuté stěrače od želvy - viz. odkaz výše. Na jaře jedna aplikace v létě druhá a před zimou další. Mít garáž, tak by to chtělo někdy v půlce zimy ještě jednou. Za tu cenu perfekt.
Aplikace na auto tak 1, max 2 hoďky, při dešti k nezaplacení, hlavně boční okénka a zadní sklo ( sedany bez stěrače ).
Mytí auta pravidelně šamponem s voskem od Chemiků, po umytí jen vysušení skel mikrovláknem a fakt to funguje.
Jak tu někdo psal, naopak je pak neštěstí jet s takto neošetřeným autem.

A ano Pitrisi - v zimě jde námraza opravdu lépe dolů.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Brembo »

tiež používam Turtle a námraza sa lahšie odstranuje. Je ale potrebné ročne viackrát naniest. Predtým som mal nejaký nano produkt,vydržal celý rok,ale obtiažna bola manipulácia-lepšie povedané očistenie skla. Na vyčistenie bol špeciálny čistič,ktorý sa po uschnutí musel omyt vodou a po nanesení stierača sa sklo nemohlo namočit tuším 12 hodín+pri aplikácii musela byt teplota nad +5.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Fahrer »

Jerry3 píše:Ať jsem kdy použil "tekuté stěrače" jakékoli značky, podmínkou dosažení žádoucího účinku byla aplikace na dokonale čisté sklo s návazným důkladným rozleštěním přípravku po jeho částečném zaschnutí, což bylo vždy dost pracné. Alespoň takto hovořily návody na těch přípravcích. A když jsem jednou nedodržel tu první podmínku, tj. napřed jsem sklo důkladně nevyčistil, zakonzervoval jsem si "tekutými stěrači" onu špínu na několik měsíců. :x
Aha. :) To je přesně to čemu se chci u užitkových aut vyhnout. Máš dvě možnosti, jak odstarnit nečistoti z okna vzít špinavou vodu u pumpy, iron nebo na vyčištění použít tekuté stěrače. Samozřejmě, že mají minimální trvanlivost, ale pořád je větší než od mytí ironem. Pořád nemůžu přijít na to, co je zde tak těžké k pochopení.
Na svých osobácích si pak můžu hrát celý víkend s clayem, odmašťovadlem a postupným nanášením nějakého kvalitního přípravku na čelní okna.
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od shalibaba »

Clay bar jsem teď o víkendu zkusil opatrně použít na 16 let staré zadní sklo u Zafiry - nevěřil bych, co na něm všechno bylo a ničím to poradně nešlo umýt - až clay bar to perfektně vyčistil, ale musí se při čištění opravdu opatrně, a pořád podklad lubrikovat. U tohoto auta nikdy tekuté stěrače použity nebyly, možná také díky tomu se tam chytil takovej hnus - připadalo mi to jako nějaká hodně jemná přiškvařená struska. Motor je benzin.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Libor »

Měl si to "kontaminované" náletovou rzí, ta potvora se zažere do čehokoli. A použil si přesně to, co je k tomu určené - clay. Já "zatím" používám na odstranění "náletovky" jen chemii, Korrosol krásně ji rozpouští, aniž bych musel použít clay. Zatím. Lak je krásně hladký.
Skla jsem kdysi taky voskoval, ale všiml jsem si, že po čase začaly stěrače po skle "skákat" , tak jsem od toho upustil. Jak je psáno výše, není vosk, jako vosk. Sealant je jiné kafe.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Jerry3 »

Libor píše:Skla jsem kdysi taky voskoval, ale všiml jsem si, že po čase začaly stěrače po skle "skákat" , tak jsem od toho upustil.
Tento nežádoucí efekt přináší i častá volba "voskovacího programu" v případě používání myčky.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Jerry3 »

Fahrer píše: Aha. :) To je přesně to čemu se chci u užitkových aut vyhnout. Máš dvě možnosti, jak odstarnit nečistoti z okna vzít špinavou vodu u pumpy, iron nebo na vyčištění použít tekuté stěrače. Samozřejmě, že mají minimální trvanlivost, ale pořád je větší než od mytí ironem. Pořád nemůžu přijít na to, co je zde tak těžké k pochopení.
A já stále nemohu pochopit, jaký smysl má používat přípravek bez čistících schopností (určený primárně ke konzervaci povrchu) k odstaňování hmyzu. Trochu mi to připomíná jednoho profesionálního řidiče, který pořídil u pumpy v Německu (nehovoří německy) bandasku s "modrou vodou" a nalil ji do nádobky ostřikovače mého služebního vozu. Šlo o AdBlue, tedy vodný roztok močoviny. :x

Jinak na hmyz je nejlepší nějaký přípravek k odstraňování hmyzu a na čisté sklo je zase nejlepší přípravek na čištění skel automobilů, tedy bez leštidel a pokud možno s přídavkem čpavku, nikoli však močoviny. :lol: Skutečně netuším, proč bych si měl na benzínce pořizovat "tekuté stěrače", vždy citelně dražší než to, co jsem vyjmenoval, a navíc postupovat zcela proti návodu k jejich použití. :o :shock: :?
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od pepoh »

modry clay z ebayu, a jarova voda. funguje na skle. :wink:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od shalibaba »

Anebo k tomu CLAY vzít ještě za cca 1,5 dolaru dvě tabletky librikantu - z každé tabletky cca půl litru roztoku.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od pepoh »

clay som skusal aj na ciernych lakovanych zrkadlach, umyte boli, zialbohu to skrabe. :oops:
dalo sa to opravit lahkym prelestenim :
Obrázek
na ciernej barve vidno flaky od vody a spinu, neviem ako sa toho zbavit, asi mi ostava len ta lestenka
na bezdotyk umyvaren chodim, mozno je bordel zavrtany v makkom laku. rain efekt po umyti je slaby.
este som objednal makky clay, uvidim.
ohladom toho clay lubrikantu bolo doporucene aj hustejsi roztok autosamponu (?)
vyskusam este tento recept, mozno clay nebude robit bordel.. :?
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Odpovědět