TDCI a aditiva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Koňár

TDCI a aditiva

Příspěvek od Koňár »

Dobrý den mám Mondeo 2.0 tdci rv 2004 a chtěl sem si koupit aditivum na čištění trisek a palivového systému. Díval sem se do manuálu a tam píšou že do automobilu nesmí přijít žádné přísady do paliva ani do oleje a že se na opravu nevztahuje záruka . Poradíte mi prosím někdo jestli mám radši brát prémiové nafty nebo se na to vys.at a dát tam to aditivum ? Mimochodem Benzina teď nově nabízí vylepšenou naftu verva a tvrdí o sobě že je první firma která má cetanové číslo nad 60 jednotek . Děkuji za každou odpověď a sportu zdar .
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

Mám již třetí služební Škodovku TDI PD, na každé předchozí jsem najel přes 100 tis km a potřebu nějakých aditiv nebo čisticíh paliv jsem nikdy neměl a také s motorem nikdy nic nebylo.
Krt€k

Příspěvek od Krt€k »

bastien píše:Mám již třetí služební Škodovku TDI PD, na každé předchozí jsem najel přes 100 tis km a potřebu nějakých aditiv nebo čisticíh paliv jsem nikdy neměl a také s motorem nikdy nic nebylo.
tj. motor jeste v zabehu :)
100Kkm na motor nic neni.

Aditivem pri rozumnem davkoni nelze nic zkazit - muze jedine pomoct.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Třeba VIF nebo Castrol TDA, aditiva do oleje určitě ne, ale do paliva bych to doporučil i když máte auto v záruce.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Hlavně je potřeba se vyvarovat tankování u takových těch "JZD" pump.
Common-raily jsou hodně háklivé na kvalitu nafty.
Dá se to řešit i tak, že budeš brát objednou tu "prémiovku";
a to aditivum VIF je (údajně) jedno z nejlepších.
S0T0

Příspěvek od S0T0 »

netroufnu si tvrdit jak prospesne aditiva jsou, ja do chrochtaka 1.9 TDI PD pridavam VIF. Puvodne jsem ho bral na zkousku, ale presvedcil me. Zvyseny vykon ani mensi spotrebu nepozoruji, ale subjektivne se motor ztisil a mene se brani nizkym otackam treba pod 1500...
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Zakaz pouzitia aditiv do paliva ma jednoduchy dovod. Po case sa system moze zaniest a v servise s radostou oznamia,musime vymenit vsetky trysky,oprava bude stat len 10 000.
Koňár

TDCI a aditiva

Příspěvek od Koňár »

Taky sem si to myslel že by to tak s tím servisem mohlo být . Ale myslím že radši nebudu riskovat a raději budu brát pořád prémiovky . Ale člověk nikdy neví.
Návštěvník

TDCI a aditiva

Příspěvek od Návštěvník »

No já mám to samé mondeo a jezdím tak na různé nafty .Někdy vezmu u tesca makra ale nejčastěji jezdím na obyčejnou naftu k benzině.Má už najeto skoro 170 .tisíc a to sem nepoužíval nikdy žádné aditiva.Mám ho od 130.tisíc a za tu dobu jsem akorát natankoval 2 krát vervu a jednou ultimate diesel.Mimochodem ta verva to je síla.
Tirika

Příspěvek od Tirika »

Taky mám v autě 2.0 TDCi,asi tak rok dávám VIF a nikdy nebyl sebemenší problém. Na dálku to chroustá 4,7, bez aditivace asi tak 5,3.
Návštěvník

TDCI a aditiva

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem koupil Aditivum od Milera ale jednorázové a docela by mně zajímalo jestli bude znát rozdíl už po jedné flašce. Je to první aditivum po 180 tisících kilometrech které tam dávám.Takže snad když jsem už také prachy do toho dal že by to snad mělo zabrat.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...no ten millers zaujíma aj mna tiež by som ho chcel vyskušať ale na slovensku je to tažšie z milersom...

..každopadne daj potom vedieť ake je chovanie motora atd. či ma učinok alebo len placebo efekt
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..a vida pitris čo by som bez teba robil dík ;)
Pagid

Příspěvek od Pagid »

Brembo píše:Zakaz pouzitia aditiv do paliva ma jednoduchy dovod. Po case sa system moze zaniest a v servise s radostou oznamia,musime vymenit vsetky trysky,oprava bude stat len 10 000.
Až taký jednoduchý,alebo lepšie povedané veľký úsmev vzbudzujúci dôvod :mrgreen: to rozhodne nebude.
Odpovědět