Ťažké štartovanie - Akku OK

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud ještě máš "ručičkovou" přístrojovku, tak potíže s "uzemněním" agregátu poznáš snadno: ručička teploměru má tendenci reagovat na změnu otáček motoru, případně dochází zároveň také k drobným zhoupnutím ručičky otáčkoměru, aniž by se však v ten moment měnily otáčky motoru.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od bloke »

Otáčkomer sa mi zhúpaval, no keď som o zarážku uvolnil nastavenie lanka, tak to z velmi častého denného javu prestalo takmer absolútne (väčšinu jázd ani raz spozorované, občas pri cca 2-3 jazdách na moment jedno malé zhúpnutie ručičky možno pri zabrzdení). Teplomer mám len žiarovkovú kontrolku pri prehriatí.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Jerry3 »

Startovací kabely napojíš u startovaného vozu na plusový pól akumulátoru a na čisté místo někde na kostře agregátu. U "zdroje" dtto.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Jerry3 »

bloke píše:Otáčkomer sa mi zhúpaval, no keď som o zarážku uvolnil nastavenie lanka, tak to z velmi častého denného javu prestalo takmer absolútne...
Já neměl na mysli volnoběh, ale chování otáčkoměru při jízdě ustálenou rychlostí.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od bloke »

Vďaka, aj som medzičasom tú štartovaciu časť zmazal (len v jednom aute prepojiť pod kapotou svorky 30 a 50, bez účasti druhého voza/aku; a) b)Marton), aby som nevyzeral ako zlodej/vlastného auta :P.

Pri ustálenej jazde mi ručička otáčkomera vždy držala stabilne.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od bloke »

Vymenil som starý štartér Valeo za v podstate nový (repasovaný z Valea pod značkou M.Marelli v PL),
už zmienené: pôvodný vyrobený pred 20 rokmi, do posledných dní chytal príkladne "na prvý ťuk".
Tento vymenený, na rovnaké nezbrklé otočenie klúča chytí až na nejaký trojimpulz, v porovnaní s originálnym akoby sa necelú sekundu trápil, kým príde k naštartovaniu.
Je to znak nejakej konkrétnej nedostatočnosti (žeby som sa ho mal prípadne zbaviť), a takýto prejav bude mať už stále?
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Jerry3 »

Takové to už zůstane. Lepší je nechat si zrepasovat ten vlastní, ovšem vychází to dráž a trvá déle.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od skodovkar »

A máš stejný výkon startéru? :idea:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od bloke »

Vďaka, asi s ním istý čas pojazdím, ak príznaky neveštia krátku funkčnosť, akurát ten trapný zvuk mi ostane na hanbu...
Na tuzemský repas som nenašiel nikoho osvedčeného, iba pár všeobecne vyhladaných bez konkrétne kladných referencií, takže preto som doňho nešiel (jeden ujo v telefóne bol i neuveritelný exot, velmi slušne povedané).
Starý štartér mám stále, keď sa jedného dňa naučím ich opravovať... :lol:

Rovnaký papierový výkon by mal byť* [..avšak hodnoty mu nikde na akýchkolvek stránkach žiadne neuvádzajú -len čísla OEM, či použitie v autách-; neboli ani na/v krabici], pozeral som tak iba údaje štartérov iných susedných značiek (mali 0,7 - 0,9 - 1,0 - 1,2 kW).
*Tento bol objednávaný priamo cez moje VIN (dokonca mi tvrdili, že pôjde o úplne nový vyrobený kus mimo repasu, čomu sa mi nechcelo veriť, a po príchode ku prevzatiu/kúpe sa hneď potvrdilo).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět