Tank ONO

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tank ONO

Příspěvek od Pitris »

Ono po zkušenostech lidí s většinou věcí (a nejenom v motorismu) tak všechno, co je nejlevnější je podezřelé. Já se taky většinou při výběru čehokoliv vyhýbám tomu nejlevnějšímu, ale u pump ONO (a už jsem to sem psal) si myslím, že kvalita (aspoň minimální) požadovaná normou tam bude. Oni jsou moc vidět. A (ne)příjemnost a (ne)ochota obsluhy u pumpy se nemusí rovnat (ne)kvalitě paliva
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Tank ONO

Příspěvek od adosM »

Nepřítomnost a neochota se může lehce rovnat tomu že když mají takové ceny, tak mají i práce nad hlavu...O tom, že se zuby nechty bude shell a omw držet na svých cenách mě nepřekvapuje. Ale pro mě za mě. Moc lidí k ním nejezdí, už i benzina je u nás levnejší jak omw a shell. Mimochodem Olomouc Globus NA95 30.90kč. Za 2-3 dny tam stejně jedu. Tak dám plnou s aditivama
šulda

Re: Tank ONO

Příspěvek od šulda »

Kvalitu vynechám :mrgreen: Asi sem rozmlsanej ale příjemnost a ochota podle mě patří k obchodu a hodně práce na tohle není omluva. Až někdy pojedu do JH tak si o ten dodák řeknu :mrgreen: Teď už do JH jedu sotva dvakrát za rok ale dřív sem tam byl často a taky sem u nich párkrát tankoval :)

Edit: Tak sem se drobet podíval na letošní pokuty a docela sem se zasmál. ONO dostalo 350tkč že neměli ve směsný naftě minimální (30%) poměř bio, na tom si podle mě kapsu nenamastili :mrgreen: No zahlídl sem tam i pokutu za Maxx Motion, téměř 30x překročil maximum oxidační stability, pokuta za 1,5 melounu tak je jasný že musí bejt OMV dražší než ONO :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

šulda píše:To je pořád dokola :mrgreen: Kvalita a že z dodáku nic nepoznám ale tohle sem tu přece neřešil. Ještě jednou, neřeším kvalitu a vím že se dodák nemusí stotožňovat se skutečností...
Pak Ti asi nerozumím,ale na co tedy ten dodací list požaduješ? :D Souhlasím s Tebou,že ochota a příjemné vystupování patří,ale to samé platí v opačném směru.Na co tedy budu prudit a požadovat kus papíru,jehož vypovídající hodnota je rovná nule? :lol: Ale každý máme nějaké hobby,takže pokud to někomu udělá dobře,tak nechť si počte. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

Pitris: Na téma "nejsme tak bohatí,abychom kupovali levné věci" toho bylo napsáno spoustu.Nicméně zcela vážně říkám,že ne všechno co je levné,musí být automaticky špatné a co je drahé je zase samosebou dobré. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
šulda

Re: Tank ONO

Příspěvek od šulda »

lengy60 píše:Na co tedy budu prudit a požadovat kus papíru,jehož vypovídající hodnota je rovná nule? :lol:
To že chci znát něco víc o zboží které kupuji je prudění? Něco jako, hele je to levný tak ber a nepruď? Zrovna v tomhle může bejt nějaká taktika :mrgreen: V tom případě sem prudič téměř pořád protože třeba při nákupu potravin chci znát původ a čerstvost. Nahlédnutí do dodacího listu u čerpačky je zcela v normálu a pokud se někdo zdráhá nebo ho dokonce nechce ukázat tak je tam něco (to něco, může bejt klidně jen obsluha) špatně a důvěru si u mě nezíská. Se na mě nezlob ale nakupovat podle ceny bohužel převyšuje nad kvalitou a nemůžem se divit že (všeobecně) existuje tolik šmejdů. Pokud vnímáš nahlédnutí do dodáku jako prudění pak mě asi nepochopíš nikdy :mrgreen: Ale v jednom máš jasno, dodák je zbytečnost takže bez obav, vše je OK. Radši nikdy nečuchej ke koupenýmu masu :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

Šuldo s Tebou je řeč jak rozpravka. :D Na jednu stranu napíšeš,že se dodací list nemusí odpovídat realitě a na druhou stranu ho přesto chceš vidět. :roll: Takže obráceně,když Ti na pumpě ukáží dodací list,tak mají Tvou bezmeznou důvěru,ale že natankuješ srágoru,která nemá nic společného s daty na papíru Ti vadit nebude? :idea: A k těm potravinám a jejich čerstvosti.Tobě se ještě nestalo,že jsi koupil např.čerstvé a chlazené maso,kde byl štítek s údajem,že maso bylo baleno předcházející den a po rozbalení.....děs běs? :mrgreen: Pak věz,že mně ano,takže i proto jsem velmi skeptický k jakýmkoliv potvrzením,že je všechno cajk. Já upřednostňuji osobní zkušenost před nějakým kusem papíru.Ale je samozřejmě věcí každého soudruha,zda si koupí výrobek za 100 nebo ten samý,ale s papírem za 120. :wink:
A jinak ty výmluvy na kvalitu zboží,protože chce zákazník nízkou cenu je specifikum oblastí od Rozvadova směrem na východ. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) lengy60 dne úte pro 23, 2014 10:26, celkem upraveno 1 x.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Tank ONO

Příspěvek od Jezevcik »

Co mě se týče, tak kdybych si já nechal ukázat dodák, tak rozhodně chytřejší nebudu. Neznám dodavatele a překupníky, přes které to projde, neznám mechanismy a dodatečné úkony, které palivo eventuálně upraví a celkově o tom vím prd. Z mého pohledu to pomůže jedinému, a to vyvolání dojmu zákaznické vyspělosti a možná následné větší odpovědnosti prodejců - to vše za předpokladu masovějšího rozšíření. Pokud člověk není skutečným odborníkem, který umí rozplést tuto distribuční pavučinu a opravdu se orientuje v oboru, tak si podle mne pouze něco nalhává.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
šulda

Re: Tank ONO

Příspěvek od šulda »

lengy60 » Když je to s tím dodákem tak jednoduchý tak proč se zdráhat, vždyť si tam můžou napsat co chtějí ne? Leda by měli strach z častých kontrol a na tom dodáku byla kvůli tomu pravda :mrgreen: To že připouštím, že můžou bejt švindly v papírech je realita ale zrovna u ONO kde mají ty časté kontroly bude zřejmě to procento lživosti někde jinde když nedostávají pokuty.
Btw to maso v balíčkách nekupuju (žena říká že je to v dnešní době loterie, věřím jí :mrgreen: ), jen vážený a rypák do něj vrážím hned i když dobře vypadá.
Jezevcik>> To od koho nakupuje ONO vyčteš stejně jako u jiných čerpaček, filtrovatelnost, obsah MEŘO taky.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

šulda píše: Btw to maso v balíčkách nekupuju (žena říká že je to v dnešní době loterie, věřím jí :mrgreen: ), jen vážený a rypák do něj vrážím hned i když dobře vypadá.
Předpokládám,že si před koupí necháš předložit dodací list,kde je jasně napsáno odkud maso pochází,kde se poražený kus pásl atd. :mrgreen:
Já jsem tohle již před lety eliminoval tím,že jezdím nakupovat k sousedům. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik píše:Pokud člověk není skutečným odborníkem, který umí rozplést tuto distribuční pavučinu......
S tímhle mají problém i orgány činné v trestném řízení a daňová správa. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Tank ONO

Příspěvek od Jezevcik »

lengy60 píše:
Jezevcik píše:Pokud člověk není skutečným odborníkem, který umí rozplést tuto distribuční pavučinu......
S tímhle mají problém i orgány činné v trestném řízení a daňová správa. :wink:
Asi tak.
V této branži se to miliardovými podvody hemží desítky let.

Pokud mi řezník s vlastní výrobnou (znám takového) prodá paštiku, na které je napsáno, že obsahuje maso, játra, sádlo, neobsahuje žádné konzervanty, kouřová aromata, barviva a má rozumnou záruční lhůtu, tak mu věřím. V souvislosti s palivy si vzhledem k výše uvedenému dovolím o důvěře minimálně pochybovat.
Na tom bezpočtu lahví s tvrdým alkoholem také nebyl ve složení uveden metanol.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Tank ONO

Příspěvek od Colommbo »

Zůstaňme, prosím, u tanku... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Tank ONO

Příspěvek od Jezevcik »

Naposledy upravil(a) Jezevcik dne úte pro 23, 2014 17:11, celkem upraveno 1 x.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tank ONO

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Pitris: Na téma "nejsme tak bohatí,abychom kupovali levné věci" toho bylo napsáno spoustu.Nicméně zcela vážně říkám,že ne všechno co je levné,musí být automaticky špatné a co je drahé je zase samosebou dobré. :wink:
lengy60: s tím já zcela vážně souhlasím :wink:
A i proto jsem zkusil to ONO a třeba oleje Sunoco taky patří mezi hodně levné, nikoliv ale nekvalitní.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět