Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Pedro »

Hele,pro delší vedení:
Co brisk? Možná mě nějak "nezapaluje"
:oops:
modelář

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:Ono není problém nevšimnout si že mi zadek nebrzdí ,většinou ta závada vzniká postupně a člověk si na to zvykne. :wink:
Ale samozřejmě, pro některé to skutečně není problém - nevšimnout si toho či onoho! A i tohle je naprosto charakteristické pro uživatele Castrolu, Michelinů, Bosch(-ek) všeho druhu apod.: sice si "ničeho nevsimnou", ale hlavně že jsou přesvědčeni o své vizi! :twisted:
modelář

Příspěvek od modelář »

mastnák píše: Možná mě nějak "nezapaluje"
:oops:
Špatně jsi zvolil tepelnou hodnotu! Nebo snad odtrh? Pardon, vzdálenost elektrod. :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Pedro »

Tam hore co píše Mipesa. Brisky totiž leta jezdim....Byl jsem si vydělat navíc nějaké prašule a 1,5 dne moc nespal, proto,tede doufám,mi hůř zapaluje.
modelář

Příspěvek od modelář »

Tak na vysvětlenou (pro unavené, nevyspalé aj.): Kdo nemá v motoru Castrol a Bosch a na discích kol Michelin, ten je prostě ... (dosaď si, jakékoli sprosté slovo Tě hned napadne)
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

to modelář : co ti konkrétně vadí na pneu Michelin, Matador, svíčkách Bosch nebo Brisk a o Tvém I Hate Castrol ani nemluvím. Moje osobní zkušenost se svíčkami Brisk DOR12IR, pneu Matador MP46 HectorraII nebo Michelin Alpine je jen a jen dobrá a koupím znovu. Na Magnatec moje stará alfa najela cca 200.000 km a na TXT moje nová určite tak 120.000 ( TXT dávali v servisu u Vavřince) a oba motory běhají dál bez jakékoli újmy. Někdy mi to tu přijde, kdo víc pomluví Castrol je větší borec...........
modelář

Příspěvek od modelář »

Vadí mi přesně toto:
modelář píše:Tak na vysvětlenou (pro unavené, nevyspalé aj.): Kdo nemá v motoru Castrol a Bosch a na discích kol Michelin, ten je prostě ... (dosaď si, jakékoli sprosté slovo Tě hned napadne)
Musím opět, znovu a snad po sté vypisovat podrobnosti?

Možná jen jednu věc: Poslední skutečně výjimečné (ve smyslu výrazně "vyčnívajíci nad konkurencí") pneu Michelin byl podle mého názoru typ MXV2 někdy v r. 1992. Od té jsem se už nesetkal s gumami dané značky, které by jízdní vlastnosti vozu/vozů spíše nek..., než vylepšovaly. Jejich výdrž však nepopírám: pro toho, koho zajímá právě a jen km proběh a nic jiného vlastně ani moc nepozná, přímo ideální volba!
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Pedro »

Princip tvé poznámky chápu.
Jen co je blbého na Brisku? Myslim konkrétně,jsem jen zvědavej,chci názor,nic víc.
Klíďo zítra,za chvíli vykalim. Servus
modelář

Příspěvek od modelář »

mastnák píše:Princip tvé poznámky chápu.
Jen co je blbého na Brisku? Myslim konkrétně,jsem jen zvědavej,chci názor,nic víc.
Klíďo zítra,za chvíli vykalim. Servus
Pokud chápeš "princip", tak když si pročteš ty příspěvky zpětně, zjistíš sám, že já jsem se o Brisku vůbec nijak nevyjadřoval, a to zejména proto, že do "principu" mé poznámky (přesněji řečeno jízlivé narážky) vůbec nezapadá a ani zapadat nemůže - stejně jako tam nezapadá např. Mogul, Paramo, Barum, Matador...

Horliví "značkaři" totiž volají: "Nic jiného, než... Castrol, Michelin apod.!" Zatímco já, vyhraněný neznačkař, tvrdím (a mám pro to argumenty opírající se o zkušenosti vlastní či alespoň z bezprostředního okolí): "Cokoli, jenom v případě těch značek, když už na nich někdo mermomocí trvá, bacha a pečlivě vybírat!"
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

To se rozjela pěkná diskuze....

K těm Briskům. Slyšel jsem z více stran, že jejich speciální svíčky o několika elektrodách a takové různé fičury, mají špatnou kvalitu. No naštěstí klasické svíčky jsou kvalitativně úplně jinde a je na ně naprosté spolehnutí.
Castrol simply never, ale s vyjímkou převodovky. No možná o něm popřemýšlím, jak budu shánět olej do směsi pro Babettu po GO :?
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Pedro »

modelář-
ok,chápu "obsah jizlivky" a Tvuj názor. Přečetl jsem si vše zpětně. Včera mi nějak moc nepálilo.Únava zbytků závitů. Dík.
škodovkář-
zrovna tříelektrodový Brisky léta jezdim ve všech autech.
:P
Netvrdim že jsou nejlepší na zemeguli,jen se mi odsvědčily tak je prostě používám.Nic víc nic míň.
modelář

Příspěvek od modelář »

Vyzkoušej cokoli od Denso, nejlépe z řady Iridium, a rychle změníš názor!
Brembo.SV

Příspěvek od Brembo.SV »

pod Denso sa podpisem. na rozdiel od Bosch cerpadiel a super sviecok,ktore nestoja ani za 0,0001 cent ale sa predavaju trochu drahsie,tak Denso este smejd nevyrobil. ale aby som neohovaral Bosch,tak stierace vie vyrobit kvalitne,hadam jedine,co sa mu aste dari. Bosch je uz len znacka,no nie kvalita.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

mastnák píše:modelář-
....
zrovna tříelektrodový Brisky léta jezdim ve všech autech.
.....
Předpokládám, že se bavíme o motorech se vstřikováním. Je tam poznat nějaký rozdíl na spotřebě, výkonu nebo chodu? Také jsem nad tím přemýšlel, ale nakonec jsem radši nechtěl riskovat. :?
modelář

Příspěvek od modelář »

Brembo.SV píše: Bosch,tak stierace vie vyrobit kvalitne,hadam jedine,co sa mu aste dari. Bosch je uz len znacka,no nie kvalita.
Přesně z těchto důvodů jsem ve svém "jízlivém výčtu" jmenoval právě ony tři značky!
Odpovědět