Styl jízdy

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Vajíčkáři se táhnou jak sliz. A specificky škodovkáři potácející se levými koly za plnou čárou, už v protisměru, navíc těsně před horizontem na vozovce široké tak, že by se na ni vešly 2x2 pruhy, si dávají hodně záležet, aby všechny za sebou maximálně zdržovali tempem "skoro 60" na limitu 90. :x Zato s kopce je na 50-ce ani nenapadne byť jen trochu přibrzdit. :evil:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pedro »

Nejak jsem si fcera nevsiml. Vse v poklidu,vyjma par prudce akcelerujicich a nasledne brzdicich.
Ja v osobacku relaxuji,pluji plachtim. Nesedam za volant s tim,co zas bude. Kdyz uz teda s oso musim jet.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Zkus to těsně před setměním směrem na nějaké větší město, mimo dálnici - vajíčkáři nemívají známku. Vyroste ti i trpaslík. O VAGinistech - závodnících v úsecích dálnic s omezením na 80, kteří ovšem na 130 nejedou ani ten limit, teď nehovořím.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Styl jízdy

Příspěvek od pepoh »

Jerry3 píše:Vajíčkáři se táhnou jak sliz. A specificky škodovkáři potácející se levými koly za plnou čárou, už v protisměru, navíc těsně před horizontem na vozovce široké tak, že by se na ni vešly 2x2 pruhy, si dávají hodně záležet, aby všechny za sebou maximálně zdržovali tempem "skoro 60" na limitu 90. :x Zato s kopce je na 50-ce ani nenapadne byť jen trochu přibrzdit. :evil:
sebeckost na cestach je neskutocna a mam dojem stupa. treba tych ludi vratit do reality klaksonom.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže to může udělat ten vpředu. Pokud jsi "hluboko ve šňůře", nezbývá ti než doufat, že ten, co na sobě drží dvacítku aut, třeba někam odbočí. Zrovna včera jsem jel na 90 opakovaně i 40, na trojku po rovině (autem). Všude zákaz předjíždění či plná čára, případně provoz v protisměru. Zajímavé je, že když už jsem se propracoval dost dopředu, tak jsem zjistil, že ten první slimák zcela bez zjevného důvodu výrazně zpomaluje právě na zákazu předjíždění, aby mimo něj citelně přidal. Stále však jede levými koly po čáře, takže přes něj není vidět dopředu. Limity v obcích však na něj ani trochu nefungovaly...
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Styl jízdy

Příspěvek od NOVON »

Jerry3: No pár takových "vláčků" jsem včera taky potkal,ale obecně mi přišlo,že všichni jezdili tak nějak nervózně.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Ještě jeden extrém ze včerejška: žena v protisměru jedoucí dle mého odhadu (ale blbě se to odhaduje) na 90 cca 50, ovšem pravými koly už trávou krajnice, až se zvedal prach. Čekal jsem, kdy skončí ve škarpě, ale asi je tak zvyklá...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

NOVON píše:...pár takových "vláčků" jsem včera taky potkal,ale obecně mi přišlo,že všichni jezdili tak nějak nervózně.
Já se ani trochu nedivím, málokdo totiž dobře tráví, že vajíčkář dokáže jet s kopce u přerušované čáry i 100, ale vedle plné mu do kopce klesne rychlost na slabých 60. Anebo ten mnou již kdysi zmíněný "ženský" fenomén, kdy žádná ze značek značek omezujících rychlost sice nefunguje, zato značka zákazu předjíždění má z hlediska zpomalení přímo magický vliv.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pedro »

Jezdim asi jinudy. Me se takovy okolnosti nedeji nebo si jich uz nevsimam. Proc se stresovat. Kolonami jedouci 60-70, se v pred zasadne neprokousavam.
Ale plechovkou jezdim uz velmi malo,proto si jizdu uzivam. Viz treba sobotni cesta do NDR a Saskeho Svycarska. Nespecham,kocham se. Mezi Decinem a Drazdany hustejsi provoz podel Labe,60-70 rychlost akorat. Az na asi dva preskakovace kteri nabouravali tempo kolony aby si ,,pomohli,, pohodova plynula jizda.
Dalnice z a do Phy poloprazdna. Krome nekolika omezeni se dalo drzet + - 110 na 6ku. Pohodovy den to byl se vsim vsudy. Pohoda byla v planu a vysla.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

O Velikonocích jsem najezdil cca 1000 km, větší část motmo, zbytek autem. To, co jsem viděl a zažil, by vydalo na celé pojednání o lidském egocentrismu, schválnosti, hlouposti a řidičské nešikovnosti. Ovšem zrovna dnes mne nejvíc dostal řidič Fabie, který se mne při odbočování doprava pokusil podjet zprava. :x Přitom jsem stál v hrdle vedlejší silnice přesně uprostřed (na moto s bočními kufry) odbočovacího pruhu a celou dobu měl vyhozený pravý blinkr. :evil:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Styl jízdy

Příspěvek od lefort »

Já dnes taky malém boural - v obci jsem jel po hlavní a auto jedoucí zleva zastavilo čumákem zhruba metr do silnice a odbočovalo do mého směru. Sundal jsem nohu z plynu, přišlo mi to podezřelé a dobře jsem udělal - když jsem byl asi deset metrů od něj, najednou se pomalu rozjelo přímo přede mě :evil:
Hamtnul jsem na to a strhnul volant - naštěstí nic proti nejelo a bylo tam místo. No byl jsem tak na.sranej, že jsem si málem vybil baterku klaksonem. Kráva v Oktávce :evil:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Colommbo »

Ty všelijaký ty situace a problémy snad přitahuješ, Jerry... :? Musím přiznat, že to mám spíš jak Petr.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Nevím, čím to je, ale dost mne to se.e.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Styl jízdy

Příspěvek od skodovkar »

Vzals to za celé fórum na sebe. Jsi mučedníkem statistických průměrů, tak alespoň ti za to chci za sebe poděkovat. Protože tvé problémy mívám pouze vzácně :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pedro »

Treba my,zodpovedni stejnotempari,neprahnouci po prekracovani limitu,mame tak nejak pri plachteni vic casu sledovat nejen okoli a krajinu ale co delaji ostatni. Tim se dostava vic info i casu. Samozrejme to neznamena ze se nemuze nic stat.
Ani si nepamatuju kdy jsem vedomky prekrocil rychlost. Dalnicni a mimoobecni limity ani nedosahuju.
Odpovědět