STK a EMISE

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: STK a EMISE

Příspěvek od Jerry3 »

Čmoudící náklaďák jsem už dlouho nepotkal a lodě mi fakt nevadí. Zato vpředu jedoucí koncerňák, za nímž zvláště na motorce pomalu omdlévám, mi vyloženě pije krev!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: STK a EMISE

Příspěvek od Pitris »

rosso píše:Čmoudící náklaďáky, lodě, fabriky atd. zdejším antifans koncernu nevadí? Někdy mi to tu připadá, jako by vám někdo zbořil hrad z písku :D
Vadí, a taky to tu bylo i napsáno. Ale i po tmě bezpečně poznám nafťák od VW od jiných značek :?
A když píšeš o tom bourání, tak asi ano.... (Z)bořil, ale koncern VW. Tak někdy už před 20-ti lety, kdy začal svými výrobky bořit a křivit představy lidí o normálním, kvalitním a poctivém AUTĚ.
A to nezmiňuji dieselgate....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: STK a EMISE

Příspěvek od abc »

Ford taky zná byt suprový v Turbo Dehet Injection , ale koncern je lepši. :mrgreen:
Kéž by stát měl koule něco s tím udělat. :( Kdyby nebyly úplatky na STK a emisích, tak odhadují min. 40 % nafťáku že nejezdi, nemáme si co povídat.
Řekněte sami, jak procházíte emisemi, buďte frajeři. :idea:
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: STK a EMISE

Příspěvek od rosso »

S benzínovým autem naprosto v pohodě. Nicméně dnes jsem jel za starší Toyotou Avensis (tipuji rok okolo 2000) a ta mu viditelně hulila a smrděla jak Wartburg. Prostě hnus. To jen tak pro odlehčení.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: STK a EMISE

Příspěvek od Jerry3 »

rosso píše:S benzínovým autem naprosto v pohodě...
Tak to je opět překrucování skutečnosti anebo jen neinformovanost. Např. moje služební Oct.02 2,0 FSI dokázala po studeném startu zaplnit štiplavým zápachem spáleniny společnou garáž pro cca 20 aut v jednom patře. A někdy před 14 dny jsem se na D1 opakovaně "potkával" (za cenu nebezpečných manévrů prostě trval na tom, že pojede přede mnou) s řidičem Superbu s košickou značkou a kvůli extrémní spotřebě oleje hulícím motorem 1,8 TSI, jenž se mě (jel jsem na motorce) pokoušel tím svinstvem udusit. :x
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: STK a EMISE

Příspěvek od rosso »

Má chyba, opoměl jsem napsat, že se nejdná o koncernový benzínový motor.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: STK a EMISE

Příspěvek od Jerry3 »

Ta chyba je systémová: je jen málo koncernových motorů, které by "nešpinily" či přinejmenším neobtěžovaly okolí zápachem výfukových plynů. O obcházení homologačních předpisů, včetně svého času v případě benzínových motorů, ani nemluvě.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: STK a EMISE

Příspěvek od Brembo »

kedisi som našiel článok o tuningu Golfa,tuším 6. Novinári dali načipovat Golfa,bol meraný na brzde pred o po,a taktiež emisie. S čipnutým motorom s večším výkonom mu klesli všetky emisie,niektoré len pár percent,iné i o 20%. Takže koncern si z emisií tažku hlavu nerobí ani u benzínu,o nafte sa bavit nebudeme-to bol svetový podvod a nadalej tie vraky veselo jazdia dalej bezo zmien.Ked dieselgate vypukol,jednalo sa o normu Euro IV,ako by to dopadlo,keby sa poriadne pozreli i na Euro V alebo VI ?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: STK a EMISE

Příspěvek od pepoh »

rosso píše:S benzínovým autem naprosto v pohodě. Nicméně dnes jsem jel za starší Toyotou Avensis (tipuji rok okolo 2000) a ta mu viditelně hulila a smrděla jak Wartburg. Prostě hnus. To jen tak pro odlehčení.
ved toto...mna fascinuju auta ktore nevyzeraju stare, ale clona za nima jak wartas...
to proste bez uplatku nemohlo byt.
rosso píše:Čmoudící náklaďáky, lodě, fabriky atd. zdejším antifans koncernu nevadí? Někdy mi to tu připadá, jako by vám někdo zbořil hrad z písku :D
vsecko vadi, ale ...
*stretavam relativne mlade kamiony (adblue), take nieco ako dymiaca avia som u nas davno nevidel.
osobaky, je vec ina a neni to problem iba vagu. je to vidiet na celkovom zjave toho auta, auto vizualne aj technicky na smrt. majitel asi hovado-ignorant.

*nakladna lod je daleko odo mna, jej smrad necitim. nepriamy dopad to na mna urcite ma, preto nechcem morske ryby. more je smetisko, vid fotky z industrialnej ciny.

*ten rakovinar soferujuci dymovnicu je priamo pred mnou :!: ja to mam dychat a nicit si svoje zdravie?
typek nereaguje na gesta ci klakson; naopak este sa zacne na tom bavit a schvalne dupne aby posilnil efekt sazometu...
nalepky na kufri "no smoke-no fun" je posledny stupen, ked oberkokot postihnuty dymofiliou verejne oznamuje okoliu svoju dusevnu poruchu a je na to hrdy.
nechapem ze ludia mozu onanovat a sutazit nad tym, ako velmi jeho auto dymi. toho vzadu nech aj trafi slak od rakoviny.

*vadi mi ze lod spaluje ten najhnusnejsi bordel, ale doprava tovaru s nimi je ekologicky lepsia jak osobne ekoautom si ten tovar vyzdvihnut na vychod..zakazeme dovozy z ciny? :)

*schvalujem sprisnenie stk+ek. lebo aut je uz naozaj moc, auta+busy celkovo jazdia poloprazdne. a same zapchy. od sprisnenia ocakavam ze z ciest zmiznu "pojazdne vraky" a emisny priemer aut sa posunie vyssie mozno euro 5 alebo viac.
nemam nic proti starym autam, ak je o auto v dobrej kondicii. napr zrazy veteranov, ked tie auta vypadaju ako nove z fabriky, to je radost sa divat.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: STK a EMISE

Příspěvek od Jerry3 »

Moc dobře jsi to napsal! :wink:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: STK a EMISE

Příspěvek od lefort »

Rozdíl je ale v tom, že auta VAGu nechutně smrdí i fungl nová, kdežto u ostatních značek až když jsou těsně před smrtí...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: STK a EMISE

Příspěvek od Brembo »

VAG na emisie kašle zvysoka. Ved dokopi z toho nemal žiadne postihy. To že sa vonok tvári,ako keby ho to trochu mrzelo,je len kvoli predajnosti. Po dieselgate bude na emisie srat ešte viac,možno uplne. Dostal pokutu len v USA,predajnost tam spadla,celkovo to ale značku nič nestálo. Ked si je vedomí toho,že mu nik žiadne postihy neudelí,ako sa bude správat v najbližších rokoch ?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: STK a EMISE

Příspěvek od Pitris »

Pánové, aby Vás tady zase někdo nenařkl že šlapete jenom po VW písečku :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: STK a EMISE

Příspěvek od rosso »

Nebýt tvého příspěvku, ani bych si nevšiml :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: STK a EMISE

Příspěvek od Pitris »

No však proto jsem je ostatní varoval :D
Ono se tady některým nelíbí, když se píše pravda o koncernu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět