Spotřeba - a jiné

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
svara

Spotřeba - a jiné

Příspěvek od svara »

Motor - žádná novinka. 1,4i - TU3 A 54KW. Auto Peugeot 207 SW . Hmotnost 1255 kg.
Žádnou chybu mě počítač nehlásí. Krátká vzdálenost, studený motor, to je klidně i k 8l/100.
Delší jízdou to opět spadne pod 6l. Možná je to olejem. Do 30 500 km Total ineo ecs 5W/30.
Teď Mobil 1 esp formula 5W/30. Reklamovat to nebudu. Co jsem spočítal jsem napsal. :shock:
svara

Re: Spotřeba

Příspěvek od svara »

rousini píše:To by mě taky zajímalo, co je to za motor, který nejde přes šest.
Motor jsem popsal, ale možná nejde ani tak o motor jako technika jízdy. Když pozoruji co řidičů
zbytečně brzdí a zrychluje aby zase brzdil... :mrgreen: Taky mě jeden předjíždel s Das autem,
tak za 1,5 mega. Proti kopci, hned za Klatovama. Pak měl velké problémy s kamionem. A výsledek?
Nevyvážená jízda plná zbytečných náhlých změn rychlosti. Plná nebezpečných situací a stresu.
Na prvním kruháči ve Strakonicíc byl jeden kamion a jeden osobák přede mnou. To se fakt vyplatí.
:wink:
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Spotřeba

Příspěvek od Brembo »

vyplatí,bol predsa 2. I ked ho síce porazil kamion,to kamarátom hovorit nebude. tak príliš nečudujem,že niektorý jedinci nadávaju,že k spotrebe udávanej výrobcom sa ani nepriblížia-jazdia o 4 litre viac. Zbytočné brzdenia pred zákrutou-predbehne ich aj traktor a na rovinke zase pod 110 neidu. Mne stačilo prezut aby sa ochladilo a prezul som na zdedené takmer nové zimné,a mám o 0,6 l viac priemernu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
svara

Re: Spotřeba

Příspěvek od svara »

Emise při první technické splněny v pohodě a to i s Vifem. Dostal jsem ho plechovku od Ježíška.
Denní počítadlo jsem nenuloval asi 3 týdny. Ukazuje 816 km, průměr 5,9l. Rozbitý to asi nebude.

Taky přidám jednu perlu. K mému příbuznému přijel zákazník reklamovat Škodu Citigo.
Důvod, - moc velká spotřeba - 8,0l. To potvrzoval i palubní počítač. Technik počítač
vynuloval a i s majitelem reklamovaného vozu, který plnil funkci spolujezdce, ujel asi 30 km,
s průměrnou spotřebou 4,7l na 100km. No, rozbité to také nebylo. :|
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Spotřeba

Příspěvek od rousini »

svara píše:...Zkoušel jsem hodně, v rámci abych si nerozbil hubu. Šlapal jsem tomu na krk i v 5 lidech
s plným kufrem, přes 6l jsem se nikdy nedostal... :D
svara píše:...Motor jsem popsal, ale možná nejde ani tak o motor jako technika jízdy. Když pozoruji co řidičů zbytečně brzdí a zrychluje aby zase brzdil... :D
Ano já to chápu a sám nakládám s energií potřebnou k pohybu auta rozumně. Nicméně neznám auto obsazené v 5, které by šlapáním na krk nešlo přes 6. Na to jsem reagoval.
Jinak těm brzda - plyn - brzda já říkám, že dělali řidičák v cirkuse s šimpanzema.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
svara

Spotřeba

Příspěvek od svara »

rousini píše: Nicméně neznám auto obsazené v 5, které by šlapáním na krk nešlo přes 6. Na to jsem reagoval.
To taky chápu. Když Peugota 207 1,4 i, testovali v časopise SM naměřili průměr 6,7 l, co zase
nechápu moc já. No, když se dá i s Citigem za osm, tak asi jo. Ale v žádném případě nechci,
aby to vyznělo jako že sem namachrovanej. To ne. Jde mě především poukázat na kvalitní
paliva, potažmo aditiva a oleje, které já preferuji a dávám přednost kvalitě před cenou.
Myslím, že se to vyplatí. :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Spotřeba

Příspěvek od Colommbo »

Kvalitní paliva, aditiva a oleje budiž, ale myslím, že to je hlavně o hlavě - zkušenosti, předvídavost, cit pro motor i pro jízdu samotnou. Dnes vpodstatě na otočku Staré Město (u UH) a zpět včetně tamních pojížděk (smutná rodinná záležitost) - 480km, 93km/h, 36 l N951Vif (pravda, dle PP) - 7,5/100km.
Ale ta "dááálnice"... :evil:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Spotřeba

Příspěvek od Pedro »

Ja dalnici rad,tedy pokud neni okolo zadny pruser. Stejny tempo,prd spotreba,oddych veget radio,zadne ostre zataceni,nasadim kilinko,rozvalim se a pohoda jazz
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Spotřeba

Příspěvek od Colommbo »

Jako (před)silvestrovský fór možná dobrý, Peťo, anebo to nesmí být D1 - celou dobu jízdy po ní jsem se autu omlouval, že jsem ho na ni vytáh... :x Ale čím jede člověk rychleji, tím je to aspoň trochu snesitelnější. "Na spotřebu" jsem včera fakt nejel. Kdybych jel spokojené kilo, asi bych z toho týden koktal, takže +- kolem 150... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Pitris »

Je smutný fakt že D1 je roleta :( a nepomůže jí ani Wynn's :)
Colommbo píše:480km, 93km/h, 36 l N951Vif (pravda, dle PP) - 7,5/100km.
Na benzinovou V6 2.6l hodně dobrý :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
svara

Re: Spotřeba

Příspěvek od svara »

Colommbo píše: cit pro motor i pro jízdu samotnou
To jsem tak nějak měl na mysli. Když to v sobě máš jezdíš s Omčou V6 2,6l za 7,5/100 :wink:
Když nemáš jezdíš s litrovým tří válcovým Citigem za 8/100 :(
Pak asi nepomůže ani Vif, ani Wynn's :evil:
Návštěvník

Re: Spotřeba

Příspěvek od Návštěvník »

Když ono je to spíše o tom, zda mi nějaká tříválcová atmosférická mr.ka stačí na to, abych neměl pocit (a nejen pocit :!: , což si mnozí ani neuvědomují), že zdržuji proud vozidel. Pak mi v době přeplňovaných motorů holt vezme víc než velký šestiválec. Jo, kdybych byl na té silnici sám...

P.S.: Se 17 let starým Galantem 2,5 V6 se dalo, tedy pokud se člověk zrovna tzv. nechtěl svézt, zajet dlouhou trasu pod 6,5. Se srovnatelně výkonnou zánovní benzínovou přeplňovanou 1,6 se při stejném tempu obtížně dostávám (shora) na 7,5. Vcelku logicky - pracuje v o něco větším a těžším autě, byť stejné třídy. Snaha se tomu vyrovnat autem s malým a slabým motorem by vedla k podstatně vyšší spotřebě, poněvadž by musel pracovat na limitu svých možností. Inu, fyzika se nedá ošálit. :idea:
svara

Re: Spotřeba

Příspěvek od svara »

Spotřeba roste hlavně s otáčkami. Proto se dává turbo a točivý moment se tlačí co nejníže.
I nepřeplňované Citigo, není třeba točit. Jel jsem s ním. Zvukový projev tříválce může působit
podtočeně. Při 80 km. točí 2000/min. Při 160 km/h. jsou to 4000/min. To je méně, než
většina starších 1,6. Většinou mě ale brzdí silnější vozy, než je Citigo. Pak jsou takový,
kteří mě předjedou a za chvíli je nevidím. Ty mě vadí daleko méně.
Návštěvník

Re: Spotřeba

Příspěvek od Návštěvník »

svara píše:Spotřeba roste hlavně s otáčkami. Proto se dává turbo a točivý moment se tlačí co nejníže.
...
Že to není pravda, to názorně dokazují japonské motory od Hondy, Mitsubishi, ... Zde totiž zjednodušuješ řadu faktorů ovlivňující praktickou, tedy provozní spotřebu motoru. A tím nejdůležitějším nejsou otáčky, nýbrž účinnost, přesněji pásmo nejvyšší účinnosti práce motoru. Právě kvůli ní se používá přeplňování, což není nic jiného, než možnost dynamické změny kompresního poměru (samozřejmě nikoli tzv. základního, daného konstrukčně) motoru. A změna kompresního poměru motoru je právě oním "kouzlem", který zvyšuje účinnost práce motoru.

Abych neopomenul ty otáčky: zatímco většina řidičů to vnímá stejně jako ty, tj. že úsporu paliva hledá v nižších otáčkách, pak současně platí, že právě té většině snad ani nelze vysvětlit, že podtáčením motorů od Hondy, Mitsubishi, ... dosahují pravého opaku - zvýšení praktické spotřeby. Proč? Inu proto, že se pohybují hluboko pod pásmem nejvyšší účinnosti těchto motorů. No a co je výsledkem? Bohužel záplava přeplňovaných motorů bez charakteru a s vysokou reálnou spotřebou, pokud se už najde někdo, kdo se chce tzv. svézt/mít radost z jízdy.
svara

Re: Spotřeba

Příspěvek od svara »

Motor je nejúčinnější v pásmu největšího točivého momentu.V rodině máme Hondu Civic
1,8 VTI 103 KW, šesti kvalt. I tam platí čím víc otáček tím si nasaje víc směsi, tedy i benzinu.
Je vybavena i ekonoměrem. Ale to co píše Návštěvník není úplná blbost. Každý motor je
jiný. A proto, jasný důkaz že platí, - zkušenosti, cit pro motor a jízdu samotnou. 8)
Odpovědět