Spotřeba - a jiné

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
svara

Re: Spotřeba

Příspěvek od svara »

Napsal jsem to blbě. Je to 1,8 VTEC. Točivý moment přesně nevím, ale variabilní časování
ventilů s téhle pohonné jednotky, dělá velice pružný motor. Dá se jezdit za 7,5/l. To je
třeba držet motor na uzdě, tak 2 až 3 tisíce. Jinak je to tak 8,5l/100 a víc. Pamatuji si na
první jízdu, jen tak to tam odřadím 1až 6, a na displeji jen tak 130 km/h. Tohle auto si
nekupovol brácha na spotřebu, ale na svezení. Škoda, že se mě ještě nepodařilo ho přesvědčit,
aby aditivoval benzin. Motor by si to zasloužil.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Pitris »

Ani jsem si nevšiml 8) 1.8 103kW jsem bral hned jako "ufo"Civic :lol: VTI-čko mělo 124kW a bylo v 6. gen.
Jinak těch 8,5 je docela dost :shock: na to jsem se s (asi) těžším Accordem s pětikvaltem ještě nedostal a to si (jak jsem napsal) servítky teda neberu :twisted: a mám tak 80% jízd po městě....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Spotřeba

Příspěvek od Návštěvník »

svara píše:...jen tak to tam odřadím 1až 6, a na displeji jen tak 130 km/h...
No a teď si vezmi toho Galanta 2,5 V6: ve 130 řadíš teprve trojku. :D Přitom se s ním dalo jezdit za 6,3 (např. při přejezdu Švýcarska, od St. Margrethenu až po Ženevu, tj. cca 400 km). Tedy se opravdu domníváš, že downsizing něco pozitivního v reálném provozu přinesl? Podle mne jen samé trápení.
Návštěvník

Re: Spotřeba

Příspěvek od Návštěvník »

svara píše:...Škoda, že se mě ještě nepodařilo ho přesvědčit,
aby aditivoval benzin. Motor by si to zasloužil.
Ten motor by si především zasloužil svíčky Denso Iridium! Spotřeba by šla určitě dolů.
svara

Re: Spotřeba

Příspěvek od svara »

8,5l/100 je dost, ale brácha s tím jezdí denně do práce a hodně město. Samé couračky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:No a teď si vezmi toho Galanta 2,5 V6: ve 130 řadíš teprve trojku. :D
Jo to bylo super :twisted: stejně jako když skoro ve 130 řadím dvojku - na motorce :twisted: A pak trojku ve 180 :wink:
Návštěvník píše:Přitom se s ním dalo jezdit za 6,3....
Jo, to už za to trochu tahám :twisted: při normální jízdě jde i pod 6, když "pila" tak dost přes 7 :twisted: CBR 929 :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Spotřeba

Příspěvek od Pedro »

Spotreba 1.11.-1.1. ,2500km = 4,75. Krajni hodnota pri dalce 4.25,pri jedne couracce ale s divnym benzinem,jinak si to nedovedu vysvetlit skoro 6.
Nasledne dalsi couracky 5,v kose 5,25.
A v zime bezi po startu na dvorku 5min na prazdno.
Konec staleho doplnovani po hrdlo a tedy konec presneho mereni. Nepotrebuji tahat furt 40kg paliva i na couracky. Vracim se ke svym 300kc pri rucce zrovna spadle k 0.
N95 z drtive vetsiny OMV a stale stejny stojan a zbytek ONO Trutnov. Vzdy VIF v cca predepsanem pomeru 1:750-1:1000.
e-panolin.cz

Re: Spotřeba

Příspěvek od e-panolin.cz »

rychlá cesta do Prahy na sklonku roku
http://imgup.cz/image/7hI
Itall

Re: Spotřeba

Příspěvek od Itall »

P107 1.0 po téměř 100000 km 4,7L, dálnice 20%, město 1%. Zimní gumy už furt, olej 10W-40. Splash 1.0 po 45000 km 5,2L. Dálnice 3%, město 20%.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Pitris »

Na motce se s tím kluci nemažete :twisted: ale jak vypadá jízda s touto spotřebou v autě a co ti za Vámi :?: :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Spotřeba

Příspěvek od Itall »

Tož, spotřeba na motorce už mi stoupla přes 5L (5,2L - což mě velmi mrzí :D ), nikoliv celkový průměr (ten je někde 4,8L), ale až v poslední době, co trochu sportuji. V autech jezdím svižně nebo rychle nebo výletně, záleží na příležitosti a spěchu. Při výletním tempu se snažím nezdržovat ostatní, aby mě mohli předjet. Při svižném tempu nikoho v zádech nemívám a předjížděn spěchajícími jsem zcela výjimečně, i ty se snažím nezdržovat. Když spěchám, nikdo se nelepí :lol: . Samozřejmě, závodníka se silným vozem pouštím před sebe, problém bývá, že rovinka je jen chvíli, a pak obvykle zdržuje on mě. Takže moje spotřeba je kombinací ani ne jízdních stylů jako různých rychlostních průměrů. Např. na poslední sraz jsem jel s Pedrem v rychlostní kategorii "dost svižně, ale ještě ne rychle". Bylť časový deficit.
P.S.: Pedro, tam, kam nás posílala navigace v Kameni, dle mapy není silnice, která by někam pokračovala. Proto jsem tam neriskoval projet. Bylť časový deficit :idea: :roll: .
svara

Re: Spotřeba

Příspěvek od svara »

Když to tak pročítám, tak jsem se svými 5,9l/100 úplná srábotka. Musím uvést spotřebu
bráchovo Civica 1,8. Když vyloženě eco, tak 6,2 až 6,5l/100. Poslední dobou jezdí hodně
město, včera např. 50 km jenom město, tak je to tak 8l/100.
Itall píše:P107 1.0 po téměř 100000 km 4,7L, dálnice 20%, město 1%. Zimní gumy už furt, olej 10W-40. Splash 1.0 po 45000 km 5,2L. Dálnice 3%, město 20%.
Tak že to jsou malé obsahy, malá auta, tak někde jako Citigo. Nedovedu si představit, s ním
jezdit za 8l.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Durex »

Co dělám špatně,když jezdím s plechovkou za 8.7? :lol: Kam na ty spotřeby chodíte? :lol: Ale motorka bere občas víc,takže sem v klidu :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Spotřeba

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:Co dělám špatně,když jezdím s plechovkou za 8.7? :lol:
Je špatně vychutnat si jízdu? Je chybou zaplatit za lístek do kina? Je hříchem koupit si originální hudební nosič? Žijeme snad proto, abychom za každou cenu ušetřili?

Pozn. pro ochránce planety: Když nemusím, autem zbytečně nejedu (jezdím na kole i teď, v zimě). Ale pokud už jedu, užívám si to. A to se týká všeho...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od Pitris »

Durex píše:Co dělám špatně,když jezdím s plechovkou za 8.7? :lol: Kam na ty spotřeby chodíte? :lol: Ale motorka bere občas víc,takže sem v klidu :lol:
No vidíš - dvoulitr na čtyřech kolech Ti bere míň než třináctistovka na dvou....:wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět