skusenosti s Mobil 1 ESP Formula

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
vladosz

skusenosti s Mobil 1 ESP Formula

Příspěvek od vladosz »

Zdravim, rad by som sa spytal na Vas nazor popripade skusenost na tento oil, Castrol moc nemusim, a tento chvalia -aj ked cena je troska up,vraj Mobil 1 su kvalitne oleje, kde si vyrobca drzi kvalitu.. ovsem ak sa nenatrafi na "padelky" z Ukrainy..
Bolo by to pre Oct. II 1.9 TDi PD - chudera -uz ma dost tych monopolnych Castrolov zo servisu, na interval nanajvys 15 tis. km. Za nazor dakujem
Moja

Příspěvek od Moja »

S Mobilem uděláš motoru nejlíp.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Ten olej plní VW 504/507, což zahrnuje i 505.01 - takže ho použít můžeš, je to dobrý olej, ale můžeš stejně tak dobře (na Tebou uváděných max. 15tkm) použít i třeba http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=417 nebo http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=735
Itall

Příspěvek od Itall »

Této firmě zrovna nefandím, ale musím uznat, že občas se tyto oleje dají sehnat za velmi dobrou cenu a při použití polosynt. M Formula 10W-40 se znatelně kultivoval chod motoru v mém P 107. Ale třeba je to jen viskozitou, předtím tam byla prvonáplň a kdoví, co tam ti vykukové dávají :o)
Stejsky77

Příspěvek od Stejsky77 »

V podpisu vidíš co mám za auto, a s oleji Q8 jak odkázal Pitris to vypadá velmi dobře. Šlape na ně vše co u nás má kola, s pár výjimkami Total a Repsol. Jezdíme i s čipovaným Passatem 1.9 TDI PD na Q8 Formula Excel 505.01 a i uněj se postupně zklidnil běh a lehce (opravdu jen lehce) zvýšil dle brzdy výkon. Ale určitě ti ho nenutím, jen říkám své postřehy. Co se týče Mobil ESP Formula 5W 30, jedná se opravdu o jedno z nejlepších co můžeš sehnat. Používal jsem jej kdysi také v jednom autě, ale ta cena :? . Takže záleží na tobě. Já mám Q8 za opravdu pěkné peníze se zaručeným původem :wink: .
vladosz

Příspěvek od vladosz »

to stejsky77:

celkom ma zaujala ta Q8-icka, len ako pri jej kupe ziskat garantovany povod?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

A jak zjistíš u jiných olejů/značek "garantovaný původ"?
Pokud nakoupíš u zavedených prodejců, a vyhneš se podezřele/extra levným nabídkám, neměl by být problém.....ani s "kvé-osmičkou, ani s Mobilem, a ani s jinou renomovanou značkou. A oleje Q8 se vyrábí v Nizozemí z kuwajtské ropy.....
http://www.top-oil.cz/q8/q8_default.htm (sekce kvalita)
vladosz

rozdiel

Příspěvek od vladosz »

este taky detail pre znalych:

Q 8 Excel 5-40 ma pre normu 505.01 iba doporucenie, nie priamo normu, aky v tom vidite rozdiel na rozdiel od tych olejov co ju priamo splnaju???
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Pokud "nevěříš" u Q8 Excel-u doporučení VW505.01, můžeš použít od Q8 přímo olej pro TDI-PD http://obchod.top-oil.cz/katalog/zbozi/ ... oil+505.01 (někde se to tu už řešilo, vyznělo to tak, že ten olej, pokud má "pouze" doporučení" pro určitou normu, je vyroben na stejném - nebo lepším - základu, a se stejnými aditivy, ale není na tu normu jen "otipován" - ale pokud výrobce oficiálně uvede, že olej má doporučení pro tu kterou normu, nebál bych se). Ale jsou i jiné, u "vás" na Slovensku třeba http://olejposta.sk/s_1-m_0-t_0-v_4-p_0-a_5-n_0.html
Stejsky77

Příspěvek od Stejsky77 »

vladosz: Jak říká Pitris, zakoupit olej od zavedeného prodejce, ať již eshop či kamenný obchod, nebo jej zakoupit přímo od dovozce. S tím doporučením má také Pitris pravdu. Nejen já na Excel 5W 40 jezdíme s PD, jeden z nich má na čipnutém sharanu PD najeto kolem 330tkm a ten je má většinu naježděnou s excelem, a u nás jsem již zmiňoval mou oktávii a čipnutý passat. Mám v plánu zkusit tento olej udělat na rozbor, jak z něj vyjde.
miru

Příspěvek od miru »

Zdravím,
doplňující dotaz pro Stejskyho a Pitrise-je podle vás zavedený a důvěryhodný (vyzkoušený ) obchod Olejspol z Opavy (Kesselgruber).
Mají dobré ceny-jde mi o tu Q 8. Tak jestli tam mohu nakupovat,aniž bych riskoval koupi přebaleného ´´šmejdu´´.
Díky.
miru
Stejsky77

Příspěvek od Stejsky77 »

Už se pohybuje pár let ten olejspol, ale nevím, nemám s ním zkušenosti. O kolik levněji tam Q8 mají než běžně (beru cca 700 Kč/4litry Formula Excel 5W 40)?

Jo už jsem to našel, tak rozdíl 100 Kč není až tak propastný. Zatím jsem se nesetkal, že by značku Q8 někdo chtěl "pajcovat," slyšel jsem, že oleje Castrol, Mobil apod. po přestěhování stáčíren do Polska či na Ukrajinu měly problémy s kvalitou, ale nevím, jedna paní povídala, takže nesoudím. Ale je fakt, že jakékoli balení olejů Q8, které mi prošlo rukama mělo Made in EU a větší soudky mají název,celou adresu a spojení na rafinerii, kde jsou oleje vyráběny - Kuwait Petroleum Netherland. A oleje mám přímo od zdroje, takže doufám, že ten původ je tak jak má být :lol: .
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Stejsky77 píše:Jo už jsem to našel, tak rozdíl 100 Kč není až tak propastný. Zatím jsem se nesetkal, že by značku Q8 někdo chtěl "pajcovat," slyšel jsem, že oleje Castrol, Mobil apod. po přestěhování stáčíren do Polska či na Ukrajinu měly problémy s kvalitou, ale nevím, jedna paní povídala, takže nesoudím. Ale je fakt, že jakékoli balení olejů Q8, které mi prošlo rukama mělo Made in EU a větší soudky mají název,celou adresu a spojení na rafinerii, kde jsou oleje vyráběny - Kuwait Petroleum Netherland. A oleje mám přímo od zdroje, takže doufám, že ten původ je tak jak má být :lol: .
Presne na základe týchto informácii že oleje Mobil, Castrol, Shell, stáčajú v Poľsku a na Ukrajine som prešiel respektíve som ani iny olej nepoužíval... do svojich aut (všetko boli koncernove auta s motormi TDI a TDI PD) som lial oleje značky ADDINOL a v súčasnosti používam olej Liqui Moly TopTec 4200 a lejem ho do PD, a mal som auta ktore mali nabehane daleko nad 200000 km, o oleji Q8 som tiež rozmýšlal ale tu nablízku ho nikto neponúka...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

miru píše:Zdravím,
doplňující dotaz pro Stejskyho a Pitrise-je podle vás zavedený a důvěryhodný (vyzkoušený ) obchod Olejspol z Opavy (Kesselgruber).
Mají dobré ceny-jde mi o tu Q 8. Tak jestli tam mohu nakupovat,aniž bych riskoval koupi přebaleného ´´šmejdu´´.
Díky.
miru
Oleje u nich neberu, ale kupuji tam v e-shopu antikorozní přípravky Tectyl, a nikdy žádný problém nebyl - ani s Tectylem, ani s e-shopem.....
a řekl bych, že ten e-shop je tady už dostatečně dlouho na to, aby ho "trh prověřil"......
vladosz

Příspěvek od vladosz »

to stejsky77:
celkom fajn napad, ak sa ti teda podari dat tu Q8 na analyzu, daj vysledky ako dopadla, myslim, ze to bude zaujimat naozaj kvantum ludi..
Odpovědět