škoda fabia 1.4 44kw

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od jerome »

Cabatomas píše: Potřebuji poradit s výběrem oleje pro škoda fabia I 1.4 44kw...
čítaj => jaky-olej-do-fabie-ii-1-4-16v-63kw-t5911.html :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Jerry3 »

To je ale "jiný" motor. Kód neznám... :twisted:
Cabatomas
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 14, 2018 20:19

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Cabatomas »

Omlouvám se za vaše rozhořčení, nechtěl jsem se tady nikoho dotknout. Chtěl jsem jen poradit jaký olej je nejvhodnější do fabie 1.4 44kw a do bavoráku 530d e39 142kw.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Jerry3 »

Nikoho ses nedotkl, "jen" se chováš jako typický koncerňák, a to i teď. Prostě to (oč nám jde) stále nechápeš... :(
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Pedro »

Jerome- toto skutecne nelze srovnat. Osvědčený trilozisko a relativne moderni a taky solidni-posledni...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od jerome »

Čert sa vyzná v tých škodováckych klenotoch :) S desinou by som nakŕmil oba. 1.4 44kw ? Jak to ťahá ?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Cabatomas
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 14, 2018 20:19

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Cabatomas »

Typický koncernák? Co to jako znamená?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od skodovkar »

Cabatomas píše:Omlouvám se za vaše rozhořčení, nechtěl jsem se tady nikoho dotknout. Chtěl jsem jen poradit jaký olej je nejvhodnější do fabie 1.4 44kw...
Do šáde jsem dával Shell Helix HX6 10W-40, 4L a ještě něco zbylo. Když už, tak VW 502.00, je trochu náročnější na čistotu ve srovnání s VW 500.00. Ale cokoliv s VW502.00 a 10W-40 od běžné značky bude bohatě stačit, šel bych pak už jen podle ceny.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Jerry3 »

Jelikož koncerňáci neumějí použít funkci vyhledávání, dal jsem si tu práci a udělal to za ně. Po zadání hesla "koncerňáctví" mi to vyhodilo 79 výsledků na celkem šesti stranách. Níže cituji jen mé vlastní příspěvky z prvních dvou stran. To jen pro osvěžení paměti a potvrzení toho, že "všechno už tu bylo".
Jerry3 píše:Kdyby snad někdo namítal, že tohle není o koncerňáctví, tak je: typická stádní tupost schovávající se za vznešené cíle a vyjadřující se rádoby slušně = politicky korektně!
Jerry3 píše:Problém je v tom, že koncerňáctví dosud vzdorující malé části populace připadá trapné něco úplně jiného.
Jerry3 píše:https://www.novinky.cz/krimi/485814-rid ... apotu.html
Koncerňáctví je diagnóza!
Jerry3 píše:
torro píše:
Jerry3 píše:Musím si ulevit: koncerňáci fakt mají v palici nasr.no!
A fakt je ti líp? :mrgreen:
Koncerňáci zaznamenali pouze jediný úspěch: konečně se jim podařilo přesvědčit mě o tom, že vlastnictví koncernového vozu, zejména pak osazeného "mocným" (ale hlavně smraďochem) TDI, je průkazným vnějším příznakem těžké formy inherentního sociopatologického postižení jejich osobnosti, pokud zde lze vůbec o nějaké osobnosti hovořit.

Pro úplnost odkazuji na mou vlastní definici koncerňáctví (doporučuji vyhledat si ji). To abych nebyl obviňován ze zevšeobecňování.

P.S.: Až teď, poněvadž se mi těch dnešních 730 km za volantem naštěstí podařilo přežít, abych se nyní mohl dostatečně pejorativně vyjádřit.
Jerry3 píše:Ano, jedná se o reakci na chování koncerňáků. A protože služební vůz mám od koncernu, troufám si prohlásit, že ona množina koncerňáků se ke mně chová úplně jinak, ve smyslu mnohem lépe, pokud zrovna jedu koncernovým vozem: zřejmě mne považují za soukmenovce, z čehož je mi blivno.

Koncerňáctví je vředem na těle soudobé společnosti, vyjadřuje její totální úpadek jako původně soudržného systému zainteresovaného na společném přežití a rozvoji.
Jerry3 píše:Já ale neházím všechny do jednoho pytle. A projevy koncerňáctví trpí nezřídka i ti, kdož koncernový vůz nevlastní.
Jerry3 píše:Ad koncerňáctví a schopnost koncerňáků ostatním škodit:
Ve společné podzemní garáži pod bytovkou se ve dvou k tomu vyčleněných parkovacích boxech vyskytuje cca dvacítka jízdních kol. Přitom pouze dvě z nich, dětská, užívaná potomky rodiny koncerňáka, věčně překážejí ostatním cyklistům i automobilistům. Však co by se ty děti namáhaly s jejich odstavením způsobem, aby nevytvářely překážku, když i jejich rodiče parkují své auto až tak maximálně ledabyle, že to sousední je nepoužitelné, protože se do něj nedá dostat.
Jerry3 píše:https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... moste.html

https://www.mittelbayerische.de/fotos/b ... e.id=21415

Že by opět důsledky zjevných projevů sociální patologie pod souhrnným názvem koncerňáctví? Nebo to snad není Passat?
Jerry3 píše:
chinin píše:dále :
nejsem koncerňák a nevidím že by mi v tomto vlákně (zatím) kdokoli pomáhal ,naopak.
Projevuješ takovou míru neznalosti, že ti nikdo nepomohl. Proč také, vždyť nevlastníš koncernový vůz, tak se na tebe koncerňáci (čest výjimce VAG :wink: ) vykašlali. :twisted: Ani oni totiž nechápou, že koncerňáctví jako způsob myšlení a chování se nesnoubí výhradně s vlastnictvím koncernového vozu.
chinin píše:A že se potřebujete družit ,podporovat atd. říkají oni o vás a zdá se právem :wink:
Kdo jsou "oni"? Koncerňáci? Vadí jim snad, že sdílíme užitečné informace? Nebo že spolu komunikujeme i mimo téma olejů a aut? Vždyť člověk je tvor společenský. Špatné však je, když skupinu spojuje zvrácená ideologie, v daném případě skupinová mystifikace, kolektivní manipulace, jednoduše umná marketingová kampaň zacílená na ty nejnižší lidské pudy. :(
chinin píše:Přidejte další odkazy čehokoli pravdivého a nakupte na to horu lží a nesmyslů, lze přece použít cokoli.
Ty jsi prostě nepoučitelný! Kolikrát je třeba tě upozorňovat např. na to, že před čárkou se nepíše mezera - chceš na to nějaký odkaz? No a s těmi odbornějšími odkazy je to obdobné, poněvadž ty cokoli mimo své vlastní mylné přesvědčení programově ignoruješ. Ale věz, že takovýto přístup k věcem kolem tebe tě kupředu neposune ani o píď.
chinin píše:Je mi jasné že když vás bude dost tak mě "upíšete" :( Jste poněkud únavní už nyní :lol: ,ale zase na tom tak nesejde je to váš boj ,vaše fórum (že mu děláte vč.admina službu medvědí) taky vaše věc. :lol: :lol: :lol:
Klidně tě upíšu sám. K probíranému tématu však už bohužel nemám co dodat. Ledaže bys přišel s něčím dalším? :mrgreen:
Jerry3 píše:
VAG píše:To víš chinine. Zde je napomínán každý majitel koncernového vozu,
Mýlíš se, resp. jsi vůbec nic nepochopil: napomínáni jsou koncerňáci, přesněji ti, kdož své koncerňáctví projevili a projevují, což není podmíněno vlastnictvím koncernového vozu, byť se to povětšinou kryje. :idea:
VAG píše:aneb když takový momentálně není přítomen a není do čeho píchnout tak se řeší gramatika.
Kdybys to aspoň uměl napsat bez chyb!
Jerry3 píše:
patrabus píše:Další odpověď na 2 věci :idea: Je snad jedno, jestli mám Golfíčka nebo hnůjdaj. Řeším olej proboha 8)
Každým svým dalším příspěvkem jen dále potvrzuješ to, co jsem věděl už po tom tvém hned prvním, totiž že jsi koncerňák jak vyšitý. A čím se to projevuje?

1. Nedal sis žádnou práci, aby ses alespoň trochu vzdělal v oboru, do kterého jsi zde zabředl. Protože kdybys to udělal, věděl bys např. to, že není 5W-30 jako 5W-30. Materiálu k samostudiu je zde přehršel.

2. Nerespektoval jsi zařazení svého dotazu hned do prvního vlákna, které bylo vytvořeno právě proto, aby nám tu koncerňáci nezaplevelovali celé fórum svými primitivními dotazy stále k témuž.

3. Jsi přesvědčen, že jen výrobce ví, "na jaký olej svůj motor zkonstruoval" (v podtextu - samozřejmě na ten "nejlepší", tj. na "originální LL od VW"), a že všichni před tebou byli hlupáci, když tam dávali to, co dávali.

4. Chceš rady od těch, kdož mají stejný motor. Tedy se evidentně domníváš, že to pro tebe může být tím pravým, osvědčeným vodítkem. Ale i zde jsi dostatečně vedle.

5. Dobré rady jsi tu již obdržel, ovšem s největší pravděpodobností jsi je nepobral a už vůbec se jimi nehodláš řídit.

Tím vším jsi nade vší pochybnost prokázal to, že jsi "určitého ražení", což s sebou (nejen) v českém prostředí nese symptomatické koncerňáctví v tom nejpejorativnějším slova smyslu.
Jerry3 píše:V létě mne předjel na "šikmém" přejezdu v serpentýně proti kopci s omezeným výhledem na koleje v obou směrech i dopředu, na pokračování silnice, řidič Superbu. Šlo mu jen o to mne za každou cenu předjet (protože jinde to jaksi nedokázal), případně blížící se vlak či auto v protisměru ho vůbec nezajímaly.

P.S.: Koncerňáctví je evidentně i sebevražedným druhem psychického postižení.
Jerry3 píše:
carfan píše:Vám ten koncern musel vykonať niečo veľmi zlé, keď vám spôsobuje takú traumu.
Samotný koncern ani tak ne, to "pouze" koncernovou politikou zblblí koncerňáci za volanty koncernových vozů, kteří mne (a samozřejmě nejen mne - neberu si to osobně) dnes a denně na cestách ohrožují. Navíc ono koncerňáctví je fenoménem doby, které trefně a hlavně souhrnně charakterizuje způsob myšlení a konání určité skupiny obyvatel, které si troufnu označit přinejmenším za nespolečenské, ne-li přímo společensky nebezpečné.
carfan píše:Ešteže tak demotivujúcich ľudí nestretávam tak často
Jó, život je krutý. A tak rychle šup zpět do reality! :twisted:
Jerry3 píše:Nikoli, úplně nejhorší je srážka se vzorovým koncerňákem, jenž se domnívá (mylně), že něčemu rozumí. Koncerňáctví a schopnost používat vlastní rozum se totiž vzájemně vylučují. A na koncerňáctví Evropa zhebne!

A aby to bylo úplné, i v případě té jaderné fyziky jsi úplně vedle: jde totiž o částicovou fyziku, plným názvem "fyzika elementárních částic". Proto pozor, nazveš-li částicového fyzika jaderným fyzikem, hluboce ho tím urazíš. :P
Jerry3 píše:Ten závěr je přinejmenším úsměvný: nejspíše má naznačit, že mi chybí praxe a/nebo schopnost vnímat svět kolem. Sám k tomu snad jen dodám, že na rozdíl od většiny ostatních mám mezinárodní srovnání, bohužel - pro kokoty a kozatky (nejen) za volanty koncernových vozů.

P.S.: Jestli někdo zničil toto fórum, tak to jsou jednak koncernaci toužící po "nejlepším oleji" do jejich samozřejmě že "nejlepšího vozu", a pak zase jen koncernaci hledající dodatečné potvrzení "své pravdy". Pro pořádek opakuji, že vlastnictví koncernového vozu není pro vznik koncernactvi podmínkou nutnou a často ani dostačující. Ono se totiž za léta existence tohoto fóra mnohé kolem (tím teď narážím na české společenské prostředí) změnilo, což se v něm logicky odráží. To jen šulda nevidí, a tudíž popírá příčinné souvislosti.

P.P.S.: Pro bližší osvětlení odkazuji mj. na syndrom skupinového myšlení, koncept očekávání a kognitivní disonanci s konfirmačním zkreslením.
Jerry3 píše:To máš tak: koncerňáctví je způsob myšlení a spotřebitelského chování (nejen!), které nemusí být nutně spojeno s vlastnictvím koncernového vozu, i když obvykle bývá (viz iluze svobodné vůle, resp. volby).

Pro lepší pochopení použiji negativní vymezení:
- Kdybys nebyl koncerňák a přišel by sis sem pro radu ohledně oleje, řídil by ses jí.
- Kdybys nebyl koncerňák, neměl bys potřebu se nám tu svěřovat, jak jsi se svým podmotorovaným chudáčkem vlastně spokojen.
- Kdybys nebyl koncerňák, neměl bys potřebu odporovat něčemu, pro co má angličtina trefné sousloví "stating the obvious".
- Kdybys nebyl koncerňák, dával by sis v technicky zaměřené diskusi pozor na to, aby nebylo na první dobrou patrné, tedy když už si měl tu potřebu se do ní pustit, že se ve věcech ryze technické povahy vůbec nevyznáš.

Jako malá ilustrace tvého koncerňáctví to snad stačí, ne?
P.S.: Včera jsem si byl autem nakoupit a ujel jsem přitom pouze cca 6 km. Během nich jsem dvakrát nedoslal přednost od koncerňáků (jednou mi to tam z vedlejší napálil Passat, podruhé na kruháči Oktávka - v obou případech jsem musel prudce brzdit) a jednou při odbočování doleva na mou samostatnou zelenou jsem "musel dát přednost" (tím, že jsem se nerozjel hned, jak mi padla zelená) Oktávce jedoucí "z mé levé ruky do jeho levé ruky", poněvadž dotyčný evidentně projížděl křižovatkou na jeho už dávno svítící červenou pro odbočení doleva. Drobné koncerňácké prasárničky pak vůbec nepočítám. A víte, co je na tom nejzajímavější? Všichni ostatní jeli úplně normálně! Proč také ne, vždyť byl sobotní podvečer.
Cabatomas
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 14, 2018 20:19

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Cabatomas »

skodovkar píše:
Cabatomas píše:Omlouvám se za vaše rozhořčení, nechtěl jsem se tady nikoho dotknout. Chtěl jsem jen poradit jaký olej je nejvhodnější do fabie 1.4 44kw...
Do šáde jsem dával Shell Helix HX6 10W-40, 4L a ještě něco zbylo. Když už, tak VW 502.00, je trochu náročnější na čistotu ve srovnání s VW 500.00. Ale cokoliv s VW502.00 a 10W-40 od běžné značky bude bohatě stačit, šel bych pak už jen podle ceny.
Dám tam taky helix hx6 10w40 a co do 530d e39 142 kw? Dávám tám leta 5w30 ale každý rok to řeším znovu, ten co jsem dal loni 5w30 castrol edge c3 už má zase trochu jiné označení titanium FST. Zajímalo by mě jaké specifikace olej pro tento motor přesně musí splnovat, dá se to někde najít? Díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Pitris »

Do toho báwa - jde o naftu, že? - olej - pokud s DPF - s normou BMW-LL-04; jestli není DPF, tak BMW-LL-01 a ACEA B3(B4). SAE 0w40, 5w30 nebo 5w40 - podle převažujících jízdních podmínek.
A Castrol bych já nevybral....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Cabatomas
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 14, 2018 20:19

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Cabatomas »

Pitris píše:Do toho báwa - jde o naftu, že? - olej - pokud s DPF - s normou BMW-LL-04; jestli není DPF, tak BMW-LL-01 a ACEA B3(B4). SAE 0w40, 5w30 nebo 5w40 - podle převažujících jízdních podmínek.
A Castrol bych já nevybral....

Ano nafta. Který olej 5w30 splňuje ACEA B3(B4). Dávám leta 5w30, jezdím cca 24km tam a 24 zpět z práce, mimo město, za studena tomu nedávám, auto mám 10 let a nyní najeto 305 000km, cca 105 000 km jsem za 10 let najel já. Olej měním každých 10 000 Km. Díky
Cabatomas
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 14, 2018 20:19

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od Cabatomas »

Jo a DPF nemám :)
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: škoda fabia 1.4 44kw

Příspěvek od yosemitak »

No tak hledej oleje s certifikaci BMW LL-01, jeee... V kazdym eshopu je to u kazdyho oleje napsany, vc. ACEA a API specifikaci. :D

Ja nutne nezastavam Jerryho dukladne rozdelovani lidi na koncernaky a normalni lidi, nicmene dnes mam vetsi pochopeni nez jindy. :mrgreen:
jerome píše:
Cabatomas píše: Potřebuji poradit s výběrem oleje pro škoda fabia I 1.4 44kw...
čítaj => jaky-olej-do-fabie-ii-1-4-16v-63kw-t5911.html :lol:
Jerry3 píše:To je ale "jiný" motor. Kód neznám... :twisted:
Presto je tu toho dost: fabia 1.4 44 kw site:oleje.cz
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Odpovědět