Shell Helix

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Maník

Shell Helix

Příspěvek od Maník »

Oleje Shell helix. Ahoj, máte někdo zkušenosti s oleji shell helix? Díky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Vyšší cenová relace, ale kvalita
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Musím s Pitrisem souhlasit,Shell i přes svojí drahotu patří těm"lepším"výrobcům.
FF

Příspěvek od FF »

Môj názor na SHELL ale aj CASTROL:
"tisíckorunová kvalita - dvetisíckorunová cena"
vincek

Příspěvek od vincek »

Byl jsem trošku v šoku když jsem viděl ceny za olej SHell Helix ultra 5w-40 Nejen že ho na snad každé benzince Shell měli jen v 1L balení, ale výše ceny byla taky dost krutá. Na jedné beznzínce přes 400,-kč na druhé (v Plzni) bylo téměř 500,-kč za 1L! Naštěstí jsem objevil na netu http://www.e-oleje.com, kde prodávají tento olej v balení 5L a to za cenu 980,-Kč ! Což je fantastické Krásný taky bylo, že potvrzení objednávky mi došlo ještě v pátek večer (asi ve 21hodin) a hned v úterý mi přišel email s odesláním balíku + odkaz na web pošty abych mohl krásně seldovat kde se právě nachází Olej přišel správný, levně a spokojenost 100 %
pery

Příspěvek od pery »

vincek píše:Byl jsem trošku v šoku když jsem viděl ceny za olej SHell Helix ultra 5w-40 Nejen že ho na snad každé benzince Shell měli jen v 1L balení, ale výše ceny byla taky dost krutá. Na jedné beznzínce přes 400,-kč na druhé (v Plzni) bylo téměř 500,-kč za 1L! Naštěstí jsem objevil na netu http://www.e-oleje.com, kde prodávají tento olej v balení 5L a to za cenu 980,-Kč ! Což je fantastické Krásný taky bylo, že potvrzení objednávky mi došlo ještě v pátek večer (asi ve 21hodin) a hned v úterý mi přišel email s odesláním balíku + odkaz na web pošty abych mohl krásně seldovat kde se právě nachází Olej přišel správný, levně a spokojenost 100 %
Na webu http://www.oleje-maziva.cz jste psal 1100,-??!!Pokus o reklamu na vlastní stránky na cizím webu???
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Koukam, ze obchod je z Dobré u FM....Takze si dovedu predstavit puvod oleje... Oliva motorowa ;)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Demo píše:Koukam, ze obchod je z Dobré u FM....Takze si dovedu predstavit puvod oleje... Oliva motorowa ;)
Já bych ten Sever Moravy zase tak neodsuzoval... Byl jsi někdy v Ostravě? Tam většinu věcí seženeš za -30% než v Praze právě díky Polákům, takže bych neodsuzoval ani je. A proč? To je jednoduchý, když se zlevní v Ostravě, Frýdku, Havířově, Českým Těšíně tak většina Poláků vyrazí k nám a tak se Poláci snaží a upraví ceny, pak zase upravíme ceny my atd.. Naproti tomu v Praze se to koupí tak jako tak... :D
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

4 roky jsem mel babu z Ceskyho Tesina, tak vim ;) Za tu dobu jsem si udelal nahled na veci z Polska - od potravin po elektroniku ;)
anonymní

olej

Příspěvek od anonymní »

Já pocházím z Havířova a nedávno jsem si objednal motorový olej od jednoho prodejce až z Plzně, balík jsem dostal v pohodě za super cenu, bez poštovného, rychle. Na obalech od olejů ale ani slovo česky, vysvětlivky snad ve všech jazycích od nás směrem na západ, že by "lepší" olej ??? Když jsem se díval na ten samý olej v Ostravě, tak jsem češtinu našel, můžete mi toto někdo vysvětlit?
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Je to velmi jednoduché,vzhledem k tomu že výrobci jako Castol a Shell dělají jiné oleje pro západní Evropu a jiné pro nás a východ.Na východ se míchají a balí v Polsku,proto český polep.Osobně bych si olej Castrol nebo Shell s originálním českým štítkem nekoupil a také na západě je jiná cenová politika než u nás,proto hodně prodejců řesí Castrol a Shell dovozem z Německa,jinak by nemohli prodávat za normální ceny,protože oficiální nákupka 10W-40 Magnatecu ve čtyřlitrovém balení pro obchoníka v ČR je 38,-Euro a v německém supermarketu stojí pětilitrové balení cca 28-30,-Euro.
anonymní

Re: olej

Příspěvek od anonymní »

anonymní píše:Já pocházím z Havířova a nedávno jsem si objednal motorový olej od jednoho prodejce až z Plzně, balík jsem dostal v pohodě za super cenu, bez poštovného, rychle. Na obalech od olejů ale ani slovo česky, vysvětlivky snad ve všech jazycích od nás směrem na západ, že by "lepší" olej ??? Když jsem se díval na ten samý olej v Ostravě, tak jsem češtinu našel, můžete mi toto někdo vysvětlit?
jedná se o Mobil 1 0w40 4+1litr, a jak jsem to pochopil, tak bude asi lepší nakupovat oleje u hranic s D ?
alfi166silver

Re: olej

Příspěvek od alfi166silver »

anonymní píše:
anonymní píše:Já pocházím z Havířova a nedávno jsem si objednal motorový olej od jednoho prodejce až z Plzně, balík jsem dostal v pohodě za super cenu, bez poštovného, rychle. Na obalech od olejů ale ani slovo česky, vysvětlivky snad ve všech jazycích od nás směrem na západ, že by "lepší" olej ??? Když jsem se díval na ten samý olej v Ostravě, tak jsem češtinu našel, můžete mi toto někdo vysvětlit?
jedná se o Mobil 1 0w40 4+1litr, a jak jsem to pochopil, tak bude asi lepší nakupovat oleje u hranic s D ?
U olejů Mobil je to jedno,tam se rozdíly nedělají,pro celou Evropu se dělají v Belgii,jen štítky jsou jiné.
Návštěvník

Re: olej

Příspěvek od Návštěvník »

alfi166silver píše:
anonymní píše:
anonymní píše:Já pocházím z Havířova a nedávno jsem si objednal motorový olej od jednoho prodejce až z Plzně, balík jsem dostal v pohodě za super cenu, bez poštovného, rychle. Na obalech od olejů ale ani slovo česky, vysvětlivky snad ve všech jazycích od nás směrem na západ, že by "lepší" olej ??? Když jsem se díval na ten samý olej v Ostravě, tak jsem češtinu našel, můžete mi toto někdo vysvětlit?
jedná se o Mobil 1 0w40 4+1litr, a jak jsem to pochopil, tak bude asi lepší nakupovat oleje u hranic s D ?
U olejů Mobil je to jedno,tam se rozdíly nedělají,pro celou Evropu se dělají v Belgii,jen štítky jsou jiné.
no co se dá dělat, prostě mám "zápaďáckou" várku :D :D :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mobil se vyráběl v licenci v Paramu a Castrol v Koramu. Teď se Mobil pro východní Evropu dělá v Rumunsku.
Odpovědět