Shell Helix

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:Mobil se vyráběl v licenci v Paramu a Castrol v Koramu. Teď se Mobil pro východní Evropu dělá v Rumunsku.
Jasně a proto je na obalu české edice napsáno Made in Belgium :D .Tyhle výkřiky do tmy běž zkoušet jinam :wink:
anonymní

olej

Příspěvek od anonymní »

na té mé "zápaďácké" várce je napsáno Made in EU.
Martin.s.

Příspěvek od Martin.s. »

Anonymous píše:Mobil se vyráběl v licenci v Paramu a Castrol v Koramu. Teď se Mobil pro východní Evropu dělá v Rumunsku.
To je zajímavé. To máte z ověřeného zdroje? A ten z Pardubic má být ten "horší" nebo "lepší" Mobil? Díky
Návštěvník

Re: olej

Příspěvek od Návštěvník »

anonymní píše:na té mé "zápaďácké" várce je napsáno Made in EU.
Stačí mi,když napíšete číslo čárového kódu z litrovky Mobil 1 0W-40 Protection Formula a já napíšu pro jaký trh byl vyroben,např. 5055107452790 je určený pro prodej v Německu a 5055107456170 zase pro ČR oba jsou Made in Belgium....
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

a ten klíč , jak jsi na něho přišel?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

alfi166silver píše:
Anonymous píše:Mobil se vyráběl v licenci v Paramu a Castrol v Koramu. Teď se Mobil pro východní Evropu dělá v Rumunsku.
Jasně a proto je na obalu české edice napsáno Made in Belgium :D .Tyhle výkřiky do tmy běž zkoušet jinam :wink:
Za totality.
alfi166silver

Re: olej

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:
anonymní píše:na té mé "zápaďácké" várce je napsáno Made in EU.
Stačí mi,když napíšete číslo čárového kódu z litrovky Mobil 1 0W-40 Protection Formula a já napíšu pro jaký trh byl vyroben,např. 5055107452790 je určený pro prodej v Německu a 5055107456170 zase pro ČR oba jsou Made in Belgium....
Jsem se zas nepodepsal :? ,ten klíč má určitá pravidla a nepodvádí se v něm,taky praxe a hlavně mám oba k dispozici.Prostě při naskladňování várky koupené od oficiálního zastoupení v ČR mě zarazilo,že program chce založit novou skladovou kartu a já přitom měl skladem várku od Německého oficiálního zastoupení a tak jsem zapátral neni-li to jak třeba s Castrolem z Polska.ExxonMobil pro celou Evropu míchá a plní ve Spojením království a v Belgii.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Shell Helix Ultra 5W-40 v 5l bandě stojí ve francouzském hypermarketu 32 EUR - když není žádná sleva. Ale když byla, dal jsem za dvojbalení 5+2l 25 EUR!
anonymní

Re: olej

Příspěvek od anonymní »

alfi166silver píše:
Anonymous píše:
anonymní píše:na té mé "zápaďácké" várce je napsáno Made in EU.
Stačí mi,když napíšete číslo čárového kódu z litrovky Mobil 1 0W-40 Protection Formula a já napíšu pro jaký trh byl vyroben,např. 5055107452790 je určený pro prodej v Německu a 5055107456170 zase pro ČR oba jsou Made in Belgium....
Jsem se zas nepodepsal :? ,ten klíč má určitá pravidla a nepodvádí se v něm,taky praxe a hlavně mám oba k dispozici.Prostě při naskladňování várky koupené od oficiálního zastoupení v ČR mě zarazilo,že program chce založit novou skladovou kartu a já přitom měl skladem várku od Německého oficiálního zastoupení a tak jsem zapátral neni-li to jak třeba s Castrolem z Polska.ExxonMobil pro celou Evropu míchá a plní ve Spojením království a v Belgii.
tak jsem kouknul na tu litrovku Mobil1 a je tam: 5055107452790 a ještě jsem našel: ExxonMobil Lubricants Specialties Europe, Division of ExxonMobil Petroleum Chemical, Polderdijkweg, B 2030 Antwerpen, Belgium.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

a není to jedno, jestli to je plněno v polsku nebo třeba v německu? Vždyť normu přece musí splňovat oba
anonymní

olej

Příspěvek od anonymní »

Starline taky normy plní, ....papírově..... :wink:
anonymní

olej

Příspěvek od anonymní »

naše nafty taky plní normy.....papírově..... a za hranicema jsou jiné :wink:
Návštěvník

Re: olej

Příspěvek od Návštěvník »

anonymní píše:Já pocházím z Havířova a nedávno jsem si objednal motorový olej od jednoho prodejce až z Plzně, balík jsem dostal v pohodě za super cenu, bez poštovného, rychle. Na obalech od olejů ale ani slovo česky, vysvětlivky snad ve všech jazycích od nás směrem na západ, že by "lepší" olej ??? Když jsem se díval na ten samý olej v Ostravě, tak jsem češtinu našel, můžete mi toto někdo vysvětlit?
a kde přesně jsi ten olej v Plzni kupoval? E-shop? dík
Návštěvník

Re: olej

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
anonymní píše:Já pocházím z Havířova a nedávno jsem si objednal motorový olej od jednoho prodejce až z Plzně, balík jsem dostal v pohodě za super cenu, bez poštovného, rychle. Na obalech od olejů ale ani slovo česky, vysvětlivky snad ve všech jazycích od nás směrem na západ, že by "lepší" olej ??? Když jsem se díval na ten samý olej v Ostravě, tak jsem češtinu našel, můžete mi toto někdo vysvětlit?
a kde přesně jsi ten olej v Plzni kupoval? E-shop? dík
oleje online Jan Kvídera
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No hlavne tyhle prodejci, kteri nakoupi zbozi z jinejch statu EU a nezajistej zpetny odber oleju BEZUPLATNE a obalu, hrube porusuji zakon a za to jsou pekne mastne pokuty :lol:
Odpovědět