Sachmar, jasno, Gustav, riml....

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Sachmar

Sachmar, jasno, Gustav, riml....

Příspěvek od Sachmar »

alda147 píše:zdravím,co by jste doporučili za oleje Mazda Premacy 19.16V,74kw 2001,nebo zkušenost,díky.
Je to starší motor,tak 10W-40 klidně značky Castrol,Total,Shell,Sunoco.
Naposledy upravil(a) Pitris dne úte pro 18, 2018 10:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto z rozděleného vlákna.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Jerry3 »

Božínku, to je mi ale rada! :P

Tazateli, je třeba napsat něco bližšího o stavu motoru, přinejmenším co do celkové kilometráže, a dále nutno specifikovat převážný způsob používání, zda je auto garážované, event. poskytnout další relevantní informace.
Sachmar

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Sachmar »

To je sranda o stavu motoru nemám telepatické schopnosti vidět do daného motoru,stačí co napsal r.v typ a ne ten motor tady rozebrat do šroubku jak je to tady zvykem a nakonec mu vyberete olej který sedí Vám :lol: :wink: Dotyčnému v dobrém zájmu bych radil podívat se na forum Mazdy tam dostane určitě profi zkušené rady než tady od 2-3 jedinců. Píšu z vlastní zkušenosti a ponaučení ze zdejšího fora. :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Jerry3 »

Tak pravil koncerňák! No není to prototyp kognitivní nedostatečnosti? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Misojogi »

Ked tu mame uzivatela tohoto auta
ako si s nim spokojny? spotreba vykon uzitkovost atd ....
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud chceš zpětnou vazbu, je dobré si napřed ujasnit cílovou skupinu. Např. je dost od věci ptát se klienta bydlícího na kopci v nejvyšším patře paneláku, jak je spokojený s povodňovou pojistkou zadarmo. :twisted:
Sachmar

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Sachmar »

Tak a teď začnou ty jejich profi názory. Ale povýšil jsem udělali ze mne koncernového delera olejů,jinak je to prča číst jejich reakce. :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Jerry3 »

A vůbec největší prča je číst tvé příspěvky. Za které samozřejmě děkuji! Někteří zde určitě chápou, proč. :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Pitris »

alda147 píše:zdravím,co by jste doporučili za oleje Mazda Premacy 19.16V,74kw 2001,nebo zkušenost,díky.
Ahoj. Tak máš možnost poslechnout Sachmara, ale ta jeho rada je jako: Seš marod, vem si ponožky....:P (neublíží-nepomůže), a třeba TADY máš seznam jeho "poznatků :P Anebo napíšeš jak zmínil Jerry
Jerry3 píše:....něco bližšího o stavu motoru, přinejmenším co do celkové kilometráže, a dále nutno specifikovat převážný způsob používání, zda je auto garážované, event. poskytnout další relevantní informace.
a pak se dá najít olej a SAE pro ten motor vhodnější....:wink:

PS: Ale fakt je zábava číst ty Sachmarovi názory Obrázek Jen by mne zajímalo jestli mu aspoň něco říká třeba viskozitní křivka, dynamická či kinematická viskozita, základový olej, normy API nebo ACEA, atd., nebo zná jen Castrol a Shell.... Když už tedy má potřebu radit a ztrapňovat se tady :roll:
I když - možná čerpá info od prodejce, ale neví co tím myslel :P
Sachmar píše:O tom Shell HX7 5W-40 mi prodejce ke kterému chodím dlouho a mám v něm důvěru řekl že to je takový zvláštní olej 5w-40 dodnes jsem zatím nepřišel na to co tím myslel. Snad to nějak pomůže i Vám při výběru od toho to forum je....
:P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Jerry3 »

Když on měl potřebu "taky poradit" = jako že je přející. Bohužel o meritu věci neví téměř nic, ostatně jako každý koncerňák. :cry:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Pitris »

Sachmar píše:To je sranda o stavu motoru nemám telepatické schopnosti vidět do daného motoru,stačí co napsal r.v typ a ne ten motor tady rozebrat do šroubku jak je to tady zvykem a nakonec mu vyberete olej který sedí Vám :lol: :wink: ....Píšu z vlastní zkušenosti a ponaučení ze zdejšího fora. :wink:
Jo, je to sranda. S tebou :P Nemusíš mít telepatické schopnosti, a alda147 ani nemusí motor rozebírat do šroubku. Stačí když napíše kolik má motor najeto a třeba jakou barvu má kouř co jde z výfuku když je motor prohřátý. Krom toho pohled na svíčky, a pod olejové víčko na vršek hlavy taky dost napoví....
A jestli by znal historii auta, tak tím líp > jaký olej (jde o HTHS viskozitu - to znáš?☺) a jak byl měněn.
A ponaučení ze zdejšího fóra si pamatuj. Jak se do lesa volá tak se z něj ozývá. A proč? Protože bagr :P
Sachmar píše:Dotyčnému v dobrém zájmu bych radil podívat se na forum Mazdy tam dostane určitě profi zkušené rady než tady od 2-3 jedinců....
Koho ještě tím krom sebe myslíš :?: :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sachmar

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Sachmar »

Kopírak pitris, taky doporučuje špičku mezi ojeli a to Castrol magnatec 10W-40 měl jsem Castrol professional 10W-40 a teď tam mám Castrol magnatec 10W-40. Kopírak je dobře orientován na jiných forech o super kvalitě olejů,jako je Castrol,Total,Shell,i mogul,ne dobrý je mobil hlavně v japonských motorech taky jsem to okopíroval podobně,jak kopírak pitris :D Ale hlavní je se držet specifikace pro daný model vozu to tu psal i kopírak. Takže bez obav můžeš použít olej CASTROL MAGNATEC 10W-40 a měnit po 10tk. :wink: :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Jerry3 »

Jó, ženy a koncerňáci...nic! :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Pitris »

A jinak ti Sachmare chutná jíst :?: Když už neumíš psát, ty ojeli :P
Řekl bych že si alda147 i ostatní udělají obrázek o tvém postižení sami. Ale fakt je s tebou sranda :wink:

PS: Malé "t" píši schválně, bo velké si nechám pro ty kterých si vážím. Když totiž teď napíšeš....
Sachmar píše:Takže bez obav můžeš použít olej CASTROL MAGNATEC 10W-40 a měnit po 10tk....
a nedávno
Sachmar píše:....tu sračku Castrol Magnatec 10w-40 jsem vylel do prdele a dal tam....
o lecčems o tobě to hovoří.

PS2: A aldo147, sorry. Snad se už můžeme vrátit k Tvému tématu. Napíšeš jak a kde budeš jezdit?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Mazda Premacy

Příspěvek od Misojogi »

Sachmar
nejako casto pouzivas slovo kopirak, Ked niekto tak casto pouziva to iste slovo poukazuje to na jeho problem s vyjadrovanim myslienok - rovnako ako ked niekto dokola hovori VOLE ...holevole! pripadne na slovensku ked niekto dookola toci tri zname vulgarizmy na K a P ...
Naposledy upravil(a) Misojogi dne pon pro 17, 2018 12:07, celkem upraveno 1 x.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Odpovědět