Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9922
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Colommbo »

Ano, olej odvedl svou práci, šrum, šrumy, šrumajdááááá... :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Itall »

Asi ňákej dobrej olej, výborně čistí :lol: :lol: .
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od skodovkar »

Motor je čistý, alespoň při pohledu a posvícení přes nalévací otvor. Všechny oleje jsou vždy takto černé (Mogul, Panolin, Shell a bude i Total).
Itall

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Itall »

skodovkar píše:Motor je čistý, alespoň při pohledu a posvícení přes nalévací otvor. Všechny oleje jsou vždy takto černé (Mogul, Panolin, Shell a bude i Total).
Tož jasné, schválně jsem narážel na některé výroky o tom, že když je olej černý, tak dobře čistí. Podle mé zkušenosti rovněž olej má po vypuštění z téhož motoru stále stejnou barvu, ať se jedná o jakýkoliv olej. A obráceně použítí téhož oleje v různých motorech znamená různou jeho barvu po vypuštění.
ch4ser

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od ch4ser »

Zdravím,

chci se zeptat na volbu oleje pro Fabia 1.2 HTP 40 KW. V originál servise Škoda lili olej Shell 15W-40. Víc informací nepodali. Doted se lil olej LIQUI MOLLY SUPER LEICHTLAIF 10W-40.
Nyní mám k dispozici 15l Castrol Magnatec C3 5W-40. Uvedené normy na olejích splňují specifikace výrobce. Olej jsme vždy měnili po ujetí cca 8000 km. Jezdí se hlavně krátké trasy do 2km a sem tam delší do 30km...

Můžu použít uvedený Castrol Magnatec C3 5W-40 bez jakýchkoliv starostí o poškození motoru, nebo raději už zůstat u 10w40.?

Děkuji.
Itall

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Itall »

ch4neser...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od skodovkar »

Chudák motor :| Je možné použít jakýkoliv olej, který plní VW 502.00 , což by ten Castrol měl plnit. Výměny po 8tKm jsou opravdu dobré. Do motoru se už od výroby měla doporučovat 5W-40 s VW 502.00.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Pitris »

ch4ser píše:....Fabia 1.2 HTP 40 KW. V originál servise Škoda lili olej Shell 15W-40....
SuperServis :(
ch4ser píše:....Doted se lil olej LIQUI MOLLY SUPER LEICHTLAIF 10W-40....

To už je lepší 8)
ch4ser píše:Můžu použít uvedený Castrol Magnatec C3 5W-40 bez jakýchkoliv starostí o poškození motoru, nebo raději už zůstat u 10w40.?
Můžeš - když ho máš 15l a potřebuješ ho upotřebit a když budeš pokračovat v....
ch4ser píše:Olej jsme vždy měnili po ujetí cca 8000 km....
PS: a kdybys chtěl třeba řešit (ne-polo/plno)syntetičnost, tak to neřeš....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ch4ser

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od ch4ser »

Proč opravdu škoda servis lil 15w-40 to nevím... Jestli je motor chudák nebo ne to nevím. Nemůžu soudit a já jsem nevolil typy olejů, které se tam lili. Spoléhalo se vždy na servisy.

Jestli je Castrol vhodný nebo ne, tak na toto téma jsem četl už hodně příspěvků. Každopádně jsme ho kupovali ve velkém a někteří, kteří slibovali, že si ho vemou se pak na to vykašlali, tak se ho snažím aspoň upotřebit do aut, které máme doma.
Pro jistotu ještě zkrátím první interval 5W-40 a pak ho asi budu dávat průběžně tak jako vždy.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Pedro »

Tak predne,divim se ze servis skoda pouzival 15-40. Zajimalo by me,kolik si uctovali.
Nicmene motor s tim urcite nezabili,predpokladam ze M6AD to nebyl,takze SG a vyse,tipuji SJ,SL.
Studena viskozita neni ideal na velmi caste starty,nicmene i to neni smrt,nejsme na severu,i kdyz ti hodne teoretiku pri tomto cisle omdli,teatralne ci fakticky.
Na Mogul 15-40 jsem odjel hafo km,nejen u svych aut,naposledy minulou zimu-nezimu. Cca 5tkm.
A nez jsem pred lety toto vozidlo koupil,jezdilo 0-cca 135tkm jen Magnatec 10-40. Takze kdyz ten olej uz mas doma,samozrejme ho pouzivej. Castrol je proflaklej reklamou a cenou. Za mensi prachy sezenes stejnou ,,kvalitu,,. Tot zkusenosti stareho tajtrlika.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Pitris »

Je pravda že Magnatec 5w40 bude vhodnější při častých mrazivých startech (a zvlášť u tohoto motoru, kde je na nízké viskozitě oleje při startu závislá i správná činnost napínáku rozvodů);
jinak bych řekl že ten Liqui Moly 10w40 byl - je lepší.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Itall »

Setkal jsem se v servisu Škoda s postupem: "Máme minerální 15W-40 za 150,- Kč/L, polosynt. 10W-40 za 200,- a syntetiský 5W-40 za 300,-. Vyberte si."
Je to už dávno, cca 12 let. Že by dávali v nedávné době o své vůli 15W-40, se mi nezdá.
Návštěvník

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Návštěvník »

15W-40 dávali do auta cca před 6 lety, od té doby tam je 10w-40... Takže toto tvrzení může být správné. Na servisech se totiž šetřilo no...
Návštěvník

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Návštěvník »

Haťapka ? Ta zvádne i friťák :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Š Fabia 1.2 HTP motorový olej

Příspěvek od Pitris »

A ty pomeje :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět