Proplach motoru

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
tim

Proplach motoru

Příspěvek od tim »

Koupil jsem si LiquiMoly Synthoil HighTech 5W/40 HD a dostal jsem kněmu zadarmo LiquiMoly Proplach motoru. Tak se chci zeptat jestly ho použít :?: Tedˇ tam mám 10w40 a bojím se aby ten proplach neudělal nějakou paseku :shock:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

pokud nebyl nějaký problém pak bych proplach nedělalm na druhou strnu ejdná se o oleje a proplach stejného výrobce který by měl být doplňkem aditivace oleje a žádný problém bych po použití neočekával, jedná se o proplach na 10 min nebo na nájezd 200-300 km?
tim

Příspěvek od tim »

je to na 10 až 15 min.
mipesa

Příspěvek od mipesa »

Sice nejsem zastáncem proplachovačů, ale jestli se jedná o proplachovač od stejného výrobce jako olej tak bych se toho asi také nebál.Myslím si že chem.složení proplachovače nebude nikterak kontraproduktivní s olejem.Toť je, ale otázka.
JiRaY

Příspěvek od JiRaY »

Použij ho,motoru rozhodně neuškodí,naopak pomůže od usazenin z té 10W40ky,při přechodu na jinou viskozitu je doporučen proplach
Mino 1

Příspěvek od Mino 1 »

tim: Kludne ho pouzi. Ja som ho pouzil tiez po 180 tkm jazdenia na Castrol a v absolutnej pohode. Teraz mam takisto LM Synthoil High Tech 5W-40 a je lepsi nez ten kastroool.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

už to tu bylo: http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php ... sc&start=0
a pro JIRaY: s těma usazeninama z 10w40 to nemyslíš vážně ? Tedy pokud to není API SD/CB. Svého času ho dělal tuším Madit.
JiRaY

Příspěvek od JiRaY »

Ahoj,s tema usazeninama to myslim smrtelne vazne-kazdy motor,co mame v rodine jezdil na 10W40(mimo X2 HDi),a v kazdem motoru se po pouziti proplachu uvolnilo celkem slusne mnozstvi humusu,cerneho bahynka,a kalu.Jo,kazdy holt nepouziva total,a co ja vim ,co do toho motoru lil predchozi majitel.Proto jsem zastance proplachu :D
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

JiRaY píše:Ahoj,s tema usazeninama to myslim smrtelne vazne-kazdy motor,co mame v rodine jezdil na 10W40(mimo X2 HDi),a v kazdem motoru se po pouziti proplachu uvolnilo celkem slusne mnozstvi humusu,cerneho bahynka,a kalu.Jo,kazdy holt nepouziva total,a co ja vim ,co do toho motoru lil predchozi majitel.Proto jsem zastance proplachu :D
Pod to se podepíšu.
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ano, pokud kupuji ojeté auto, a nevím, na jaký olej jezdil předchozí majitel - a to nevím, a může tam být jakákoliv nálepka - tak proplach motoru (ať už proplachovačem, čističem, nebo kvalitním motorovým olejem s výměnou tak po 3000km - včetně filtru!!) MÁ smysl.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

A ani v jiných případech ho nezavrhuji, (což jsem ostatně psal v příspěvku, na který odkazuji ve svém zde prvním příspěvku) :lol: hergot, samý příspěvek, jako ve straně :lol: ale po každé výměně to považuji za zbytečné.
mipesa

Příspěvek od mipesa »

JiRaY píše:Ahoj,s tema usazeninama to myslim smrtelne vazne-kazdy motor,co mame v rodine jezdil na 10W40(mimo X2 HDi),a v kazdem motoru se po pouziti proplachu uvolnilo celkem slusne mnozstvi humusu,cerneho bahynka,a kalu.Jo,kazdy holt nepouziva total,a co ja vim ,co do toho motoru lil predchozi majitel.Proto jsem zastance proplachu :D
Váš problém, ale nemusel přece vzniknout, že používate, nebo se používá, SAE 10W-40, podle toho bordelu,který jste uvedl bych to spíš typoval na interní netěsnost motoru nebo klidně větší mísitelnost olejů, kde se mohli mezi sebou např poprat aditiva detergentů s disperzanty mezi oleji a i když používáte "horší oleje" i přesto by takový bordel vzniknout neměl.Setkal jsem se už se spoustou zanešených motorů, ale většinou šlo o předchozí poruchy,potom majitel na to házel bobek, nebo byli použity různé jiné chemické sajrajty.pokaždé však stačil jeden proplach olejem a pak snížení intervalu výměny.Ale vinit 10W-40 z problému, pokud jsem to dobře pochopil, se mi zdá hodně přitažené za vlasy.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

kedysi som tuna cital o uzivanie konkora k preplachu motora. vyzkusal som a bol som velmi spokojny. konkor som vypustal po desatminutovom volnobehe uplne cierny. motor bol po preplachu vyrazne tisi a prestaly klapat zdvihaky .
TRABEC

Příspěvek od TRABEC »

Anonymous píše:kedysi som tuna cital o uzivanie konkora k preplachu motora. vyzkusal som a bol som velmi spokojny. konkor som vypustal po desatminutovom volnobehe uplne cierny. motor bol po preplachu vyrazne tisi a prestaly klapat zdvihaky .
Konkor dokáže uvolnit i zapečené kroužky.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

TRABEC píše:
Anonymous píše:kedysi som tuna cital o uzivanie konkora k preplachu motora. vyzkusal som a bol som velmi spokojny. konkor som vypustal po desatminutovom volnobehe uplne cierny. motor bol po preplachu vyrazne tisi a prestaly klapat zdvihaky .
Konkor dokáže uvolnit i zapečené kroužky.

...aký konkor(čo je to zač) a ako na to až si to nemyslel ironicky tiež mám problém zo zapečeními kružkami
Odpovědět