přísady do nafty

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..šak ale je to jasne tieto aditiva sa maju skladovať v primeranej teplote lebo stuhnu
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Používám ho léta,po celou dobu to mám v autě a ještě se mi to nestalo.Konkrétně tento VIF je asi měsíc starý.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..mne sa to stalo x krat ked boli väčšie mrazy ale i tak som ho zabil do poteka a pokoj
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Příspěvek od kornel »

-11 otvoril som plechovku a VIF v pohode tekuty, podobne ako v plusovych teplotach. Ale uz som akosi nahlodany nedoverou k tejto vodicke, tak sa nan asi aj tak vyseriem.
v.vilik

Příspěvek od v.vilik »

bjukemen píše:..šak ale je to jasne tieto aditiva sa maju skladovať v primeranej teplote lebo stuhnu
Jak může aditivum ztuhnout, kdy jedna z jeho prvořadých vlastností je právě nezatuhnout :?: Možná by se měl Jezevčík rozpomenout, kde VIF koupil, jestli to náhodou není něco na způsob Made in China. :? U nás je možné i nemožné. :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

v.vilik píše:
bjukemen píše:..šak ale je to jasne tieto aditiva sa maju skladovať v primeranej teplote lebo stuhnu
Jak může aditivum ztuhnout, kdy jedna z jeho prvořadých vlastností je právě nezatuhnout :?: Možná by se měl Jezevčík rozpomenout, kde VIF koupil, jestli to náhodou není něco na způsob Made in China. :? U nás je možné i nemožné. :D

Úkolem zimního aditiva je, aby se z nafty nevyloučil parafín. V aditivu žádný parfín není a proto jeho ztuhnutí není na závadu. Je ztuhlé z jiného důvodu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

v.vilik píše:Jak může aditivum ztuhnout, kdy jedna z jeho prvořadých vlastností je právě nezatuhnout :?: ...
Ta otázka je asi tak stejně nepatřičná, jako údiv nad tím, že určitý typ nemrznoucí kapaliny v koncentrované formě (neředěná destilkou) může "zamrznout". :P
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

tu je aditivum do nafty odporucane do diesloveho motora VW pri mrazoch -15 az -25...

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us 8)

...takze ja by som mal mat v mojom VW Golf II diesel 15l benzinu a 35l nafty-kedze v noci bolo -23... :)
vw
majakubec

Příspěvek od majakubec »

Jen bych chtěl upozornit, že přímo na VIFu je udáno skladovat do +5 st a výše.Mě se také stalo, že jsem si nechal VIF na okně garáže z venku a byl jak cumel.Pak jsem ho dal do tepla a za hoďku byl zase v pohodě.
marian.hutira

Příspěvek od marian.hutira »

Jezevcik píše:Pánové,končím s VIFem.Včera,při tankování v Praze,kde ten mráz není až tak hrozný,jsem vyndal VIF z kufru a zevnitř se na mě po otevření plechovky škodolibě smála ta zelená hmota v konzistenci Amarounů.Jen se tak klepala a nechtěla za žádných okolností ven.Med je proti VIFu 0W-30.Takže jsem vzal plnou Vervy za 38 a byl klid.Rozhodně ale ne na duši.
Pritom stačilo si prečítať návod. Skladovacie podmienky, teplota skladovania. V zime, keď viem že budem tankovať, nemám tú plechovku v aute. Je to nepohodlné, ale výsledok sa potom dostaví.

Ideálne by bolo, kedy sme si naftu nemuseli individuálne aditivovať. To by nám však nesmeli predávať sra.ky namiesto poriadnej nafty.
boris
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 18, 2011 20:08

Příspěvek od boris »

a už ste niekto skúsil dat do nafty petrolej ! ja som videl v Tatrách davat to do nadrže jedneho Nemckeho turistu a chytalo mu to jak hodinky. a to tam boly iné mínusove teploty .
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Kdo má V3S může přitopit novinami nebo nechat čichnout éteru 8)
marian.hutira

Příspěvek od marian.hutira »

Nebol to nemecký turista ešte pred 25-mi rokmi? A s dvojtaktom? :lol:
boris
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 18, 2011 20:08

Příspěvek od boris »

marian.hutira píše:Nebol to nemecký turista ešte pred 25-mi rokmi? A s dvojtaktom? :lol:
bol by si prekvapený kolko aditív obsahuje petrolej . bol to mercedes- diesel
tomason

Příspěvek od tomason »

petrolejem se dělá arktická nafta hlavně dodávaná do horských oblastí ostatní nafta je napěchovaná aditivy a tím pádem je horší,navíc petrolej zvyšuje mazivost nafty taková nafta je nejlepší možná :wink:
petrolej končí v letadlech :?
Odpovědět