přísady do nafty

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Příspěvek od kornel »

mas s nejakym aditivom dobru skusenost? sice ty mas naftu ja benzin, ale aj tak
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

kornel píše:mas s nejakym aditivom dobru skusenost? sice ty mas naftu ja benzin, ale aj tak
Jak jsem již psal mnohokráte i v jiných diskuzích - aditiva jsou dle mého nesmysl a jen tahákem na peníze. Nikdy jsem aditiva nepoužíval a to jak u benzínu, tak nafty a neměl žádné potíže.Tankuji výhradně v Globusu nebo u nadnárodních pump a ne premiová paliva, byť jsem je také vyzkoušel. Myslím, že z hlediska zimních potížích je výhodnější natankovat např. Verva diesel, než použít nesmysly jako je VIF a spol. Aditiva se snad stále řeší jen u nás, kde to podporují prodejci. Na západ od nás řidiči převážně ani nechápou, proč by měli lít něco dalšího do nádrže a ještě za to platit.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

basty - na západ od nás nafta další aditiva nepotřebuje... to je ten problém...
Mrkev, 1.5 TSI 110 kW, 2019
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

bastien píše:.....Myslím, že z hlediska zimních potížích je výhodnější natankovat např. Verva diesel.....
Možná je problém i tady:
Demo píše:.....kdy mi bylo u placení řečeno - "Jé, jste první po 14 dnech, který bere Vervu".....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Příspěvek od kornel »

suhlasim s tym co uviedol Pitris..
Pri dnesnych cenach paliv, zvlast benzinu, kde v SR ceny atakuju 1,7eur/l, je riziko take palivo tankovat, nakolko to takmer urcite nikto nekupuje (co je logicke), tak teda ak clovek chce (ci uz z rozmaru alebo objektivnych dovodov) aj tak "premiovejsie" palivo, ale nechce riskovat, ze za take sialene peniaze natankuje nejake stare chcanky, tak co ma robit??
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

Pokud chci koupit prémiovku, pak ale musím jít k pumpě, kde je zajištěn teoreticky větší odběr a tedy obměna zásob. Pokud prodají každých 14 dní 50 litrů, tak tu Vervu tam mají ještě letní. Ale teď vážně...., V-P Diesel není primárně ani prodejcem na webu (jestli si pumpař dá ceduli ke stojanu, to je pak něco jiného) nabízen jako exterémně zimní nafta na rozdíl od jiných prémiovek.
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

kornel: Ano, cena prémiovek je hodně vysoká a nedivím se, že to nikdo nekupuje a tlejí v tancích. Na druhou stranu, kdyby nafta běžně prodávaná byla špatná a nepoužitelná pro současné teploty okolo -15 až -20, pak se zastaví doprava. To se také nestalo. Nepančované PHM jsou i v současných podmínkách vyhovující. O tom není pochyb. Jde jen o to vědět, že tankuju opravdu standardní naftu bez nežádoucích příměsí a to si myslím je největší problém. Garantují to snad velké pumpy, kde je zajištěna velká výtoč paliva a určitě je dobré se i tak orientovat podle zjištění ČOI, které i z těch značkových měly problém. Když budu chtít Vervu (OMV), pak jí vezmu ve velkém městě, ne někde na samotě u lesa. Jednak bych pochyboval o tom, že to ani není Verva a jednak bych tam byl asi letos první, co jí bere. Až jednou nenatočím motor s běžnou naftou z Globáče, pak to třeba uvěřím, že aditiva jsou k něčemu. Jinak Verva mi přijde z těch prémiovek pocitově (subjektivně) nejlepší.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

bastien píše:.....Když budu chtít Vervu (OMV).....
Verva ale "patří" Benzině, OMV "má" MaxxMotion.....a třeba Agip-Eni DieselTECH. Pravda ale je, že Verva Diesel by měla být hodně dobrá (podle testů, vlastní zkušenost nemám).
Ale taky je fakt, že u Globusu bude asi výtoč hodně velká - tam se palivo asi "nezkazí"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

Nyní už opravdu naposledy - pro Pitrise - byť si tě vážím, ale přesto "Verva (OMV)" znamená - Verva nebo prémiovka od OMV.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

O.K. Chtěl jsem to jen upřesnit. Nevěděl jsem, že se mezi "nafťáky" říká Verva i jiným :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
FF

Příspěvek od FF »

...tak potom medzi olejármi navrhujem akémukoľvek motorovému oleju 5W-40 hovoriť Mobil 1 a teda všetkým oznamujem, že minule som videl v Kauflande, Lidli a aj v Tescu motorový olej Mobil 1 za parádnu cenu!!! :shock: :?
...a to ešte nehovorím o Adidaskách v Tescu pod 4,-€! :wink:
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Pitris - ne neříká...
Mrkev, 1.5 TSI 110 kW, 2019
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

Milý Pitrisi, měl jsem o vás mínění jako o seriózním člověku, bohužel jsem se mýlil. Vyléčil jste mne ze snu.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

:?:
Mrkev, 1.5 TSI 110 kW, 2019
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Pánové,končím s VIFem.Včera,při tankování v Praze,kde ten mráz není až tak hrozný,jsem vyndal VIF z kufru a zevnitř se na mě po otevření plechovky škodolibě smála ta zelená hmota v konzistenci Amarounů.Jen se tak klepala a nechtěla za žádných okolností ven.Med je proti VIFu 0W-30.Takže jsem vzal plnou Vervy za 38 a byl klid.Rozhodně ale ne na duši.
Odpovědět