přísady do nafty

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: přísady do nafty

Příspěvek od Colommbo »

Pozor! Ginův příspěvek, jak je napsán, lze vykládat i zcela opačně - tedy že s aditivem v nádrži měl potíže se zimními starty, zatímco po spotřebování obsahu nádrže a následném provozu bez aditiva problémy přestaly a auto jezdí, jak má... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: přísady do nafty

Příspěvek od Pitris »

Má pravdu předsedo :shock: :P Ale troufnu si tipnout, že to gin myslel ve prospěch toho aditiva.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
gin

Re: přísady do nafty

Příspěvek od gin »

Pardon za nejasne vyjadrovanie, jasne, ze som to myslel v prospech toho aditiva ;-)
bubli82

Re: přísady do nafty

Příspěvek od bubli82 »

Chtěla jsem se zeptat, nezná někdo přímo výrobce aditiv Verva? Vím, že naftu Verva prodává Benzina, nicméně kdo dodává přímo tato aditiva? Neví někdo složení.
Díky
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: přísady do nafty

Příspěvek od skodovkar »

Verva je aditivována prý dieselovým VIFem.
Mav
Příspěvky: 87
Registrován: čtv pro 06, 2012 17:01

Re: přísady do nafty

Příspěvek od Mav »

Ano potvrzuji, Verva je aditivovaná mj. Vifem.
Pejko

Re: přísady do nafty

Příspěvek od Pejko »

Ahojte,

viete mi niekto poradit kvalitne a zaroven cenovo prijatelne aditivum len na zvysenie cetanoveho cisla?
Tieto som zatial nasiel, ale verim, ze su aj ine, ktore sa daju bezne kupit
1. Gold Eagle Diesel Power Cetane Booster - koncentrat
2. Ekolube Nitro Jet - jednorazovo do nadrze (drahe postovne do SR)
3. Pro-Tec Cetane Booster - jednorazovo do nadrze (brutal drahe, tym padom neprijatelne)

Poznamka: Multifunkcne aditiva, ktore zlepsuju aj dalsie parametre nafty (napr. VIF), ma teraz nezaujimaju.
NOP

Re: přísady do nafty

Příspěvek od NOP »

Tohle mi "přistálo" v e-mailové schránce (v minulosti jsem tam opakovaně nakupoval): VIF SUPER DIESEL ADITIV - 3 L BALENí Předvánoční novinka, která potěší. Aditiva do motorové nafty VIF SUPER DIESEL ADITIV v letní i zimní verzi nyní nově v ekonomickém 3 L balení. Tento objem je firmou VIF plněno pouze pro náš e-shop. Komplexní ochrana palivového systému za super cenu je zde.
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php?shop=MTc5Mw==
Již několik roků jsem nakupoval VIF v balení 5 l, především s ohledem na cenu a dělil se s rodinou a známými. Tohle balení mi přece jenom přijde výhodnější pro někoho, jako jsem já a asi většina na tomto fóru a cena je stále velmi výhodná. Jenom nevím, zda jsem tím odkazem neporušil nějaká pravidla na tomto fóru - z mého úhlu pohledu by se nemělo jednat o nějakou reklamu. Ale co, pokud ano, Pitris to vymaže.
Pejko

Re: přísady do nafty

Příspěvek od Pejko »

Co si z daneho testu odnasam, je poznatok, ze si vlastne nikdy nemozem byt isty, ci aditivum zabralo alebo nie. Ved, aby clovek este kontroloval, odkial je dovezena nafta, a ci dane aditivum je s nou kompatibilne, tak to je uz fakt prilis.
Ak budu mrazy, natankujem MaxxMotion, pripadne Vervu (alebo Evo od Slovnaftu na Slovensku), kde zimne vlastnosti garantuje samotny vyrobca, a budem pokojnejsi, ako keby som daval aditivum sam.
Petrsy

Re: přísady do nafty

Příspěvek od Petrsy »

Zajimave je ze vyrobcem sheronu je vif
djdekl

Re: přísady do nafty

Příspěvek od djdekl »

Tohoto ne...

Obrázek

Tento je VIF:

Obrázek
ARAGON

Re: přísady do nafty

Příspěvek od ARAGON »

Nový test aditiv. Budete překvapeni výsledkem, tedy mimo Vif ten je stále OK :wink:
http://www.auto.cz/test-zimnich-aditiv- ... adly-78278
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: přísady do nafty

Příspěvek od rousini »

ARAGON píše:Nový test aditiv. Budete překvapeni výsledkem, tedy mimo Vif ten je stále OK :wink:
http://www.auto.cz/test-zimnich-aditiv- ... adly-78278
Nebudeme :mrgreen: :arrow:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: přísady do nafty

Příspěvek od Brembo »

čo sa Castrolu týka,ten mi nestuhol ani pri -16,takže je uplne jedno,či sa dá aditívum dávkovat,pretože pri teplotách paliva pod 0 je aditivácia zbytočná. palivo musí mat teplotu nad bodom mrazu,čo ale sudruhovi,čo tento akože test napísal akosi zámerne zabudol napísat. Tiež tam chýbaju výsledky testu,takže rebríček si može lubovolne vytvorit. Tento test je tak hodnoverný,ako keby v porovnávacom teste š. 105 zvítazila nad Audi R8 v zrýchlení a max rýclosti.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět