Prevodový olej mazda 6

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
michal1

Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od michal1 »

Ahojte,chcel by som vás poprosiť o radu mám mazdu 6 2007 105kw diesel, chcel by som vymeniť olej v prevodovke..toto auto mam cca 2 mesiace a druhý prevodový stupen niekedy radim s problemom..ked sa prevodovka zahreje uz je to uplne v poriadku.Ďakujem.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od Pitris »

Mám pocit že Mazda z 2007 "chce" API GL4 a pokud za tepla gut, tak to chce "řidší" olej za studena.
A jeden z nej těchto je http://www.oleje.cz/p/tutela-car-techny ... 1-l--17883
Prepáč :P http://olejposta.sk/Tutela_Transmission ... _2028.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od Návštěvník »

Nevím, do jaké míry jsou si převodovky v Mazdě 6 a 626 podobné, přinejmenším z hlediska nároků na převodový olej, zato vím, že nejsou ani zdaleka tak náročné co do požadavků na extrémně nízkou hodnotu viskozity "za studena", jako např. převodovky Mitsubishi či Suzuki. A tak, ač sám nadšený vyznavač oleje Tutela Car Technyx, jsem shodou okolností zrovna minulý víkend nalil do převodovky vozu Mazda 626 2,0 HP 100 kW r.v. 1999 tento olej: http://www.autodily-cardo.cz/-4/total-t ... 75w-90-1l/

Použil jsem ho zejména proto, že v Mazdě se převodovka zahřívá výrazně více, než v Mitsubishi, proto jsem vybíral olej s vyšší viskozitou "za tepla", než má ona Tutela. A můj výběr se ukázal být skutečně dobrou volbou. :wink:

Pro pořádek dodávám, že i předchozí náplň v té převodovce již byla "ode mne", akorát že v té době jsem toho o olejích ještě mnoho nevědět, tudíž jsem se striktně držel předpisu výrobce, který zní API GL4/GL5 80W-90 (přesně takto označený olej jsem tam tehdy nalil).
michal1

Re: Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od michal1 »

Dakujem vam za odpovede :wink: ja som rozmyslal nad olejom total TRANSMISSION SYN FE 75W-90 a Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 ale kedze viac preferujem total..tak dam ten:)
Návštěvník

Re: Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od Návštěvník »

Ještě doplněk: tu Mazdu 626 znám dost důvěrně, poněvadž ji dlouhodobě servisuji, ale jezdím s ní sporadicky. Když porovnám chování vozu před a po výměně oleje v převodovce, připadlo mi (po najetých 25 km před a po výměně), že nějak "lépe jede", zejména co do schopnosti agregátu poradit si s nižšími otáčkami, na které jsem si pro změnu zvykl já díky řízení vlastního turbobenzínu. Že to lépe řadí, to bylo hned evidentní, ostatně právě proto jsem ten převodový olej měnil. Při předposledním svezení mi totiž připadalo, že to už nějak špatně řadí. Jenže s tím, že jsou najednou menší ztráty v převodovém ústrojí, když ničím jiným to být nemůže, jelikož na nic jiného jsem nesahal, s tím jsem se doposud nesetkal. No a nejzajímavější na tom celém je, že majitelka a řidička vozu v jedné osobě to rovněž zaregistrovala, aniž bych se jí o tom byť jen slůvkem zmínil. Pro pořádek podotýkám, že ona je ta "nepytlová" žena...
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od NOVON »

No a není v te mazdě nějaká fordí převodovka MTX-75 resp.nějaká její verze?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od Brembo »

Dobru skusenost mám s CASTROL SYNTRANS MULTIVEHICLE 75W-90. Za studena pri nizkych teplotách s iným olejom dost zdlhavé radenie. Podla technického listu má dobru viskozitu za studena. Ale to nebola Mazda,takže nemožem posudit,ako bude chutit jej.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od Návštěvník »

Ne, není.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od NO HITS »

Trochu pozdě, ale vzhledem k nesrovnalostem v internetových diskuzích přikládám výtažek z uživatelskýho manuálu M6 GH - zřejmě chyba , za studena má několik lidí problém s řazením
Obrázek

EDIT:
:!: :!: Nový zjištění ze servisního manuálu :!: :!:
Udávají pro tyto převodovky olej 75W-80
Obrázek
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Prevodový olej mazda 6

Příspěvek od jerome »

Pekný bordel :| 75W90 vs. 75W80 je riadny rozdiel :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět