Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

Dobrý den,
nikdo my neni schpen poradit ohledně olejů a každý doporučuje pouze Selenia Selenia a zase Selenia. Zde jsou parametry oleje doporučeného výrobcem
ACEA B3 / B4, API CF, GM-LL-B-025, MB 229,3 Výkon, SAE 5W-40, VW 502,00, VW 505,00, FIAT 9,55535-N2 KONTRAKTUÁLNÍ TECHNICKÁ REFERENCE Č. F515.D06


Tech.parametry:
https://extranetpli-eu.pli-petronas.com ... ec_eng.pdf

Mam možnost mít za velmi výhodnou cenu tento olej Mannol 7715 OEM
https://www.agritec.at/media/pdf/16/24/aa/7715.pdf
Vlastnosti produktu:
specifications:
SAE 5W-30
API SN/CF
ACEA C3
BMW Longlife-04
MB 229.51
GM dexos2
VW 504.00/507.00
OBRÁZEK K POROVNÁNÍ HODNOT
Obrázek (alt+p)


Auto je Fiat Grande Punto Motor 1.3JTD 66Kw/90k rok 2005 bez DPF ročně najeto 20tisíc cca
Původné olej Castrol 5w40 edge

nápln oleje v autě je 3,28L
Výrobce doporučuje měnit po 30tis km nebo po 1 roce,ale nikdy nedodržuji interval a měním po 10tisících nebo 1 roce.

Může mi někdo vysvětlit jaký je mezi těmi oleji rozdíl ? Děkuji
Naposledy upravil(a) Peebody dne úte bře 10, 2020 17:11, celkem upraveno 4 x.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od bio »

Za mne Petronas 5W40, odpovídá více požadavkům výrobce. Mannol je spíše určen pro systémy s DPF vzhledem k nižšímu obsahu popela. Při tomto nájezdu výměnu max. 15 000km.
https://www.oleje.cz/clanek/Vykonnostni ... vych-oleju
Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

bio píše:Za mne Petronas 5W40, odpovídá více požadavkům výrobce. Mannol je spíše určen pro systémy s DPF vzhledem k nižšímu obsahu popela. Při tomto nájezdu výměnu max. 15 000km.
https://www.oleje.cz/clanek/Vykonnostni ... vych-oleju
tAKŽE MANNOL neni vhodný na provoz nebo muže se zadřít motor a jiné problémy ? Příde mi lejt do 15 let starého stroje olej takové ceny trochu mimo moje finance.
Mannol mohu mít za cenu poloviční než se běžně koupí na eschopu přes práci.

Zde se píše že je to pro Euro4 a 5 a já mam euro 4, proto sem myslel že by se dal použít
Cituji:
Je syntetický motorový olej nové generace, speciálně navržený pro použití ve všech benzínových a dieselových motorech osobních automobilů. High-tech aditiva (Low SAPS), zajišťují optimální ochranu filtru pevných částic (DPF) a životního prostředí. Olej účinně chrání motor proti opotřebení a poskytuje výjimečné čistící vlastnosti. Olej je doporučen pro všechny moderní zážehové a vznětové motory, včetně motory plnící environmentální normy EURO IV a EURO V. Specifikace VW 504.00/507.00.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pedro »

Dcera ma Grande 1.25 jtd, 55kw DPF. 2012. Krmim ho 5w40 c3. Ted je tam Valvo All cl., pred tim Rowe, Total, Valvo..., vymeny co rok, asi 6-8tkm,vic nenajede. Jizdy couracky 5-15km. Ted dostala novou služební F3 nafta. Rika ji hanlive, jizda a ovladani bagru.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od bio »

5 litrů oleje za 850,-Kč je moc ? http://www.zboží.cz
Nevím jestli má cenu vysvětlovat vhodnost a nevhodnost, když tazatel primárně vidí cenu. Jsou různé motory a různé oleje. Jedny oleje jsou vhodnější pro motory jedné skupiny a jiné pro motory další skupiny.
Motor se zadře nejpravděpodobněji bez oleje nebo při špatné údržbě.
Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

Bio: Je to moc,když to budu měnit po 10tis. Prví výměnu plánuji po 2tis aby se udělala čistící kůra motoru místo proplachu podle pana Černého ,který to doporučuje. Moje cena zmiňovaného Mannolu je za 20litů 1300peněz takže asi proto to tam chci zalévat. Valvo znám , používal sem v citroenech bez turba benziny 1.8i a 1.4i tam problem nikdy nebyl ale měnil sem to po 15tis.. tak sem se chtěl zeptat protože pár lidí mě zase přesvědčuje že se platí jen za značku jako u značkového oblečení a je to stejně čína jak značka tak noname atd. Testy na mannol sem našel pouze amatérské,kter Piotr a Mechanik (rusák) dělali pokusy s oleji a i tam se celkem uchytil .. Když pojedu do první no name opravny tak mi nasadí sudový stáčený castrol magnateck nebo jak se to píše . To je lepší ten mannol podle čísel.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pitris »

Souhlas s biem - olej ACEA C3 je pro Tvůj motor nevhodný. S tím Mannolem ho nezadřeš, ale "díky" té C3 mu chybí - resp. jsou v něm jen v omezeném množství - aditiva, která ale motor v oleji potřebuje.
A pokud chceš dodržet normu oleje FIAT 9,55535-N2, tak můžeš klidně (třeba) Shell Helix Ultra 5w40, který seženeš čtyřlitrovku za pětibábu.... Ale ano, je to víc jak 1300,- za 20 litrů.

Na druhou stranu - jestli si ochoten měnit olej po 10-ti tkm (a nebudou tam jen krátké pojížďky), ten Mannol (resp. olej s ACEA C3) to jakžtakž zvládne taky.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pedro »

C3 zbytecny ti a k lejnu ohledně motoru. Kdyz ho vylejes po 5tkm,dejme tomu.
Kdyz ti prijde peti kil za vhodny olej plus neco filtr, co 10tkm hodne, nema cenu ti radit. Vypadá to, ze na vozidle velmi setris.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od tonny »

Jen se zeptám, kolik najedeš ročně? Těch 20l je 6 výměn, tedy mít 6let rozdělanou bandasku pro jedno auto.
Za mne také nee C3, pokud nemusím.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pitris »

Já to pochopil že by výměna měla být 2x ročně.
Peebody píše:ročně najeto 20tisíc cca....měním po 10tisících....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od tonny »

Jo, to už je lepší.
Rychle čtu, ještě rychleji píšu. :D
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

Pitris píše:Souhlas s biem - olej ACEA C3 je pro Tvůj motor nevhodný. S tím Mannolem ho nezadřeš, ale "díky" té C3 mu chybí - resp. jsou v něm jen v omezeném množství - aditiva, která ale motor v oleji potřebuje.
A pokud chceš dodržet normu oleje FIAT 9,55535-N2, tak můžeš klidně (třeba) Shell Helix Ultra 5w40, který seženeš čtyřlitrovku za pětibábu.... Ale ano, je to víc jak 1300,- za 20 litrů.

Na druhou stranu - jestli si ochoten měnit olej po 10-ti tkm (a nebudou tam jen krátké pojížďky), ten Mannol (resp. olej s ACEA C3) to jakžtakž zvládne taky.
Auto lítá denně do práce 30km (celkem 60km), Spíše delší trasy a s prohřátym motorem.Pojižďky moc nejsou najedu kolem 15-20tis a prostě když by jste mi něco poradili od Mannolu,jelikož od nich máme prostě "jiné"ceny :wink:
Nejsem rally man ,zlehka kvuli dvouhmotě. Výrobce uvádí výměnu po 30tis a to je přeci nesmysl na tak malou nádržku teměř 3l co to je . Když budu měnit olej v kratším teměř třetinovém intervalu ,tak se nemuže tolik stát. Olej sem prošáhnul mezi prsty a krásně mazlavý nedře jako Castrol,který tam byl buhví jak dlouho. Nalil jsem tam tento manol jen jako proplach motoru , budou to cca 2000km kdy bude olej vyměněn aby se očistil motor místo proplachu a pak mělo přijít to,co do toho nalít těchto 5l bylo z práce v naturáliéch :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Jerry3 »

Peebody píše:...Olej sem prošáhnul mezi prsty a krásně mazlavý nedře jako Castrol,který tam byl buhví jak dlouho.
Panečku, tomu říkám "analýza"! :wink: :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od lefort »

A my blbci se tu řídíme chemickými rozbory...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pedro »

Z lehka kvuli dvouhmote? Takze radši zadne velke otacky a pohoda? Jaromire, to...
Odpovědět