Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pitris »

Peebody píše:....něco poradili od Mannolu....zlehka kvuli dvouhmotě....
Když od Mannolu, tak třeba 5w40 Extreme. S ACEA B3/B4.
Pravdu máš že 30 tkm s 3 litry oleje je velká hovadina; těch 10 bych bral tak jako akorát.
A jestli to "zlehka" znamená že jezdíš okolo 15-ti set otáček, tak třeba TO zrovna té "dvouhmotě" vůbec nesedí :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Bramborak3 »

Ano pro dvouhmotu jsou převážné otáčky kolem 1500 ot špatně. Kor u 4 válce a disela..Mám sice 6 válec a tam to je jinak. Bežně jezdím v obci-městě 1500-1700 ot na klid, ale než akceleruju naplno, tak to s lehkou nohou dám aspon na 2700 ot a už na plyn šlapu tvrději a při výjezdech z obcí tak normál do 4 tis. Někdy zaklopítne omezovač
Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

No zlehka jako ze to tam nekopu rychlosti jak u předešlého auta a nízké otáčky nee to ne 2500a víc on se zanáší na 1500ot ten EGR PAC je otevrenej. U byvaleho tam převodovka vydržela i spojka ale shnilen spodek. Tak s tou mazivosti mezi prsty mám s depa když sem jezdil v Jičíně u Family Frost TK nám to říkal garazmistr a technik.prostě sem vas pobavil a ted proč stěny motor úplně stejný ma c3 protože ma dpf a ten samy motor bez dpf by ho mít nemohl?? Nejak to prostě nemůžu pochopit. Myslel sem ze nízký obsah popela motoru prozpeje zvlášť EGR ventilu, který se zanáší nespalenym olejem nebo čím ještě . zatím jedu na ten manol a olej za 1800km neubyl o proti konkurentům,kteří často dolevaji i pan co od něj mám auto doleval. Zatím vydim jen pozitiva. Můj táta vozil olej z autobusu byl m2ad2 turbo a lil do Formana i polského fiata 1300 motor OK do bnilob obě autaa. Ale TK byl oldschool motor proti comon railu souhlasim. Něco píšu a mobil píše něco ji e doma to poupravim na ntb chjo
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pitris »

Peebody píše:Myslel sem....
Nee, to nedělej. Občas to bolí :P

A teď vážně - u motorových olejů platí že nejdražší nemusí být i nejlepší, ale taky že ten nejlepší nemusí být ten nejnovější. Můžeš si o tom přečíst tředa tady: https://www.znackoveoleje.cz/Soucasny-t ... -a5_11.htm A v podstatě stačí dole tu poslední část DŮSLEDKY PRO PROVOZ OLEJŮ....
Podívej - nikdo Ti tu nenapsal že olej C3 (nebo ten Mannol obecně) nesmíš použít. Můžeš, ale jsou oleje pro (Tvůj) motor vhodnější. A u těch s C3 právě proto že jsou C3 - mid saps značí olej ochuzený o aditiva která ale motor potřebuje. To znamená že v tom oleji sice jsou, ale je jich méně - kvůli DPF, protože jemu vadí. A taky jsem Ti napsal, že když zkrátíš interval výměn toho oleje, tak se i C3 použít dá, ale znovu: A3/B3/B4 je pro motor vhodnější - a ani ne tak z hlediska samotného mazání, ale hlavně kvůli ochraně motoru. Jinak se samozřejmě zařiď podle svého; je to Tvůj motor, Tvoje volba a Tvé peníze....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Jerry3 »

Navíc "popelnatost" oleje není to, co by mělo vliv na zanášení EGR ventilu.
Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

Pitris píše:
Peebody píše:Myslel sem....
Nee, to nedělej. Občas to bolí :P

A teď vážně - u motorových olejů platí že nejdražší nemusí být i nejlepší, ale taky že ten nejlepší nemusí být ten nejnovější. Můžeš si o tom přečíst tředa tady: https://www.znackoveoleje.cz/Soucasny-t ... -a5_11.htm A v podstatě stačí dole tu poslední část DŮSLEDKY PRO PROVOZ OLEJŮ....
Podívej - nikdo Ti tu nenapsal že olej C3 (nebo ten Mannol obecně) nesmíš použít. Můžeš, ale jsou oleje pro (Tvůj) motor vhodnější. A u těch s C3 právě proto že jsou C3 - mid saps značí olej ochuzený o aditiva která ale motor potřebuje. To znamená že v tom oleji sice jsou, ale je jich méně - kvůli DPF, protože jemu vadí. A taky jsem Ti napsal, že když zkrátíš interval výměn toho oleje, tak se i C3 použít dá, ale znovu: A3/B3/B4 je pro motor vhodnější - a ani ne tak z hlediska samotného mazání, ale hlavně kvůli ochraně motoru. Jinak se samozřejmě zařiď podle svého; je to Tvůj motor, Tvoje volba a Tvé peníze....
Díky za ten článek, přečetl jsem ho do konce. Podle hodnot TBN oleje jsem na nějakých 8,3 jednotku si už nepamatují. Je mi už teď jasné, že novější olej není to pravé a ze čím víc proužků tím víc adidas tady neplatí. V práci nabízejí tento W
https://dufy.cz/motorovy-olej-mannol-ra ... iLEALw_wcB
Naposledy upravil(a) Peebody dne ned bře 15, 2020 21:08, celkem upraveno 2 x.
Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

Tento nebo ten 5w40 energy .. Podle mazacího plánu manol píšou tohle https://sct-catalogue.de/index.php?acti ... 40&return= a tento

https://sct-catalogue.de/index.php?acti ... 30&return=

Našel sem i s normou fiat, ale ten me asi pres práci neprojde, jediné 60l sud http://oleje-mpa.cz/motorovy-olej-0w-40 ... -ester-4-l
Naposledy upravil(a) Peebody dne ned bře 15, 2020 21:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pitris »

Tak nevím jestli si neděláš prd*l :)
Mannol Energy 5w40 je ACEA C3. A 10w60 je zbytečný.
Psal jsem (když) Mannol, tak 5w40 Extreme. Anebo Energy 5w30. Jinak rob ako myslíš....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

To sem si ani nevšiml ze sem napsal 5w40 melo tam byt 5w30 samozrejme To se omlouvam ale co tento
http://oleje-mpa.cz/motorovy-olej-0w-40 ... -ester-4-l
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pitris »

Sice nevìm proč nechceš ten Extreme 5w40, ale tu 0w40-ku dát můžeš. Pokud obsahuje esterovou složku, je to velmi dobrý olej; jen je 2x dražší jak ten Extreme. Nepsal si zde něco o úspoře peněz za olej?....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

Dnes sem v práci dostal nabídku na oem7711 ma to také normu Renault 0700 jako selenie a parametry maji téměř shodne a3/b4 a tbn 10.2 i viskozita je stejná 175 cena 1000kc za 20l tak kdo by to nevzal ze jo. Je to 5w30 OEM 7711. Na ten ester ani na extreme se nevztahuje odberova sleva takže smůla pro mě
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Pitris »

Co vím tak O.E.M.7711 je 5w40. Nebyla zase chyba? A proč zmiňuješ normu Renault když máš Fiata? Můžeš 5w40, 5w30, 0w40, 0w30, můžeš (resp. je vhodnější) A3/B3, A3/B4 - a bez C3.
A už nevím jak jinak Ti to napsat. Měj se....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Peebody
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 10, 2020 16:12

Re: Potřebuji rozsudek olejů Selenia Vs Mannol

Příspěvek od Peebody »

Jo je to 5w40 to byl omyl..Takže všem moc děkuji za vysvětlení a dnes odvazim 20l 7711 zatím se mějte. Budu samozřejmě pročítat další témata, ale už ne psát ,protože tomu nerozumím.
Odpovědět