Brzdovka

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Brzdovka

Příspěvek od javier »

Mazda 3, 2.0 benzin, 2010
Servis je Mazda Presov (autorizak Mazda a Mitsubishi)
Olej Mazda Original Oil Ultra 5W-30 API SL ACEA A5 (neukamenujte ma, ja viem, ze miestne tvrde jadro je proti znizenej HTHS :mrgreen: )
Mazda predpisuje vymenu po 20tis. km., ja menim naviac v polovicke intervalu doma, takze kazdych 10tis.

V autorizovanych servisoch pytaju za liter okolo 17-19 eur. Na internete kupis 5 litrove balenie asi od 35 eur.

Ako som uz niekde inde pisal, mozno som blazon, ze chodim z BA na servis do Presova, ale dobrym pristupom a dobre odvedenou robotou (aspon zatial :) ) si ma ziskali. Maju iba jedinu chybu, doneseny olej od zakaznika nezoberu ani za svet. Ale tie ostatne pozitiva to prevazia.
Naposledy upravil(a) javier dne ned čer 15, 2014 18:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Brzdovka

Příspěvek od Misojogi »

Maju iba jedinu chybu, doneseny olej od zakaznika nezoberu ani za svet.
vymen si ho sam ....
nie je to take tazke
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Brzdovka

Příspěvek od javier »

Sak pisem, ze v polovicke intervalu menim olej doma, ale na predpisanu servisnu prehliadku chodit chcem. Takmer vsetko, co tam oni urobia, zvladnes aj doma alebo u ktorehokolvek sukromnika. Ale vyplnena elektronicka servisna knizka ma pri predaji auta svoje caro :)
Sice, aj ten sukromnik sa moze u mazdy zaregistrovat a budes mat servisnu knizku vyplnenu.
Pointa ale bola v inom: som s ich sluzbami spokojny a preto k nim chodit chcem.
Pisal som to tu preto, lebo sa e1H pytal.
Aby sme neboli uplne mimo temu, tak pri tych prehliadkach sa meni aj brzdovka kazdy druhy rok. Asi dam teraz jednu extra vymenu, lebo sa chystam na par Alpskych kopcov, tak nech je brzdovka cerstva.
Aspon mi pomohla tato tema v rozhodovani, lebo mi tiez vrtalo v hlave, ci neskusim niektoru z tych sportovych kvapalin, ale niekto vyssie pisal, ze cerstva standardna brzdovka zvladne beznu cestu s rezervou. Tak nebudem spekulovat.
Asi by sa dalo na tych serpentinach aj vyblaznit, lenze v lete je tam dost premavky, takze ziadne divocenie. A uz vidim svajciarskych policajtov, s akou radostou dohovaraju tomu vodicovi auta s vychodoeuropskou znackou :twisted:
e1H

Re: Brzdovka

Příspěvek od e1H »

Ale predpokladám správne, že do Prešova nejazdíš z BA čísto iba kvôli servisu?

P.s.: Inak s tou servisnou históriou (ja mám aj papierovú servisnú knižku) sme na tom podobne, lenže ja chodím na každú výmenu do značkového servisu. Ak budem meniť olej takto často, tak si čoskoro budem musieť zohnať ďalšiu servisnú knižku. :mrgreen:
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Brzdovka

Příspěvek od javier »

No jasne, ze ked uz idem na vychod, tak to spojim s navstevou rodiny alebo sa niekde zastavim, skratka to nejako nakombinujem, aby z toho bol vylet. Mozno len raz som bol vyslovene na otocku.
Ja si tu extra vymenu oleja spravim sam, ale keby som nemal montaznu jamu v garazi, tak by sa mi asi nechcelo robit tieto tribologicke orgie na ulici s autom na heveri :lol:
Vymena v servise ma vyhodu, ze ked budes predavat a tak ten kupec ma zaznam v knizke, ze si menil olej casto.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Brzdovka

Příspěvek od Pitris »

javier píše:....lebo sa chystam na par Alpskych kopcov, tak nech je brzdovka cerstva....
....v tom případě bych vyměnil i motorový olej ACEA A5 za ACEA A3. Ale to už je tady off topic....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
javier
Příspěvky: 77
Registrován: ned čer 01, 2014 12:49

Re: Brzdovka

Příspěvek od javier »

Ano chcem tam na leto dat 10W-40 A3 :)
e1H

Re: Brzdovka

Příspěvek od e1H »

Návštěvník píše:
e1H píše:P.s.: Mňa čaká výmena brzdovky pri najbližšej servisnej prehliadke.
Ha, ha, klidně se vsadím, že ji vymění max. v té nádobce, kterou vidíš.
e1H píše:O čo sa stavíme? :)
Návštěvník píše:O láhev tvrdého alkoholu - k předání na příštím olejářském srazu.
A chci vidět detail (fotku) odvzdušňováku na pravém zadním třmenu teď a těsně po návštěvě servisu. :lol:
e1H píše:Vieš že na zraz do ČR sa nechystám a napriek tomu sa chceš staviť iba o fľašu? Toto bol slabý výkrik do tmy. :)
Návštěvník píše:No dobře, tak si pro ni zajedu do Blavy! :D
e1H píše:Ty mi ju pekne donesieš. :wink:
Obrázek
To čo je v nádobke je moja stará brzdovka.
Hruška, Becherovka, Tatra Tea alebo lepšia vodka potešia. :wink:
Návštěvník

Re: Brzdovka

Příspěvek od Návštěvník »

Ty musíš mít ale velkou protekci! :lol:

Co je "Tatra Tea"?

Ano, prohrál jsem, flašku dodám, jak jsem slíbil. Ovšem do Blavy se dostanu nejdříve během listopadu. Nebo přijeď na sraz.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdovka

Příspěvek od Durex »

To je tatranský čaj. Luxusní pitíčko :wink:
Obrázek
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Brzdovka

Příspěvek od Návštěvník »

Atypi.o! :lol: V životě jsem neviděl, neslyšel, nepil...
e1H

Re: Brzdovka

Příspěvek od e1H »

Návštěvník píše:Ty musíš mít ale velkou protekci! :lol:

Co je "Tatra Tea"?

Ano, prohrál jsem, flašku dodám, jak jsem slíbil. Ovšem do Blavy se dostanu nejdříve během listopadu. Nebo přijeď na sraz.
Žiadna protekcia, úplne bežný postup v servise kam chodím. Krátko pred tým ako menili brzdovku mne, rovnako menili aj v jednej Octavii ktorá tam bola bez "dozoru". :)

Na zraze sa asi (skôr určite :D ) neukážem, do ČR teraz nejaký čas nemám cestu, ale do novembra vydržím. Napíš SS ak budeš mať cestu okolo. :)
Návštěvník

Re: Brzdovka

Příspěvek od Návštěvník »

Cestu okolo mať nebudem, len sa jednoducho zastavím.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Brzdovka

Příspěvek od bjukemen »

fotka mojej brzdovej kvapaliny v spojk. okruhu ( pre tych co tvrdia ze menit ju nikdy netreba)
Obrázek
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
e1H

Re: Brzdovka

Příspěvek od e1H »

Návštěvník píše:Cestu okolo mať nebudem, len sa jednoducho zastavím.
Zabudol som napísať, Návštevník sa minulú nedeľu zastavil v Bratislave. Cením si toho, ak niekto nemá iba reči, ale za svojim slovom si stojí. Bodaj by takých ľudí bolo na internete viac!
Odpovědět