Test benzínů - mazivost

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Keldon »

Ad rousini:
Díky za tiskovou informaci, která žel potvrdila mé domněnky. Takže od dnešního dne mají u mně útrum: "žlutá škeble" (předraženost benzínu a kvalita dle vícero testů nic moc), jakož i červený "okřídlený kůň". Pokud se zde ještě bude, tak budu vyhledávat "šestinohého černého psa s plamenem u huby", event. Lukoil (mám ho poblíž bydliště), event. občas zajedu do Makra (cenově výhodný a jeho pumpa má "certifikát kvality"). To hlavní však je, že budu již zohledňovat cenu, která již vůbec nic nevypovídá o kvalitě benzínu. A před tankováním budu vždy sám a d i t i v o v a t!

Ad Pitris:
Prosím Tě, piš zde průběžně, jaké máš zkušenosti s VIFem, který hodláš vyzkoušet a porovnat s Millersem. Díky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Pitris »

Nevím jak je to u N95, ale z testu "prémiovek" N98 v tom Světě motorů vyplynulo, že Lukoil v rámci nižší ceny neaditivuje. Ale s Vifem se s Vervou 100 srovnal na špici :wink:

Jinak Accord 2.0 s "milerem" od února (tak 80% jízd po městě kolem 10-ti km a bez snahy o úsporu) zatím 7,6l / 100km
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Colommbo »

Keldon: Dopadnu, bohužel, asi stejně jako ty (škebli jsem z týchž důvodů už před časem opustil)... Nicméně (benzínový) VIF jsem začal přidávat koncem srpna, do dnešní doby cca 4tis.km a i když se to u V6 dost těžko posuzuje, subjektivně vnímám určité další zklidnění, zjemnění chodu motoru zastudena i zatepla a (starý dobrý kamarád Harry psával, že motor se musí točit vesele) jakousi větší radost toho šestihrnku, že spolu zase někam jedeme... 8) Ano, může to být (a možná i je) placebo, ale prostě VIF přidávám a skončit s tím zatím nemíním ani v nejmenším... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od NOVON »

Colommbo píše:Keldon: Dopadnu, bohužel, asi stejně jako ty (škebli jsem z týchž důvodů už před časem opustil)... Nicméně (benzínový) VIF jsem začal přidávat koncem srpna, do dnešní doby cca 4tis.km a i když se to u V6 dost těžko posuzuje, subjektivně vnímám určité další zklidnění, zjemnění chodu motoru zastudena i zatepla a (starý dobrý kamarád Harry psával, že motor se musí točit vesele) jakousi větší radost toho šestihrnku, že spolu zase někam jedeme... 8) Ano, může to být (a možná i je) placebo, ale prostě VIF přidávám a skončit s tím zatím nemíním ani v nejmenším... :oops:
Proč píšeš "Harry psával"???
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Colommbo »

Jindra je hodně nemocnej a hodně unavenej, poměrně už dost dlouho na stránky ani nechodí, proto ten minulý čas... Ještě loni jsme se za ním byli s Pitrisem podívat, už to nestálo za moc a když jsem s ním telefonicky hovořil v létě, omlouval se, že už nemá náladu prakticky na nic, je na tom fakt dost špatně, jeho paní je nemocná taky a světýlko na konci tunelu nevidět... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od NOVON »

colombo: ..do prd,do prd.le.. :?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od L_U_K »

Dobrý den, jsem zde novej a rád bych taky přispěl poznatkem:
Ten test v SM jako by vše stavěl jen na mazivosti. Benzin od Benziny a Shellu jsem ale měl dycky rád. Myslim ale že výhřevnost a procento lihu je užitečnější ukazatel. A pak taky záleží na pumpě kolik vytočí jesli benzin tam vozej 1 - 2 krat tejdně a tak nezestárne a taky jesli odkalují a tak. A prej Benzina přestala aditivovat takže vlastně jejich N95 už je asi stejnej jako ten základní 95tka u Shellu si myslim a zaváží je myslim taky Petrotrans.
Nevim co si myslet třeba o PaP oilu, o jejich benzinu se nikde moc nedočtu. V testech SM nebyl. Víte někdo něco?
Zdravim.
Naposledy upravil(a) L_U_K dne ned led 18, 2015 17:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Colommbo »

http://byznys.lidovky.cz/lepsi-natural- ... oprava_ele
Zprávu, že Benzina přestala aditivovat 95oktanový benzín, je možné interpretovat dvěma způsoby:
1. přestala do prodejní sítě dodávat benzín Verva95 (který se také, narozdíl od Vervy100, ze stojanů Benziny Plus skutečně vytratil) nebo
2. přestala aditivovat normální N95, což si ale nemyslím, (byť o tom nic nevím)... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od L_U_K »

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Colommbo »

Ty ses na ten mnou vložený odkaz asi nedíval, že...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od L_U_K »

omluva... jsem to přehlídl.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Pitris »

L_U_K píše:....Ten test v SM jako by vše stavěl jen na mazivosti....
Řek bych že Tvůj příspěvek "mířil" trošku jinam, ale co se týče mazivosti/mazivostních přísad, tak ty
(cituji) :arrow: se nikdy do benzinu nepřidávají samotné, ale vždy s celým balíčkem dalších aditiv. Proto benzin který dobře maže bude i dobře čistit :arrow: A krom toho - procento lihu se v testu hodnotilo....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od L_U_K »

tak zamiřim přesněji :D : v červnu proběhl SM test, je prosinec a : mazivostně-aditivního vítěze Agip již zastřešuje MOL, druhá vítězná Benzina nadstandart aditivovat přestala, lehký nadstandarti beze změn a Luk oil taky jde pod MOL. A tak se zeptam rovnou: máte někdo s benziny "od" MOL - PAP, Slovnaft... zkušenosti? Protože ač nerad to píši tak mi z toho plyne jediný - asi nám zmizela nadstandartní 95 tka a tak se zajimam kde kterej ten standart 95 se zdá bejt "nejlepší"... :?:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Colommbo »

Na tvou otázku neexistuje vyčerpávající odpověď. Projdi si ještě jednou trošku vlákna o palivech a dospěješ k závěru, k němuž po různě dlouhých a všelijak lopotných a strastiplných cestách dospěla převážná část uživatelů tohoto fóra - chceš-li mít jistotu, že máš v nádrži dobrý benzín, aditivuj si jej sám (VIF, Miller's...) :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od L_U_K »

Děkuji za dobrej tip.
Takže pro klid v duši zustanu u Benziny a Shellu a těch pár kapek VIFu si dodám sám :D .
Naposledy upravil(a) L_U_K dne ned led 18, 2015 17:25, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět