Test benzínů - mazivost

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Brembo »

beran píše:
Brembo píše:Ked som mal problém s palivom v čr,tak bolo vždy od Benziny a že som ja ostatný kamárati tie problémi mali,by sa dalo rozprávat. A zakaždým to bola kvalitná Benzina.
:shock: a bolo to skutočne v ČR??? Tady totiž problémy s Benzinou nikdo nemá :)
A kde asi? V SR je ich siet minimálna. A kedže jazdím kde tade, tak viem porovnat kvalitu jednotlivých benzínov,a i v rakusku som už narazil na zlý benzín.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9849
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Colommbo »

Dnes první nádrž od Benziny (N95)... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Hombre »

Já po debordelizaci motoru přešel ma V-Pover nitro + a byla to změna, ale mohu potvrdit, že tento benzín má jen čistící účinek a do otáček se moc motoru nechce. Nejprve jsem jezdil do 4000 otáček, kdy byla znát větší síla motoru, ale jak se motor postupně vyčistil a dal do cajku, již jsem tomu dával i do 6000ot. Ty testy jen potvrzují, že tento benzín jen čistí, ale na výkon ho podělal i obyčejný ONO, který jsem tankoval v Plzni.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Návštěvník »

Ten OMV Maxxmotion 95 byl náš nebo zavezený z Rakouska?
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Hombre »

Tak mám v nádrži Agip N95 za 37,70Kč/L . Zítra vyrážím na hody přes půl Moravy, tak testnu, jak se bude chovat. Na volnoběh zatím žádné kmitání ručičky otáčkoměru, tak bod 1. - volnoběh -OK . :?
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Hombre »

Ještě jsem zapomněl napsat, že se nekonalo opakované startování jen málo ohřátého motoru po 2 km jízdy ,při odjezdu od myčky, musel jsem Maxe na hody trochu naglančit, ikdyž venku chčije a chčije. :roll:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Durex »

Tak sem vyzkousel 100 vervu v Hayabuse. Pro neznale: 1300 ccm, 180 koni, kompresni pomer 12,5:1 Jde to lip za plynem. Citelne lepsi reakce na sebemensi pootoceni heftem. Spotreba stejna. Hur brzdi motorem a zhorsilo se cukani pri ustaleny rychlosti na ctvrty kvalt pri 4000 otackach. Kazdopadne to jede lip a i od 270km/h je to znat :wink: Jo a prestala strilet z vyfuku :roll: :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
beran

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od beran »

Hůř brzdí motorem?? Trochu blbost, ne?? :) Na to palivo nemá vliv. Nebo máš v buse karburátory?
bouchy

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od bouchy »

beran píše:Hůř brzdí motorem?? Trochu blbost, ne?? :) Na to palivo nemá vliv. Nebo máš v buse karburátory?
Proč by nemohlo mít vliv? Co třeba ta "mazivost" - sníží to tření...
v.vilik

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od v.vilik »

Možná ano, ale pochybuji, že tak výrazně, aby to bylo měřitelné. Spíše to vidím na placebo efekt.
bouchy

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od bouchy »

Trochu jiná zkušenost:
1. Před dobou (to se zrovna trochu ochladilo) začal u Yarise vibrovat motor při rozjezdu, děsila mě házivá spojka (podle symptomů z auta, kde tohle na 99% je), doslova to skákalo, za studena i za tepla, najeto 22tkm. Né že bych se bál likvidace auta, ale na toyotaforu psali, že tohle se běžně děje při "špatném" benzínu, ale už si nepamatuju, kde jsem bral - Shell, Albert...ale plnou. Přidat víc plynu, doporučovali. Teď je tam N95 Drive, VIF a nerobí to - mechanického původu to není.
2. Při návratu z okružní cesty ČR jsem natankoval 3/4 nádrže u konkrétního LukOilu (cena a nikdy problémy s kvalitou nebyly), no a nastal pokles "výkonu", tedy musel jsem víc točit do kopců a protože jsem měl něco předtím najeto, objektivně se chod motoru zhoršil, spotřeba o chlup vyšší. Teď jsem bral u Eurobitu (nejlevnější benzín široko daleko, Chrudim, Pce,... ale četl jsem pár pozitivních reakcí) a s vifem OK.
pozn. Teď v Globuse zavedli tankování směsi do ostřikovače, zatím kvůli ceně (13 za 1L) zůstanu u 5L barelů, pomalu načase začít obměňovat letní směs za zimní, modrou. Možná u Eurobitu zaexperimentuju se směsí E85 a benzínu...jen tak pro zkušenost.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Pitris »

bouchy píše:Možná u Eurobitu zaexperimentuju se směsí E85 a benzínu....
Nedělal bych to. Nebo je Yaris na E85 uzpůsobený ? Má jiná ventilová sedla ? Má jiné vstřikovače ?
Má palivové čerpadlo a senzor hladiny napájené střídavým proudem aby je v lihové směsi neničila elektrolýza :?: Ale pravda podle obou těch testů je že VIF minimálně na přimazávání pomáhá....:wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od Hombre »

Tak po 300 km mohu hodnotit benzín Agip N95 asi takto. Na volnoběh OK, jak jsem již dříve psal. Jinak spotřeba +-asi stejná, zvětšený výkon nepozoruji, ani nějak extra větší reakci na plyn, jen oproti V-pover nitro + je reakce na plyn v celém spektru otáček stejná, bez znatelného utlumení v určitých otáčkách.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
pocket

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od pocket »

Prosim Vas nenajde sa niekde SM 33 v elektronickej podobe, staci samozrejma iba ta cast kde je test 100 oktanovych benzivov :)
bouchy

Re: Test benzínů - mazivost

Příspěvek od bouchy »

N98

Kód: Vybrat vše

https://webshare.cz/file/4Xu72n3lp6/test-benzin-n98-pdf
Odpovědět