prevodovy olej GL4 vs. GL5

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
azni
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 01, 2014 12:55

prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od azni »

Mohu se zeptat, jestli muzu prejit z prevodoveho oleje 75W90 GL4 na GL5 ? Lze tyto oleje misit - napr. dolitim ? Dekuji.
Návštěvník

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od Návštěvník »

A důvod?
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od Durex »

Tak předně jaký olej a kam. Jinak přechod na GL5 je možný,pokud to není hypoidní olej a pokud se ten daný olej snese se synchronama ve špajsce ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
azni
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 01, 2014 12:55

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od azni »

Konkretne mi jde o doliti cca litru do prevodovky kolegova Mitsubishi Pinin 1,8GDi / je v zahranici v "divocine" a ma k dispozici na vyber Pennzoil gear 4S 75W90 (GL4, VW501.50) a Delphi 75W90 (GL5) /
Návštěvník

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od Návštěvník »

Tak právě do této převodovky olej v GL5 rozhodně nesmí přijít! A jediný z dostupných, který v dané skříni jakž takž funguje, je Tutela Car Technyx GL4+ SAE75W-85.
azni
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 01, 2014 12:55

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od azni »

Takze nezbyva nez ten Pennzoil...
Návštěvník

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od Návštěvník »

azni píše:Takze nezbyva nez ten Pennzoil...
S přihlédnutím k tomuto
Návštěvník píše:... jediný z dostupných, který v dané skříni jakž takž funguje, je Tutela Car Technyx GL4+ SAE75W-85.
skutečně zajímavý závěr. :shock: Já už asi opravdu vzdám jakoukoli snahu komukoli dobře poradit! :evil:
azni
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 01, 2014 12:55

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od azni »

Jasne, dobra teoreticka rada je jedna vec ale jeste dulezitejsi je rada, ktera muze nejak prakticky pomoci. Psal jsem, ze ma na vyber jen ty dva oleje, jeden tedy pouzit musi. Jsou mista na zemi, kde proste zasobovani nefunguje jak jsme zvykli...
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od Durex »

Tady bych se tazatele zastal,protože jestli je auto v divočině a je na výběr jen z těch 2 olejů,tak moc možností není ... A tady platí,že lepší nějaký olej,než žádný ..
azni píše:Konkretne mi jde o doliti cca litru do prevodovky kolegova Mitsubishi Pinin 1,8GDi / je v zahranici v "divocine" a ma k dispozici na vyber Pennzoil gear 4S 75W90 (GL4, VW501.50) a Delphi 75W90 (GL5) /
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Ondra_1

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od Ondra_1 »

azni píše:Jasne, dobra teoreticka rada je jedna vec ale jeste dulezitejsi je rada, ktera muze nejak prakticky pomoci. Psal jsem, ze ma na vyber jen ty dva oleje, jeden tedy pouzit musi. Jsou mista na zemi, kde proste zasobovani nefunguje jak jsme zvykli...


Zkus použít vyhledavač olejů, třeba tady ..... http://www.oleje.cz/search/oils/?motor=6082
azni
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 01, 2014 12:55

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od azni »

Ondra_1 : dival jsem se tam ale je tam malo druhu...
azni
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 01, 2014 12:55

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od azni »

Jeste si myslim, ze by bylo fer odpovedi delit na : "vycetl jsem na webu - slysel jsem" a "z vlastni praxe vim - mam vyzkousene". Pak by clovek hned vedel, jestli se ma desit opravnene nebo ma alespon nejakou sanci... Myslel jsem si vzdycky, ze zeptat se neni zadna ostuda a i sam co vim, rad poradim. Nevim proc to nefunguje i na forech a hned se tu vse resi priblblymi smajliky kulicimi a obracejicimi oci v sloup... :(
Jinak dekuji za pomoc, je tam Pennzoil a jede se dal. Hezky vikend !
Návštěvník

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od Návštěvník »

azni píše:Jasne ... Psal jsem, ze ma na vyber jen ty dva oleje, jeden tedy pouzit musi. Jsou mista na zemi, kde proste zasobovani nefunguje jak jsme zvykli...
Jasně, taková místa samozřejmě jsou, jenže originál Diaqueen je k mání i v Kambodži (osobní zkušenost), jenže v Evropě ne.

Na oplátku se zeptám: Jak je možné, že mu v převodovce chybí celá polovina náplně?
Návštěvník

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od Návštěvník »

azni píše:Jeste si myslim, ze by bylo fer odpovedi delit na : "vycetl jsem na webu - slysel jsem" a "z vlastni praxe vim - mam vyzkousene". Pak by clovek hned vedel...
Tak abys věděl, mám už 7. vůz Mitsubishi a zrovna hledání vhodného oleje do převodovky jsem věnoval hodně úsilí i peněz. A např. z Kambodži jsem si bohužel nedokázal letecky dovézt ten originální, ono po 11. 9. se letadlem nedá vozit prakticky nic...
Návštěvník

Re: prevodovy olej GL4 vs. GL5

Příspěvek od Návštěvník »

Ondra_1 píše:Zkus použít vyhledavač olejů, třeba tady ..... http://www.oleje.cz/search/oils/?motor=6082
A zrovna na tuhle tabulku bych vůbec nebral ohled, většina v ní obsažených "doporučení" je úplně mimo.
Odpovědět