Hruškovice

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

VencaB

Příspěvek od VencaB »

Dyť tam má 45 % vody. to pak bude asi 15 % ve výsledném palivu a to se má jako kvalitně rozmíchat s benzínem a olejem? Nevěřím tomu. Akorát si tu pilu zasere (i vzhledem k těm zbytkům cukru).
Autoxxxrady

Re: Hruškovice

Příspěvek od Autoxxxrady »

ka-spel píše:
Durex píše:Nicméně takový Total 9000 5w40 se dá i pro běžného smrtelníka sehnat za 160 Kč za litr,takže vcelku není důvod hledat nic jiného. Když už brousit v levnějších vodách olejů,tak s Cinolem taky nejde šlápnout vedle … A osobně bych bral Cinol než Carlson. Kór kdybych neměl přístup k Totalu,tak Cinol by byla jasná volba …
Total běžně o 50 Kč/litr míň. To jedině tady na shopu. Jinak souhlas. Byť ty metylysty podporovat bych asi teď už neměl žaludek.
Morávia Chem dřív už byla v kauze alkoholu, ale to byl alkohol :D ne metylalkohol. Morávia Chem vyrábí líh i pro potravinářské využití. Oni měli denaturovat alkohol, aby se nedal konzumovat a dělat z něho směsi do ostřikovačů, ale dostal se od nich alkohol který nebyl denaturovaný a mohl se použít ke konzumaci. Ale to nebyl metylalkohol to je trošku rozdíl :wink: Teď našli sklad kde, měl Březina schovaný alkohol a taky to nebyl metylalkohol, takže Březina v alkoholu frčí, ale on asi nebyl ten kdo používal metylalkohol. On frčí v daňových únicích, protože vydělával na tom, že nedanil alkohol. Jen tak pro upřesnění
Oni vydělají na tom, že nezdaní alkohol oni nepotřebují dávat metylalkohol. :wink: Od nich šel na černý trh nezdaněný alkohol. A někdo si tam na vlastní pěst namíchal metylalkohol. Když mají přístup k nezdaněnýmu lihu, tak proč by najednou používali metylalkohol? To si tam někdo přidal, kdo se v tom nevyznal. Ale to se ještě uvidí až to došetří
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Hruškovice

Příspěvek od Brembo »

metanol je lacnejší a podstatne,ked sa kupuje vo velkom,naviše jeho zakupenie je podstatne jednoduchšie-kvoli dani a machináciám okolo dane.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Hruškovice

Příspěvek od NOVON »

Teď jsem kupil kapalinu do ostřikovačů CINOL a na víčku je napsano BEZ METANOLU..Tak u mě mají plus..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Autoxxxrady

Re: Hruškovice

Příspěvek od Autoxxxrady »

Brembo píše:metanol je lacnejší a podstatne,ked sa kupuje vo velkom,naviše jeho zakupenie je podstatne jednoduchšie-kvoli dani a machináciám okolo dane.
Methanol je laicnější než ethanol to jo. Ale já psal, že Morávia Chem používá ethanol. Už asi před 10lety měli kauzu ale s ethanolem. Ten nikoho nezabije, To je jen únik na daních. Když máš zdroj ethanolu, který nemusíš danit, protože ho vykážeš jako denaturovaný a pak ho prodáš na černý trh na výrobu alkoholu, tak nezapaltíš spotřební daň, ale alkohol je redy. A když ti ten byznys šlape, tak proč bys začal dávat methanol? Když víš, že je to jed. Takže selskej rozum mně říká, že si někdo v řetězci překupníků chtěl přivydělat a objednal si metylalkohol a míchal ho na vlastní pěst. Jsem to myslel tak, že z Morávia Chemu mizel ethanol a ten se nedanil, ale methanol si tam pak foukl někdo jinej.
Návštěvník

Re: Hruškovice

Příspěvek od Návštěvník »

Autoxxxrady píše:Takže selskej rozum mně říká, že si někdo v řetězci překupníků chtěl přivydělat a objednal si metylalkohol a míchal ho na vlastní pěst.
Mně zase selskej rozum napovídá, že někdo byl až příliš chamtivý hlupák, který si chtěl za každou cenu vydělat víc, anebo naopak rozzlobený bývalý společník, kterého z překupnického řetězce vyloučili a tím ho odstřihli od výdělku, a on jim pak takhle pomstil. Kde leží pravda, to nevím.
Itall

Re: Hruškovice

Příspěvek od Itall »

NOVON píše:Teď jsem kupil kapalinu do ostřikovačů CINOL a na víčku je napsano BEZ METANOLU..Tak u mě mají plus..
Tak to určitě, ale radši to nepij... :roll:
Reno

Re: Hruškovice

Příspěvek od Reno »

Moravia Chem je firma která okrádá na daních stát a je zapletena v kauze Březina.Všichni vědí že je to majitel Moravie Chem.Mají šedou ekonomiku a ze zaměstnancema zacházejí jako s prasatama.
Nikdo se do téhle firmy zatím pořádně nepodíval.Chce to důslednou kontrolu,která zjistí že vedou dvojí účetnictví.Dělají nesmyslné srážky zaměstnancům odečítají nadspotřebu,kterou Vám vezmou s platu a ze slíbených 20 000 máte najednou 10 000 a můžete jít domu.Jsou to prasata,který na to doplatěj.Celou firmu zavřít.Zmrazit účty a zlikvidovat je.Napíšou na víčko mez metanolu no čeho se bojej?Nemají čistý svědomí.Jsou zapletený i v těch úmrtí.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Hruškovice

Příspěvek od Pitris »

Reno, nevím jestli máš nebo nemáš pravdu, ale tohle sem nepatří. Na tohle toto fórum není ! ADMIN
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět