Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Honza202

Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Honza202 »

Mám Mercedes W202, 2,0 benzín, rok 98. Co byste doporučili na ztišení hučícího diferáku? V létě není skoro slyšel, ale čím větší je zima tím je to horší. Před rokem jsem tam nechal vyměnit olej dle speficikace, nicméně se to ani nezlepšilo ani nezhoršilo. Je nějaký "speciální" olej nebo aditivum na zlepšení? Je slyšet hlavně když je zařazený kvalt a puštěný plyn. Díky
kaskader

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od kaskader »

Čo tam naliali pri výmene?
Mirek1

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Mirek1 »

V žádném případě bych si ani v myšlenkách nedovolil srovnávat diferenciál Mercedesu s žigulíkem :D, nicméně hypoidní soukolí je tam identické a tak mohu zodpovědně říct, že žádný olej ani aditivum k odstranění zvýšené hlučnosti v soukolí v diferenciálu nepomůže. U žigulíku jsem kdysi hodně zkoušel s oleji řídkými, hustými i předepsanými, různými typy aditiv a nakonec pomohlo jenom pečlivé seřízení vůle soukolí (nejlépe na barvu, pokud není k dispozici stolice). Předpokladem úspěchu jsou nepoškozená ložiska a správná vůle uložení hrušky. Ta bývá právě mnohdy příčinou vyšší hlučnosti při popisované deceleraci. Toť můj názor.
Návštěvník

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, jenže najdi v dnešní době někoho, kdo to umí.
Soused odnaproti, který to dělal s prsem v nose dobrých 30 let, bohužel před Vánocemi zemřel. Byl poslední z těch, o kterých jsem věděl, že tenhle kumšt ovládají.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Pitris »

Když je hlučný diferák, může pomoci "hustší" olej. Ale za tepla. Jenže v tomto případě - "čím větší je zima tím je to horší" - asi olej nepomůže. Samozřejmě se dá vyzkoušet nějaký přípravek do oleje, ale v tomto případě bych řekl, že to asi moc nepomůže. Buď jsou v háji ložiska, nebo seřídit vůle.
http://www.oleje.cz/p/ekolube-gear-250-ml--947
http://www.oleje.cz/p/lubrifilm-b-2-50-ml--1794
http://www.bishopsoriginal.cz/?p=135
http://www.liquimoly.cz/detail/ochrana-prevodu
http://xado.webnode.cz/products/xado-re ... revodovky/

A byl při výměně opravdu použit správný olej ?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Colommbo »

Já ve svém M408 ke ztišení difu aplikoval BP Nature v množství cca polévkové lžíce a pomohlo to. Nevím, jak dnes, tehdy se psal rok 1978... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Autoxxxrady

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Autoxxxrady »

Podle mně, když mám olej který splňuje specifikace výrobce a mám ojetý automobil a něco hučí, tak je lepší vyřešit příčinu. (ale různým hustším olejem můžu hučení utišit, ale příčina hučení odstraněna nebyla. Samozřejmě pak záleží na ceně jestli se mně to vyplatí a nebo radši použiju nějáký jiný olej nebo nějáký přípravek.)
Honza202

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Honza202 »

Dal jsem tam původně olej co doporučoval Mercedes, přesnou specifikaci už nevím. Vidím to tak že začnu v klidu postupně shánět diferák někde z vrakoviště.
kaskader

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od kaskader »

Ideš správnym smerom, len aby ten "nový" nebol v rovnakom, ak nie horšom stave ako súčasný. Preto najlepšie z auta, na ktorom sa dá odviezť
Návštěvník

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Návštěvník »

Než budete měnit diferenciál,můžete ještě zkusit převodový olej od Fuchse - Titan Renep 8090 MC,který se vyrábí s přísadou MOS 2.Tlumí výborně hlučnost ve starších převodovkách a diferenciálech.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od NOVON »

Na vůli v soukolí žádný olej nepomůže-jedině oprava/repas..Nicméně zkusil bych olej 75W-140,pokud ani ten,tak to co jsem psal výše..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od bio »

Molyka "může" snížit vymezení vůlí. Pokud máš chuť experimentovat...
Mirek1

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Mirek1 »

NOVON píše:Na vůli v soukolí žádný olej nepomůže-jedině oprava/repas..Nicméně zkusil bych olej 75W-140,pokud ani ten,tak to co jsem psal výše..
Já jsem při svých tehdejších experimentech zkoušel i olej 75W-140. Po vyjetí třicet kilometrů to bylo jako když mne někdo drží za ... a pak to bylo stejné jako s 75W-90.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:Na vůli v soukolí žádný olej nepomůže-jedině oprava/repas..Nicméně zkusil bych olej 75W-140.....
Za tepla ano, ale Honza202 má problém s hlučností za studena. Čím větší zima, tím hlučnější.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jipocar

Re: Olej pro hučící diferenciál Mercedes

Příspěvek od Jipocar »

Zkusil bych neco od Millerse s nanocasticema z rady Motorsport ;-)
Odpovědět