Balkánská paliva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Balkánská paliva

Příspěvek od Návštěvník »

Hola Hola lidi. Nevíte někdo jak je to s kvalitou paliv na Balkáně? třeba v Monte Negro a Albánii a Srbsku ? Hlavně nafta by me zajímala. Poraďte prosím.
Návštěvník

Balkánská paliva

Příspěvek od Návštěvník »

Jojo. to by mně téže zajímalo. Taky se chystám do černé hory a tak by mně zajímalo jak s aditivací nabo následnou výmněnou palivového filtru. Nebo popřípadě jestli tam jsou taky omv nebo shell tak bych se na to asi vyprdnul. Ale ještě jedna věc, a sice, jsem četl pře nedávnem v autodieselu, že v málo vyspělých zemích evropy žijí bakterie, které se potom připékají na ventily a vstřikovače. nevíte o tom někdo něco ?
modelář

Re: Balkánská paliva

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:... Nebo popřípadě jestli tam jsou taky omv nebo shell tak bych se na to asi vyprdnul.
Domníváš se snad, že právě tohle je zárukou "kvality" paliva bez ohledu na zemi? :P
Anonymous píše: Ale ještě jedna věc, a sice, jsem četl pře nedávnem v autodieselu, že v málo vyspělých zemích evropy žijí bakterie, které se potom připékají na ventily a vstřikovače. nevíte o tom někdo něco ?

Četl jsi to možná dobře, ale odnesl sis z toho nesprávný dojem: Nejde o žádnou vyspělost či nevyspělost, ale o biosložky vs. vysoké teploty na jihu Evropy. :twisted:
Návštěvník

Balkánská paliva

Příspěvek od Návštěvník »

Diki Pitrisi .aspoň někdo mi poradil. Ale jak to bylo s kvalitou těch naft co jsi bral ? Hlavně ta v černé hoře? PLS.
modelář

Re: Balkánská paliva

Příspěvek od modelář »

Pitris píše:Já se včera vrátil z Černé Hory, bral jsem tam plnou benzinu (za 1,34€) - a v pohodě. Jinak, bral jsem i ve Slovinsku (za 1.26€), a taky O.K. Ve Slovinsku jsou i OMV, jinak hlavně Petrol, v Chorvatsku převážně Ina, a v Monte Negro jsem bral u "Vuka". Výrobce paliva ale nevím.....
Anonymous píše:Diki Pitrisi .aspoň někdo mi poradil. Ale jak to bylo s kvalitou těch naft co jsi bral ? Hlavně ta v černé hoře? PLS.
Á jé, tady má zase někdo problémy s chápáním psaného slova! :twisted:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

V Černé Hoře jsem byl před pár lety a bral pro změnu LPG a úplně v pohodě, tak jako všude na Balkáně. Na tamní paliva to jede líp jak na ty načuchtaná domácí. Biosložky v naftě tam určitě nemají.
byloObrázek
je Obrázek
Itall

Příspěvek od Itall »

Mně to např. v Chorvatsku přijde lepší, jak u nás (INA).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Balkánská paliva

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:.....jak to bylo s kvalitou těch naft co jsi bral ?
Pitris píše:Já se včera vrátil z Černé Hory, bral jsem tam plnou benzinu.....
Nafta - brrrr :( :P mé Hondě chutná benzin. O naftě v Černé Hoře vím akorát, že tam byla za 1,27€
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ka-spel píše:Kde si byl Pitrisi? Doufám, že si navštívil Drobni pjesak, Kamenovo, Velka Ada a Skadarské jezero?.....
to kaspel: povídání o dovolené je v "Ostatní-ch" -> Co dovolená - kde kdo byl?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Příspěvek od kornel »

pridam este najcerstvejsiu skusenost s benzinom v HR.

Tankoval som len na TIFON 98 oktan a OMV 95 a takmer plnu nadrz OMV 100 oktan.
Ziaden problem s kvalitou, len jedina vec ma zarazila..po natankovani cca 2/3 nadrze OMV Eurosuper100 do plna, mi palubny PC ukazal dojazd zhruba o 100km mensi, ako ked som mal plnu nadrz "zmesi" 95 a 98 oktanu. To nechapem, nakolko vzdy, ked doma z casu na cas natankujem Shell V-power racing alebo si namiesam vlastne palivo 95+octane booster, tak mam naopak dojazd ako podla palubneho PC, tak aj realnym odsledovanim cca o tych 50 az 70km vyssi nez s 95tkou.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

kornel píše:.....len jedina vec ma zarazila..po natankovani cca 2/3 nadrze OMV Eurosuper100 do plna, mi palubny PC ukazal dojazd zhruba o 100km mensi, ako ked som mal plnu nadrz "zmesi" 95 a 98 oktanu.....
A kolik si opravdu na tu nádrž najel?
Myslím to tak, jestli si opravdu měl vyšší spotřebu, nebo "kecal" počítač.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Příspěvek od kornel »

nakolko som z tej plnej nadrze vyjadil cca len 2/3 (nieco medzi 35 az 40 litrov odhadujem) a opat tankoval (95tku) tak som odsledoval prejdene km na tie cca 2/3 nadrze.. ale da sa povedat ze udaj z PP v podstate korespondoval aj s realitou, pretoze na tie cca 2/3 nadrze 100-vky som ocakaval viac km nez prejdenych 380km. Ked natankujem plnu V-power racing doma, tak mam realny dojazd vzdy tesne cez 700km a to aj ked nejazdim nijak zvlast na spotrebu.
No netrapi ma to, len sa nad tym pozastavujem :D
modelář

Příspěvek od modelář »

PP ukazuje dojezd těsně po natankování na základě extrapolace předchozího dosaženého průměru, nejspíše během posledního úseku jízdy (od automatického vynulování průběžného průměru či od jeho manuálního resetu), u některých značek pak s přihlédnutím k celkovému dosaženému průměru. U Škody, Volva a některých dalších značek algoritmus dojezdu zohledňuje čerstvě snížený průměr spotřeby, tj. indikovaný dojezd může narůst i bez tankování, zatímco u jiných značek indikovaná hodnota dojezdu vždy pouze ubývá, byť nestejně rychle: Každý z těchto způsobů má svou logiku s argumenty pro i proti. Jinými slovy, natankování "odlišného paliva" se těsně po jeho natankování nemůže promítnou do odlišně indikované hodnoty dojezdu z jiných důvodů, než následujících dvou: lišil se předchozí průměr spotřeby; nepodařilo se natankovat "do plna".
Návštěvník

Re: Balkánská paliva

Příspěvek od Návštěvník »

bol som v montenegre pred mesiacom, tankoval som aj v bosne na omv naftu a v pohode.. presnejsie cestou tam som tankoval v sarajeve, potom som si trocha splechol v montenegre na nejakej no name pumpe, ale bola cista a moderna, takze ziadny strach som nemal.. Ked som siel spet tak som si natankoval zase v bosne v Doboji na omv, predsalen 1,25 za naftu je rozdiel ako 1,40 u nas.. spotrebu som mal rovnaku ako na nase nafty a ziadny problem som nikdy nezaznamenal.. :wink: a to som tam bol takto uz dva krat ;) TDi PD 8)
Odpovědět