OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Společnost Benzina byla vždy neseriozní!Nechápu jak může někdo "u Benziny" utrácet svoje peníze?Nepříjenmá obsluha,nekvalitní paliva.....
No, zas tak "paušálně" bych to nepsal - i když i já mám s Benzinou "nekvalitní zkušenost".
Je to taky o lidech u té které pumpy......
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Tady se dají po ČR najít pumpy jak OMV, tak Benziny, a i jiných:
http://www.cerpaci-stanice.eu/omv
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

cisterna

maxxmotion diesel

Příspěvek od cisterna »

jurar66 píše:To se mě moc nezdá nechci se hádat. Já jsem slyšel pro moravu z Vidně a zbytek se vozí do Kralup a Litvínova tam se to přečerpá a pak se to rozváží po OMV .



maxx motion se vozí pouze s Rakouska a to z Vídně a St.Valentinu a to je také sklad Omw
--------------------------------------------
Toyota Corolla Verso 66kw
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Tak mam tu OMV Maxx jiz cca 1 mesic v PETce a za tu dobu zmenila dost barvu, z te krasne cire tekutiny je najednou hnusna barva, neco jako hnedozelenozluta, na rozdil od LuOilku, ktera je porad stejne "pekne" zluta. Cim to muze byt, ze se tak vyrazne zmeni?
ARAGON

Příspěvek od ARAGON »

Jestli to není tou Petkou, já mám taky vzorky, ale ve skle a tak se na to podívám.
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Nj ale LukOil je v pohode...
Pavko

zmena barvy

Příspěvek od Pavko »

Je mozné zetu zmenu nafty zrobilo biologické napadení začínají se v ní delat rasy. muze to být zpusobené špatne vičištenou lahví nebo neco mohlo být v nafte
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

Pavkovy závěry jsou zcela správné. Jak a kde je nafta skladována ?
ARAGON

Příspěvek od ARAGON »

Tak vzorky Maxx Motion jsou bezvadné a jako v den zakoupení a to je více než měsíc. Je ve skle a uzavřená. Jinak neobsahuje FAME a tím pádem nemůže nastat biologický rozklad, je totiž plně na uhlovodíkové bázi :wink:
ARAGON

Příspěvek od ARAGON »

Stále jezdím na Maxx Motion a to z důvodu bezkonkurenční čistoty a chybějícího FAME. Na fotce vlevo je nafta z Berlína a to je názorný příklad jak vypadá s FAME dle směrnic EU :twisted: .
Na dotazy zaslané Benzině v únoru na kvalitu jejich nafty zatím nikdo neragoval a to samé jsem zjistil i na dalších forech. Takže s Benzinou jsem nadobro skončil a to z důvodu neposkytování informací na moje dotazy a dále že nabízí již zastaralý produkt ve své síti. Ke všemu jsem zjistil že Top Q a Verva je parametrama téměř identická a stejně je na hony vzdálená kvalitě nafty Maxx Motion od ÖMV, která se vyrábí pouze v Rakousku.
Zde jse aktuální fotka letní nafty a z leva je JET Berlin a dále Maxx Motion s Vif i bez Vif. Vif přidávám z důvodu zvýšení mazivosti kvůli CR vstřikování a to pro všechny případy.
Obrázek
Kotrsálka

Příspěvek od Kotrsálka »

Aragone SUPER, stará Kotrsálka jen nevěřícně čučí :shock: :wink:
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

Kdyby standardní nafta v ČR (nepíšu o té pančované), ale i ta v EU byla tak vadná (nebo potřebovala VIF a jemu podobné), jak se zde stále píše, pak by silnice lemovaly řady odstavených aut z důvodu poškození motoru v důsledku vady paliva.
Raduna

Příspěvek od Raduna »

bastien píše:Kdyby standardní nafta v ČR (nepíšu o té pančované), ale i ta v EU byla tak vadná (nebo potřebovala VIF a jemu podobné)...
Pro osvětu nevědomých: ona "standardní" nafta se "pančuje" na výtoči skladu rafinérky aditivy téměř shodnými s těmi, které obsahuje VIF, a dokonce je tam dodává stejný výrobce! Divné, že? :twisted:
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

Divní jsou i lidé.
Odpovědět