Olej do mechanické převodovky zahradního traktůrku TORO11-32

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
micra

Olej do mechanické převodovky zahradního traktůrku TORO11-32

Příspěvek od micra »

získal jsem zahradní traktor- rider TORO 11-32, nemám k němu návod, tak se Vás ptám. Jaký olej použít do převodovky - manuál 5+R ? Jak často se mění? Hledal jsem a našel návod pro jiný zahradní traktor a u něj píšou, že se náplň nemění, ale vzhledem ke stáří traktůrku bych pro klidné svědomí raději vyměnil. Olej tam je asi původní - 10 let starý.
micra

Příspěvek od micra »

koukám že žádná reakce:( a co do motoru? Je tam nějaký BrixStraton 11,5HP. Objem půl litru. Předpokládám, že klasikou 10W40 nic nezkazím.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

Jo , ACEA A3 nebo API SJ ,viskozita v poho, hlavně měnit v předepsaných intervalech.
Pavko

prevodový olej

Příspěvek od Pavko »

no jestli to más v zaruce tak pouzivej originalni olej od vyrobce jinak vyrobce pisše tyto normy SJ / CD API a vyskozita je napsaná sae 30.
micra

Příspěvek od micra »

v záruce není asi 9 let:) SAE 30 určitě ne, budu ho snad používat i v zimě. Nevíte, kde stáhnout návod? (na traktor, na motor mám)
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

mountfield?
micra

Příspěvek od micra »

stáhnout na jejich stránkách nejde a v obchodě jsem se neptal. Moundfild mě docela odradil, když jsem sháněl žací nůž. dodací doba přes 1 měsíc:( za měsíc naroste docela dost trávy! v oregonu (agroles.cz) ho měli skladem
modelář

Příspěvek od modelář »

Mountfield je obchod, jímž se rád projdu, ale nikdy bych si v něm nic nekoupil! :P Ale jinak přímo učebnicový příklad dokonalého marketingu. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

micra píše:koukám že žádná reakce:( a co do motoru? Je tam nějaký BrixStraton 11,5HP. Objem půl litru. Předpokládám, že klasikou 10W40 nic nezkazím.
Do té převodovky nevím, ale do motoru bych řekl, že nezkazíš. 10w40 a API (kolem) SJ.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět