Jaké je množství biosložky v prémiových palivech ?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Thomas

Jaké je množství biosložky v prémiových palivech ?

Příspěvek od Thomas »

Zdravím všechny,

nevíte někdo jak to je vlastně s přimícháváním biosložky do prémiových paliv jak benzínových tak naftových (Verva, V-power, ad.) ?
modelář

Příspěvek od modelář »

Pokud vím, tak dodavatel musí splnit percentuální podíl biosložky v celém objemu dodávaného paliva, takže je klidně možné, že v prémiovkách není nic. Ovšem s určitostí Ti to stěží někdo potvrdí, resp. vyvrátí.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Taky jsem někde četl, že se to lilo ve velkém do Speciálu 91 :) ale ten má pomalu ale jistě útrum. takže Natural 91 a 95 jsou na řadě. Takže do stovárny už jen Shell V Power Racing eventuálně něco srovantelného od konkurence. Ale i běžný benál se dá aditivy upravit.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

http://www.petrol.cz/noviny/clanek.asp?id=13868

..."Na trhu se totiž stále víc prodávají dražší a prémiová paliva, do kterých jednotlivé petrolejářské firmy nepřimíchávají povinnou biosložku jako v případě klasické nafty nebo nejběžnějšího benzinu Natural 95."...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

A nevíte někdo, zda-li to NEpřimíchávání biosložky do prémiových paliv se týká jen "devadesátdevítky (a třeba i plus), a devadesátosmičky" benzinů, nebo ten "biosajrajt" nedávají ani do těch "lepších devadesátpětek" (např. Carrera 95 nebo V-Power 95) ?
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

Jsem názoru, že biosložka je ve všech palivech vyráběných u nás. Jde-li o dovoz z DE nebo AT jistě tam bio bude také, protože se bio i tam používá. Nikde jsem nenašel, že se do premiových paliv bio nepřidávalo. Tedy tam je jistě také. O nepřidávání bio do prémiovek by jistě výrobce rád napsal, protože by to byla pro něho výhodná reklama.
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Příspěvek od Keldon »

Biosložka - "biosajrajt" jak zde píše Pitris, já tomu říkám biomočůvka. A právě na toto téma jsem slyšel minulý týden v rádiu zprávu (rádio Čas), že kvalita benzínu a nafty v české kotlině v posledních týdnech prudce poklesla. Odvolávali se na šetření ČOI (Česká obchodní inspekce), kde zjistili, že u nás v Česku co se týče obou komodit (benzínu i nafty) je jaksi nadlimitně "přemočůvkováno". Týká se to údajně především neznačkových pump. Já bych řekl, že i některé značkové u nás s tím mohou mít problém. Občas tady někdo píše o rozdílu kvality benzínu Shelky v Německu a u nás.
P.S.
Podobný příspěvek jsem napsal minulý týden do rubriky do fóra ve Feliciaklubu a udržel se tam pouhých pět minut. Ihned byl smazán. Takže nevím, co si mám o tom myslet. Že by tam snad působili lidé s praxí u totalitního MV? Takže rychle čtěte, snad to tady také někdo nesmaže, eventuálně abych se snad už připravoval na "návštěvu" soudruhů příslušníků SNB? Nepíšu žádný svůj výmysl, pouze to, co jsem slyšel v rádiu.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Keldone jsme s tebou v boji proti zákvasové lobby. :x
Klause museli přehlasovat, aby se zákvas přidával ve větším množství do paliv. Jsem zásadně proti, ale zase chápu zemědělce, kteří jsou pořád v červených číslech, beru to jako solidárnost s nimi.
Kdyby bylo nejhůř, tak seženu nějaké aditivum nějak přežijeme než přijdou elektrovozíky.
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Příspěvek od bastien »

Keldon: potvrzuji, já to na ČR1 slyšel také.

Že v Německu při natankování běžného paliva to obvykle jede líp než u nás, když se natakuje prémiové, mám také vyzkoušené. U mně se to projeví vyšším výkonem a nižší spotřebou.

Zelení teroristé včele s p. Bursíkem a Katuškou, doufám, už navždy skončili. A ten postižený policajt, co se s ním Katuška poprala, by měl být řádně odškodněný z její kapsy.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

to Keldon: já to právě že na rádiu Čas slyšel taky.....
Keldon píše:Biosložka.....právě na toto téma jsem slyšel minulý týden v rádiu zprávu (rádio Čas), že kvalita benzínu a nafty v české kotlině v posledních týdnech prudce poklesla.....
.....a podle toho rádia bych řekl, že máš taky "blízko" k Brnu - co takhle dnes ->
-> http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3432 (Piava)
Keldon píše:P.S. Podobný příspěvek jsem napsal minulý týden do rubriky do fóra ve Feliciaklubu a udržel se tam pouhých pět minut. Ihned byl smazán. Takže nevím, co si mám o tom myslet. Že by tam snad působili lidé s praxí u totalitního MV? Takže rychle čtěte, snad to tady také někdo nesmaže.....
P.S. tady by to smazání hrozit nemělo.....nemám důvod ani já, a (snad) ani admin.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Příspěvek od Shi »

bastien píše:Že v Německu při natankování běžného paliva to obvykle jede líp než u nás, když se natakuje prémiové, mám také vyzkoušené.
V ČR obvykle tankuji OMV Carrera 95, v Rakousku jsem nabral 3/4 nádrže standardního 95 oktanového benzín u OMV a rozdíl byl - jednoznačně k horšímu. Takže "česká" Carrera 95 byla citelně lepší, než běžný standardní rakouský benzín prodávaný.
(Ikdyž i ten rakouský standard byl lepší, než to co jsem posledně nabral u benziny jako Natural 95.)
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

Premiový benzín BA 95 Natural Tesco - 4% biosložky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

to bio: nic ve zlém, žádná ironie, chci se jen zeptat, protože u Tesca benzin nekupuji, (a ani neznám jejich nabídku/sortiment - tedy, co se týče paliv, samotný obchod znám díky manželce velice dobře :lol: ), ale co je prémiového na Naturalu 95? Nebo tam mají "obyčejný" Natural 95, a ještě "nějaký jiný lepší" Natural 95?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Pitrisi, osobně jsem se ptal co je to za prémiový benzín, jaká má aditiva apod. Bohužel obsluha na stanici mi nebyla schopná říct s tím, že "ty informační materiály už jsou vyhozené" . Ale lidi tam hodně berou , i nové vozy, tak to asi ujde.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

To Pitris: téma je o premiových palivech a v tescu se prodává BA 95 a BA 95 Natural " premiovy" čili 2 druhy BA % Natural. Ten premiový je samozřejmě dražší :( . Jinak benzín jako každý jiný v ČR - z české distribuce.
Odpovědět