Aditiva do nafty a DPF

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Tirika

Aditiva do nafty a DPF

Příspěvek od Tirika »

Máte někdo zkušenost s aditivy do nafty do motoru s DPF? Tedy jestli existuje prokazatelně aditivum,které filtru neškodí? Běžná aditiva způsobují problémy :o
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Kamarád aditivuje naftu přepáleným fritovacím olejem přecezeným přes filtrační papír ředí 1:1 když jedu za ním nemůžu si pomoct ale pořád cítím řízky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Kamarád aditivuje naftu přepáleným fritovacím olejem.....
V motorech, které jsou vybaveny DPF, bych takovéto pokusy opravdu nezkoušel :oops:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Tirika píše:Máte někdo zkušenost s aditivy do nafty do motoru s DPF? Tedy jestli existuje prokazatelně aditivum,které filtru neškodí? Běžná aditiva způsobují problémy :o
Zkušenost nemám, ale použít by šlo třeba toto:
http://www.millersoils.cz/253/diesel-power-ecomax/ s DPF by neměl být problém
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
Anonymous píše:Kamarád aditivuje naftu přepáleným fritovacím olejem.....
V motorech, které jsou vybaveny DPF, bych takovéto pokusy opravdu nezkoušel :oops:
Já jsem si bláhově myslel že motory DPF znamená- doporučen friťák :lol: :lol: :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tyto motory mají problém samy se sebou a i s normální naftou.Co vím z doslechu tak aktivní filtr dělá problémy hlavně těm co jezdí na krátké tratě ,může se vám stát že se vám rozsvítí kontrolka výměny oleje už po1000 km a dá se to řešit tím že auto projedete na delší trase a dáte mu co proto ,když to nepomůže tak do servisu vyměnit nebo vyčistit filtr a vyměnit olej.Měl by to být přínos pro ekologii ale spousta lidí takhle vypaluje filtr zbytečným nájezdem kilometrů navíc, což asi ekologické není.Další ekologický paskvil. :wink:
Mareš

DPF filtr, TDI-PD, comon-rail díky TEC2000 v pohodě!

Příspěvek od Mareš »

TEC2000 DIESEL INJECTOR CLEANER - čistič palivové soustavy je učiněný zázrak!!! Snad jediné co tady v té džungli skutečně funguje!!! :wink:
Stanislav

Re: DPF filtr, TDI-PD, comon-rail díky TEC2000 v pohodě!

Příspěvek od Stanislav »

Mareš píše:TEC2000 DIESEL INJECTOR CLEANER - čistič palivové soustavy je učiněný zázrak!!! Snad jediné co tady v té džungli skutečně funguje!!! :wink:

Taky jsem si koupil to aditivum do nafty TEC2000 do mého mondea a ono světe div se - funguje! Motor se zklidnil, otáčky nekolísají a když to napíchly na počítač, tak korekce dávkování se srovnala do krásné lajny. Takže mi to ještě zachránilo vstřiky! :wink:
modelář

Re: DPF filtr, TDI-PD, comon-rail díky TEC2000 v pohodě!

Příspěvek od modelář »

A co přitom říkaly,
Stanislav píše:když to napíchly na počítač :wink:
:?: Předpokládám, že výskaly blahem... :twisted:
modelář

Re: DPF filtr, TDI-PD, comon-rail díky TEC2000 v pohodě!

Příspěvek od modelář »

Když
Stanislav píše:mi to ještě zachránilo vstřiky! :wink:

:P
craken

Re: DPF filtr, TDI-PD, comon-rail díky TEC2000 v pohodě!

Příspěvek od craken »

modelář píše:Když
Stanislav píše:mi to ještě zachránilo vstřiky! :wink:

:P
aky mas na tento produkt nazor?
modelář

Příspěvek od modelář »

Já vůbec žádný, v praxi jsem se s ním ještě nesetkal, takže nemohu nijak hodnotit. Ale jako informačně matoucí vidím to, že např. Alfi na svých stránkách uvádí možnost aplikace tohoto přípravku jako aditiva, zatímco jinde jsem našel, že se má používat výhradně pro jednorázové čištění, kdy motor běží vlastně jenom na něj.

Jinak jsem kdysi absolvoval tento způsob "vnitřního vykartáčování" u benzínového motoru (už si nepamatuji, s využitím jakého přípravku) a mohu jen doporučit.

Ovšem dieselové motory v Mondeu trpěly vlastními chronickými nemocemi kvůli použité vstřikovací soustavě a nemyslím si, že by je dokázal vyléčit jakýkoli přípravek.
Brembo.SV

Příspěvek od Brembo.SV »

tec 2000 som vyskusal v dieseli i ja. Mozem jedine odporucat. Funguje skvele,ele opotrebene cerpadlo urcite nezgenarulkuje. Ford pouziva zname cerpadla Lucas,ktore spolahlivostou ani zivotnostou nevynikaju
craken

Příspěvek od craken »

chalani hodte mi do SZ nejaky servis v BA kde mi to tymto pripravkov vycistia
Tirika

Příspěvek od Tirika »

TEC 2000 opravdu funguje. Použito u dvou dieselů a jednoho benzínovýho s karbecem :wink:
Odpovědět