Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

U značek olejů už to tady "proběhlo", a co tak gumy - jaké kdo jezdíte, a jaké s nimi máte zkušenosti? Já totiž teď "udělal" zkušenost na vodě s Matadorkama MP12 na (půjčené) feldě - a sorry - ale už nikdy více....

takže - jestli "se někdo přidá", a "podělí" se o svoji zkušenost s ostatními.....
Já v létě DUNLOP SP FASTRESPONSE - a nemám "strach" na vodě, a při brždění....
a na zimu BRIDGESTONE BLIZZAK LM-20 - projel jsem (téměř) všude, a brždění na jakémkoliv povrchu solidní....a jeden postřeh navíc - řekl bych, že je tišší, jak letní Michelinka XH-1 ("seděla", ale byla hlučná), co jsem jezdil před Dunlopem.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ale no tak! Tohle zase hrozí skončit zbytečnou válkou. Raději to smaž.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Ale no tak! Tohle zase hrozí skončit zbytečnou válkou. Raději to smaž.
A proč "by se mělo válčit?" Myslím si, že je tu dost rozumných přispěvatelů, a třeba jejich poznatky a zkušenosti pomohou některým při koupi gum, a třeba je budou i varovat.....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
Anonymous píše:Ale no tak! Tohle zase hrozí skončit zbytečnou válkou. Raději to smaž.
A proč "by se mělo válčit?" Myslím si, že je tu dost rozumných přispěvatelů, a třeba jejich poznatky a zkušenosti pomohou některým při koupi gum, a třeba je budou i varovat.....
Vsadím boty (pardon, pneu), že to skončí obvyklou válkou.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No myslím, že je to normální, nikdy v ničem nebyl není a nebude jednotný názor. Od toho také jsou diskusní fora, abychom se podělili o zkušenosti.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To je samozřejmě v naprostém pořádku. Jenže v oboru pneu je hodně alchymie a ještě více marketingových pověr, přičemž ti, kdož budou vehementně přesvědčovat ostatní, že právě "ty jejich gumy" jsou ty nejlepší, tak
- za 1. obvykle prd poznají a
- za 2. i kdyby poznali, stejně vědí prd, jelikož nemají téměř žádné srovnání.
Slavo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Slavo »

Pitris píše:U značek olejů už to tady "proběhlo", a co tak gumy - jaké kdo jezdíte, a jaké s nimi máte zkušenosti? Já totiž teď "udělal" zkušenost na vodě s Matadorkama MP12 na (půjčené) feldě - a sorry - ale už nikdy více....

takže - jestli "se někdo přidá", a "podělí" se o svoji zkušenost s ostatními.....
Já v létě DUNLOP SP FASTRESPONSE - a nemám "strach" na vodě, a při brždění....
a na zimu BRIDGESTONE BLIZZAK LM-20 - projel jsem (téměř) všude, a brždění na jakémkoliv povrchu solidní....a jeden postřeh navíc - řekl bych, že je tišší, jak letní Michelinka XH-1 ("seděla", ale byla hlučná), co jsem jezdil před Dunlopem.
Aktuálne jazdim na Goodyear Excellence 195/65 R15, a zdajú sa byť bezproblémové, na nasl. zimu potrebujem niečo zohnať, tiež v tomto rozmere. (Obuté na Golfe IV TDI)
Spomínané Matadorky som mal obuté na Favorite a tiež s nimi nebol sebemenší problém. Moja najhoršia skúsenosť bola s Continentalmi, i keď nutné je dodať, že pneumatiky asi vinné neboli. :mrgreen: . Ak to človek preženie do zákruty, ktorá je čiastočne zľadovatelá niet čo riešiť.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No vždyť jsem to předpokládal - viz objeden příspěvek shora... :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Poznáš to třeba tak, když někdo před tebou bude mít pořádné gumy a bude nucen náhle na mokru naplno brzdit. :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:To je samozřejmě v naprostém pořádku. Jenže v oboru pneu je hodně alchymie a ještě více marketingových pověr, přičemž ti, kdož budou vehementně přesvědčovat ostatní, že právě "ty jejich gumy" jsou ty nejlepší, tak
- za 1. obvykle prd poznají a
- za 2. i kdyby poznali, stejně vědí prd, jelikož nemají téměř žádné srovnání.
To nemůžeš myslet vážně :!: Ten "prd" poznáš při prvním plném zabrždění......třeba
Anonymous píše:Poznáš to třeba tak, když někdo před tebou bude mít pořádné gumy a bude nucen náhle na mokru naplno brzdit. :lol:
Jo, pokud ten vpředu má dejme tomu Pirelky, a ten druhý třeba Wanli, tak bude výsledek brždění zapsaný v policejním protokolu jako "nedodržení bezpečné vzdálenosti" :x a pojišťovny budou mít co řešit, a servisy (a možná i doktoři) co opravovat.....sorry, ale nechtěl bych "mít kolem sebe" při náhlém brždění (a nedejbože na mokru) vola, co "ušetřil" na gumách - co si myslí, že jsou všechny stejné.....
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Slavo píše:Aktuálne jazdim na Goodyear Excellence 195/65 R15, a zdajú sa byť bezproblémové, na nasl. zimu potrebujem niečo zohnať, tiež v tomto rozmere. (Obuté na Golfe IV TDI)
Děkuji - a já Ti doporučím (to zas bude mela :lol: ) Bridgestone Blizzak LM-25,
nebo Dunlop SP Winter Sport 3D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitrisi, když jsem psal to, o čem Ty pochybuješ, zda jsem to myslel vážně, tak jsem měl na mysli přesně to, co jsi vyjádřil v poslední větě: Ano, většina se totiž domnívá, že všechny gumy jsou víceméně stejné, tak proč neušetřit, a ten zbytek je naopak skálopevně přesvědčen o tom, že "za kvalitu se platí". Bohužel pod tou kvalitou si obvykle představují pouze kilometrovou výdrž, nikoli už vlastnosti nahony vzdálené průměru. A poněvadž těch, kteří nezapadají ani do jedné ze shora uvedených skupin, je naprosté minimum, považuji otevírání této debaty za bezpředmětné!
JiRaY

Příspěvek od JiRaY »

Zdar,používám na jedné Xantii gumy Kléber Dynaxer HP2 195/50/R15(made in Spain),plná spokojenost,sedí dobře,hluk minimální,brzdění na mokru o.k.
Dále na druhé Xantii BF Goodrich Profiler 2 205/60 R15(made in france),a platí o ní naprosto totéž jako o tom Kléberu.

Jako zimní sedlám na jednom autě Michelin Alpin 195/65/R15(made in France),mají cca 70" vzorek,na vodě i sněhu se chovají výborně,záběr dobrý,i na suchu a v létě se na nich dá bezpečně jezdit,ovšem je poznat měkkost směsi,a auto se stává nakláněcím,a houpavým,ale jízdní vlastnosti,a komfort se nemění.
Na druhém autě Nokian W 185/60 R14(Finland),a jedním slovem paráda:-)
Na sněhu naprosto fenomenální záběr,taktéž na mokru,v zimě se s nimi jezdí opravdu dobře,drží stopu jak přibité.Ovšem v létě se projevuje opět jejich měkkost,auto začíná s rostoucí teplotou hlučné,taky vzroste spotřeba,zkrátka jsou na zimu výborné,ale na celoroční období se příliš nehodí,narozdíl od Michelinů.

Na dodávce (Transit 2,5D 99",150L) máme již čtvrtým rokem pneu Kléber tuším CT 300 (france),najeto přes 130 000km,vzorek ještě cca 60 procent na předku,na zadku 50 procent,vynikající pneu,navíc velmi odolná proti "okornoutění,a bočnímu průrazu.
Tirika

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Tirika »

Pitris píše:U značek olejů už to tady "proběhlo", a co tak gumy - jaké kdo jezdíte, a jaké s nimi máte zkušenosti? Já totiž teď "udělal" zkušenost na vodě s Matadorkama MP12 na (půjčené) feldě - a sorry - ale už nikdy více....

takže - jestli "se někdo přidá", a "podělí" se o svoji zkušenost s ostatními.....
Já v létě DUNLOP SP FASTRESPONSE - a nemám "strach" na vodě, a při brždění....
a na zimu BRIDGESTONE BLIZZAK LM-20 - projel jsem (téměř) všude, a brždění na jakémkoliv povrchu solidní....a jeden postřeh navíc - řekl bych, že je tišší, jak letní Michelinka XH-1 ("seděla", ale byla hlučná), co jsem jezdil před Dunlopem.
Léto DUNLOP SP FASTRESPONSE
Zima DUNLOP SP WINTERSPORT 3D , vše v rozměru 205/55/16 :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Pitrisi, když jsem psal to, o čem Ty pochybuješ, zda jsem to myslel vážně, tak jsem měl na mysli přesně to, co jsi vyjádřil v poslední větě: Ano, většina se totiž domnívá, že všechny gumy jsou víceméně stejné, tak proč neušetřit, a ten zbytek je naopak skálopevně přesvědčen o tom, že "za kvalitu se platí". Bohužel pod tou kvalitou si obvykle představují pouze kilometrovou výdrž, nikoli už vlastnosti nahony vzdálené průměru. A poněvadž těch, kteří nezapadají ani do jedné ze shora uvedených skupin, je naprosté minimum, považuji otevírání této debaty za bezpředmětné!
:wink: - ale přesto děkuji za některými uvedené značky, a vypsané (ne)dobré vlastnosti.....
Odpovědět