olejové filtry Mann a jiné

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Peter
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 23, 2023 14:10

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Peter »

Opravdu v tom není žádná averze vůči čínskému zboží. Mám už 20 let skvělý audiofilní DVD přehrávač zn. Denon, vyrobený v Číně, a je opravdu perfektní.

Taky jsem měl příšerné tretry Shimano, vyrobené v jejich fabrice v Kambodži a po uznané reklamaci mi dodali tytéž Shimano tretry, vyrobené v Číně, ty byly perfektní a vydržely mi 8 let. Proč to píšu? Obě fabriky patřily japonskému Shimano a přesto kvalita stejných treter, vyrobených v Číně, byla mnohem, mnohem lepší, než kvalita týchž treter, vyrobených v Kambodži.

V auto-branži se vůbec nevyznám, ale mám bohužel zkušenost z jiných oblastí, že stejný Brand, vyrobený v jedné zemi, není totéž, co stejný Brand, vyrobený jinde.

Každopádně, díky za vaše zkušenosti, čínský filtr Mahle hodlám použít.
mj
Příspěvky: 76
Registrován: pon srp 31, 2009 19:30

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od mj »

Mám otázku k filtrom /Olejový filter (vložka filtra) mením cca 3x ročne, ostatné 1x za rok./

Boli časy, keď som bral len Mann, od istého času so záujmom kupujem rôzne značky: HENGST, KNECHT, UFI, FEBI, CHAMPION, PURFLUX, TOPRAN…okrem zistenia, že sú vyrobené od Číny (napr.HENGST) cez Tunisko (PURFLUX) až po Taliansko (UFI) a zvyšok EU(ostatné ?…) som ja - LAIK nezbadal žiaden zásadný rozdiel…

Môže byť kvalita filtračného “papiera” pri niektorom výrobku zásadne zlá, aj keď to navonok “vyzerá” OK? (nebezpečná pre auto?)
ŠKODA YETI 2.0 TDI CR 81kW / RAVENOL VMO 5W-40 C3
ŠKODA OCTAVIA 4 2.0 TDI CR 85kW / RAVENOL VSW 0W-30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Z tebou jmenovaných značek bych se (taky jako laik) nebál žádné. Avšak kupř. polský Filtron bych raději nebral. Jen ještě otázka - to máš tak velký nájezd, že měníš filtr třikrát ročně...? Pokud ano, tož jen doufám, že spolu s filtrem měníš i olej... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
mj
Příspěvky: 76
Registrován: pon srp 31, 2009 19:30

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od mj »

…v “dobrých” rokoch (keď sme rozcestovanejší a manželka aktuálne nemá 2.auto) dám ročne cca 27 tis km a mením tak cca po 9.500km… a RAVENOL VMO, toto neobmieňam ;-)
ŠKODA YETI 2.0 TDI CR 81kW / RAVENOL VMO 5W-40 C3
ŠKODA OCTAVIA 4 2.0 TDI CR 85kW / RAVENOL VSW 0W-30
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od tato3 »

Colommbo píše:Ahoj! Z tebou jmenovaných značek bych se (taky jako laik) nebál žádné. Avšak kupř. polský Filtron bych raději nebral. Jen ještě otázka - to máš tak velký nájezd, že měníš filtr třikrát ročně...? Pokud ano, tož jen doufám, že spolu s filtrem měníš i olej... :)
- nesúhlasím... jednak Filtron už dlhšie patrí pod Mann-Hummel a jednak prakticky tie filtre vyzerajú veľmi kvalitne. Samozrejme mikroskopom ich neskúmam ale to ani iné. Ja osobne by som ich vôbec z výberu nevylúčil. Ono ale už nie sú ani najlacnejšie....
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Shi »

mj píše:Môže byť kvalita filtračného “papiera” pri niektorom výrobku zásadne zlá, aj keď to navonok “vyzerá” OK? (nebezpečná pre auto?)
Ano může - viděl jsem výsledky měření dvou různých kabinových filtrů - jakýsi low cost z Auto Kelly a oproti tomu Mann-Hummel řada FreciousPlus (pro alergiky).
https://www.mann-filter.com/en/parts/ca ... splus.html

Už nevím o jakou šlo velikost částic, ale u velmi malých částic ten low cost nezachytil prakticky vůbec nic, ten prémiový Mann zachytil přes 60 procent.
Prémiový sáček do vysavače (originál Miele a taky Philips ani-allergy) přitom zachytily přes 95% částic té stejné velikosti.

U olejových filtrů se domnívám, že to bude podobné. Mělo by platit, že solidní značky si kvalitu hlídají a ví co dělají.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Colommbo »

tato3 píše: - nesúhlasím... jednak Filtron už dlhšie patrí pod Mann-Hummel a jednak prakticky tie filtre vyzerajú veľmi kvalitne. Samozrejme mikroskopom ich neskúmam ale to ani iné. Ja osobne by som ich vôbec z výberu nevylúčil. Ono ale už nie sú ani najlacnejšie....
Prakticky dvacet let nepoužívám jiné filtry než Mann, tož s Filtrony osobní zkušenost nemám, to je fakt. Se žádnými pozitivními ohlasy na ně jsem se však za celou dlouhou dobu nesetkal, spíš naopak. Můžeš mít pravdu, sám to ale raději zkoušet nebudu a stejně tak je jiným nebudu doporučovat. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

Sice nie o olejovych filtroch, ale...
Dnes som z dlhej chvile vymenil kabinový na Carine.
Kedze kabinove su tie, kde obcas skusam experimentovat, tak som vzal Knecht. Len tak, pokus, ako to bude vyzerat. No , standard.
Ale... Moj je dvojdielny. Predtym tam bol Denso. Ked som ho vyberal, zistil som, ze horna cast bola zrejme cely cas spadnuta dole, resp. nebola na mieste. Cele to tam bolo nejake divne volne. Aj spodok.
Novy Knecht isiel na miesto ovela tesnejsie ako keby bol nejaky " vacsi". Sadol nakoniec pekne tesne a presne.
Ked som potom to Denso pozeral ( nenapadlo ma vyfotit), napadlo ma ci ti vobec Denso bolo. Bola na nom iba papierova nálepka nevalnej kvality ( taky papierovy pasik ) a na nom smer prudenia , Denso a typ a made in korea.
Samotny filtacny "papier" sa zdal byt ok , ale ako vidno , rozdiel zasadny moze byt aj v samotnom vyhotoveni filtra. A u vzduchoveho ( aj ked tu iba kabinovy) je podla mňa tesnost podstatna. Na prd mi je ultra super filtracne medium co zachyti aj molekuly, ked to v " domceku " netesni alebo dokonca vypadne z ramu. To potom ide vsetko veselo okolo fitra.

Obrázek
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od tato3 »

Colommbo píše:
tato3 píše: - nesúhlasím... jednak Filtron už dlhšie patrí pod Mann-Hummel a jednak prakticky tie filtre vyzerajú veľmi kvalitne. Samozrejme mikroskopom ich neskúmam ale to ani iné. Ja osobne by som ich vôbec z výberu nevylúčil. Ono ale už nie sú ani najlacnejšie....
Prakticky dvacet let nepoužívám jiné filtry než Mann, tož s Filtrony osobní zkušenost nemám, to je fakt. Se žádnými pozitivními ohlasy na ně jsem se však za celou dlouhou dobu nesetkal, spíš naopak. Můžeš mít pravdu, sám to ale raději zkoušet nebudu a stejně tak je jiným nebudu doporučovat. :)
- tak ja tu dávam pozitívny ohlas .... Filtrony sa posunuli výrazne nahor ale s tým aj cena tomu zodpovedá.
Asi ako Škodovka či korejske automobily. Kto by pred 15-20 rokmi povedal že i30 bude najpredávanejšie auto na Slovensku. Časy sa menia...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Colommbo »

tato3 píše: - tak ja tu dávam pozitívny ohlas .... Filtrony sa posunuli výrazne nahor ale s tým aj cena tomu zodpovedá...
Tak to je dobře, třeba přibydou i další. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od jarson1 »

Tak pridam - kedysi som rozkuchal jeden olejovy Fitron. Nic extra ale ani ziadna zvlastna katastrofa. Mal som vtedy vedla neho nejaky " nemecky " ( uz neviem ..asi mahle alebo knecht) a boli takmer rovnake
Na druhu stranu raz zase vzduchac, a ten uplne zborteny a potrhaný ani nie po10tis.km ( nastastie nie moj :) ).
Treba vsak dodat ze skusenost cca.10 rokov dozadu.
Oba kupovane v kamennom obchode v meste ( nie internet).
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
taven
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 08, 2023 11:10

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od taven »

Dneska jsem na Raglu.cz koupil ol. filtr Mann W7008 (pro spoustu benzínových fordů 1,25 - 1,6) a světe div se, krabička Made in Germany a v ní filtr Made in China. Dosud byl Mann pro mě jistota :evil:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris »

V dnešní době je jistota jenom to že v Číně už udělají všechno.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 109
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od neyli »

Minulý rok jsem kupoval filtry Hengst a Made in Germany, letos ty stejný dva filtry a oba Made in China :evil:

ad. teď kupuju filtry ufi, za tu cenu si myslím, že to nemá konkurenci :wink:
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1749
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: olejové filtry Mann a jiné

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Já s olejovými Manny skončil tak 2 romy zpět, kdy jsem je v klíči na filtry promáčkl, dotaženo jako vždy. Od té doby Filtrony, Ufi nebo Denckermanny
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Odpovědět