Elektrocentrála honda

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Qwerty
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 30, 2021 18:40

Elektrocentrála honda

Příspěvek od Qwerty »

Dobrý den, koupil jsem čtyřtaktní elektrocentrálu honda Eg5500 s dost velkým počtem motohodin. Po výměně oleje byl ten nový černý cca po pár minutách provozu. Propláchnul jsem motor olejem GM dexos2 5W30 API SL/CF, a to tak,že jsem 2x nalil čistou várku a nechal 5 minut běžet. Můžu už teď nalít originál olej nebo to raději propláchnout ještě tou specifikací co doporučuje výrobce? Výrobce chce 10W30 API SJ. Jde o to zda nějaké male množství 5W30 po proplachu neudělá nějaký problem v nové 10W30. Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27350
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Elektrocentrála honda

Příspěvek od Pitris »

Zeptám se. Ta 10w30 API SJ je již koupena?
Žádný problém by při smíchání být neměl, ale osobně bych radši nechal tu 5w30 API SL Dexos2.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Qwerty
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 30, 2021 18:40

Re: Elektrocentrála honda

Příspěvek od Qwerty »

Je to Motul GARDEN 4T 10W30. Dexos mi vždy zbyl po výměně oleje u auta.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27350
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Elektrocentrála honda

Příspěvek od Pitris »

No mě napadlo že to bude něco "zelenýho". Ono když je to eko, tak je to napřed eko, pak eko, pak nic a pak teprv olej :( Jo, dá se, ale znovu napíši že bych já dal přednost tomu Dexosu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Qwerty
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 30, 2021 18:40

Re: Elektrocentrála honda

Příspěvek od Qwerty »

Dobře dám tam dexos. Ještě ho mám... Centrála pojede cca 20 hodin za rok jako záskok při výpadku proudu.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Elektrocentrála honda

Příspěvek od bio »

Pokud nebyl vyměněn vzduchový filtr a svíčka? Doporučím výměnu a uzavírat přívod benzínu při odstávce.
Qwerty
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 30, 2021 18:40

Re: Elektrocentrála honda

Příspěvek od Qwerty »

Olej se svíčkou jsem měnil. Filtr se u te centrály jen pere, ale tenhle se už začínal v rozích drolit. Do benzínu jsem přidal vif tak snad nebude problém
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27350
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Elektrocentrála honda

Příspěvek od Pitris »

VIF ano :wink: ale....
Bo jsem si znovu potvrdil že delší odstávky současný klasický obyč N95 nedává - resp. nedává to pak s ním motor (hlavně těsnění a karbec), doporučím N98. Ten by na rozdíl od toho N95 neměl obsahovat biolíh....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1292
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Elektrocentrála honda

Příspěvek od Shi »

Pitris píše:No mě napadlo že to bude něco "zelenýho". Ono když je to eko, tak je to napřed eko, pak eko, pak nic a pak teprv olej :( Jo, dá se, ale znovu napíši že bych já dal přednost tomu Dexosu....
Jen doplním: Motul Garden 4T 10W30 by měl být API SJ, takže celkem normální olej.
Do benzínu je o něco lepší než klasický VIF nějaký stabilizátor benzínu, protože ten obsahuje antioxidanty, zmíněné uzavření přívodu benzínu při odstávce benzínu je naprosto zásadní. Mi se u zahradní techniky osvědčuje vyjet nádrž do sucha a benzín skladovat v uzavřeném (vzduchotěsném) kanystru s přídavkem stabilizátoru.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Elektrocentrála honda

Příspěvek od bio »

Co se týče případu skladování benzínu v záložním zdrojích, je již bežně dostupný Aspen 4T v 5 litrovém balení. Čili problém vyřešen :wink: Jedná se o syntetický, alkylátový benzín, 100% bez obsahu biosložky.
https://www.aspenfuels.de/produkte/alle/aspen-4/
Odpovědět