Rozvody Dayco

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Carloss21
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 18, 2022 19:40

Rozvody Dayco

Příspěvek od Carloss21 »

Zdravím, zná někdo značku Dayco? V servisu mi chtějí měnit rozvody a mají tuhle značku. Díky
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Rozvody Dayco

Příspěvek od jarson1 »

Poznam. Nechcel by som to , keby bolo na vyber. Ale ziadny racionalny dovod na to nemam. Iba raz som mal drazkovy remen tejto znacky a nebolo to ono. Skripal, smykal, ukazalo sa , ze problem bol v drazkach. Ale to nic nemusi znamenat. Osobne pri remenoch
na rozvody uprednostnujem bud Mitsuboshi ( nezamienat s Mitsubishi) alebo raz som mal Continental.
Zase rozvody nemenim casto , len kazdych 100tkm a zatial mi to vyslo stale tak , ze som vzdy v predstihu zohnal lacno bud original , alebo vyssie spominane. Raz som mal INA a v krabicke bola kladka Koyo japan a remen Mitsuboshi.
Ostatne remene mam v oblube Gates
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Rozvody Dayco

Příspěvek od dany01 »

v pohode, mal som ich sadu a žiaden problém .remeň bol Dayco a pumpa ,kladky, sponovak od iných výrobcov: INA, atd
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody Dayco

Příspěvek od Durex »

Rozvodový řemen Dayco sem použil u Ducati a rovněž v drtivé většině od této firmy používám řemeny do variátorů skútrů. Nikdy žádný problém ... neměl by sem vůbec problém si dát řemen dayco do motoru jako rozvodový
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
vik2
Příspěvky: 19
Registrován: pát čer 17, 2022 7:21

Re: Rozvody Dayco

Příspěvek od vik2 »

Před pár dny jsem musel měnit gufero vačkového hřídele, takže rozvody dolů a preventivně měnit. Měl jsem tam řemen DAYCO cca 6let/70tis.km a vypadal jak nový.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Rozvody Dayco

Příspěvek od bjukemen »

dayco som uz tiez pouzil, rozvody raz, aktualne su v alfe a klinovy remen viac krat s tym ze niekedy remen popiskoval lebo je z vrchnej strany uplne hladky
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
marcel36
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 13, 2023 17:30
Bydliště: Trebišov

Re: Rozvody Dayco

Příspěvek od marcel36 »

Dayco je v pohode. Všetky firmy nerobia všetko, a tak pri niektorých autách v balení INA najdeš Dayco atd... Je pravda že INA je u mechanikov obľúbenejšia, ale za posledných rok-dva sú prípady, keď INA rozvody, konkrétne napínacia kladka prdla(možno žeby rumunská? :D )... Bohužiaľ, vyzerá to tak, že trocha iný trh je v západnej Európe, a iný u nás, a hlavne na koncernové autá, ktorých behá a týmpádom aj najviac sa ich servisuje. Pri menej používaných značkách aút u rozvodových sád sa nájdu v sadách aj Litensy, či INA Germany...
V každom prípade sa DAYCO rozvody vnútorné, či už vonkajšie(drážk.remeň+napínak) vyrábajú pre niektoré značky aút ako prvovýroba, čiže by som sa nebál ich používať a zaradil by som ich k prémii ako Conti, Gates, Ina
Peugeot 508 GT 2.2HDI,Ravenol VMP 5W30 (predtým Total Ineo MC3 5W30), prevodovka Ravenol TW-S
Peugeot 307 2.0HDI 100kw,Ravenol VST 5W40(predtým Total Quartz 9000 5W40)
Odpovědět