Čištění motoru olejem vs proplachem

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
alonso84301
Příspěvky: 90
Registrován: sob bře 05, 2022 22:26

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od alonso84301 »

kornel píše:mobil 1 ESP 5w30 som objednal z filtreaoleje (na webe prezentujú že sú buď priamo distribútorom niektorých značiek alebo berú z priameho zdroja..) No jednolitrové balenie ktoré mi prišlo, vo mne z dôvodu toho, že nemá dvojitú zadnú etiketu mierne uberá zo 100% dôvery... nakoľko čo som presurfoval net, všade bola na 1l baleniach oleja Mobil1 dvojitá zadná etiketa :oops: :lol:
Nedalo mi to a objednal som aj z iného zdroja, kde garantujú originalitu a uvádzajú aj na stránke presne od koho berú jednotlivé značky (v prípade Mobil :arrow: Lubexpert Slovakia s.r.o. čo je oficial distribútor v SR).. zároveň aj cena je u nich vyššia o ca 3eura za liter tohto oleja.

Som dosť zvedavý keď ich vzájomne porovnám... aj obal, hmotnosťou neotvorených balení, aj samotné oleje vizuálne, zápachom, viskozitou a zákalom po vymrazení :D
Ak sa mi čo len niečo nebude pozdávať, tak som v podstate rozhodnutý to poslať na podrobnú expertízu nielen vlastností oleja ale aj jeho podrobné zloženie základu+prvky (nech to stojí čo chce..)
ja tiež nemam doveru k eshopu filtreaoleje lebo sa mi zda moc nizko prehnana cena skoro az nič a takisto aj autobaterie predavaju pofiderne za lacno.taktiež by som kupil od nich olej shell helix ultra 5w40 a dal na rozbor lebo všade ten olej stoji okolo 9e a oni ho maju okolo 6tich eur
alonso84301
Příspěvky: 90
Registrován: sob bře 05, 2022 22:26

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od alonso84301 »

inač robim s olejmi a dnes som pozeral etikety olejov 1lit.a vsetky maju dvojite zadne etikety aj MOBIL SHELL a dokonca aj Starline tak si myslim že mas fake olej MOBIL.inač kde sa da urobit rozbor oleja?ak zistis ze ti predali fake olej s eshopu tak ich kludne mozes dat aj na sud :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od Colommbo »

alonso84301 píše:...ak zistis ze ti predali fake olej s eshopu tak ich kludne mozes dat aj na sud :wink:
Brzdi, brzdi, jedeš do zdi...! :) Uvědomuješ si, že to není zas tak jednoduché...? V první řadě nechat udělat (a zaplatit) kvalitní posudek, nechat sepsat žalobní návrh (další peníze), uhradit soudní poplatek a pak chodit k soudu... V občanskoprávním řízení leží důkazní břemeno na žalobci, aby svůj nárok náležitě prokázal a dokázal, žalovaný se sám nijak bránit nemusí. Budeš mít čas a náladu se s tím vším s*át kvůli flašce oleje, třeba hodně dlouho a s nejistým výsledkem...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od jarson1 »

Da sa to obist. Das podnet na prislusny organ ( soi napriklad) a potom konaju oni. Vykonaju kontrolu a pripadne dokladovanie veci je uz potom medzi kontrolovanym subjektim a nimi.
Iste mozu tu byt iste specificke odlisnosti v postupe, ale v principe to funguje takto.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od Shi »

Zajímalo by mě jak dopadneš - všechny jednolitrovky Mobil1, které jsem kdy měl v ruce, vypadaly dle očekávání u prémiového produktu. Jednou jsem však koupil kanystr (4litry) Mobil1 FS 0w-40 a dodnes mi vrtá hlavou, jestli to byl nebo nebyl padělek. Samolepka sice byla dvojitá, ale kvalita toho kanystru byla nejhorší, co jsem kdy viděl.

Na spodku pultového mrazáku mám -25 až -30 stupňů, tak jsem aspoň ověřil, že při -25C to ještě teče. Tím pádem jsem si jistý, že 10w ani 15w to určitě nebyl, ale 5w od 0w takto primitivním způsobem nerozeznám. Vrtá mi to hlavou do dneška a vlastně to, abych to nemusel řešit, byl důvod, proč jsem skončil u Ravenolu.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od Shi »

Taky můžeš zkusit toto:
https://www.mobil.com/en/sap/our-produc ... ounterfeit

A rozpoznávání padělků olejů Mobil1 je v Rusku velké téma:
https://www.oil-club.ru/forum/topic/258 ... /page/211/
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od Mirec 29 »

Chcelo by to kľud...nikde nie je napísané že je to fake... takže oháňať sa súdom je predčasné a prehnané...
Vždy sa dá predsa kontaktovať e-shop a riešiť to prvoradé s ním...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
alonso84301
Příspěvky: 90
Registrován: sob bře 05, 2022 22:26

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od alonso84301 »

Shi píše:Taky můžeš zkusit toto:
https://www.mobil.com/en/sap/our-produc ... ounterfeit

A rozpoznávání padělků olejů Mobil1 je v Rusku velké téma:
https://www.oil-club.ru/forum/topic/258 ... /page/211/
ta apka na kontrolu oleja Mobil nejak nefunguje nechce to načitat ten kod
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od kornel »

ako som písal zneistila ma mierne ta zadná etiketa, pretože na rovnakom oleji 4l nádobe etiketa dvojitá je (pritom typ nálepky, napisy, font písma a rozmiestnenie je to isté)..
Jediný rozdiel medzi 1l a 4l balením Mobil 1 ESP 5w-30 ktoré poslali je v texte: "SHC Synthese TechnologyTM Engine Oil" na 1 litrovom vs "Advanced Fully Syntetic Engine Oil" na 4litrovom

Som zvedavý keď príde zásielka od ofiko distribútora, v čom sa budú líšiť... ale zaujíma ma to zásadne pre osobnú pravdu a pocit istoty že viem čo do svojho auta lejem...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od Colommbo »

kornel píše: ...zaujíma ma to zásadne pre osobnú pravdu a pocit istoty že viem čo do svojho auta lejem...
Neviem, či to platí aj pod Tatrami, na Orave a Spiši, ale u nás sa vravieva(lo) matka je vždy istá, otec neistý, podobné by to niekedy mohlo byť aj s autom a olejom... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od kornel »

v rámci toho čo je možné zistiť pochopiteľne :wink:
asi by bol človek trochu kopyto, kebyže má pred očami zjavné nedostatky alebo nesúlady a nevznesie to v ňom ani zrnko pochyností (aby to skúsil aspoň trochu preveriť), len to ako baran so 100% dôverou použije... Teda ja sa medzi takýchto absolútne dôverčivých neradím :lol:
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od abc »

Mobil 1 s označením Advanced Fully Syntetic Engine Oil by neměl byt prodáván v Německu pro které je věta
SHC Synthese TechnologyTM Engine Oil.
Mám doma M1 ESP 5w30 který je od ofiko dovozce pro ČR a to Maier & Korduletsch Maziva, k. s. a ten je označen jako Advanced Fully Syntetic Engine Oil a potom M 1 X2 0w20 pro Aygo který je od Lubstaru a ten si to sám obstarává v zahraničí a ten je SHC Synthese TechnologyTM Engine Oil.
Obojí je správné. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od kornel »

Predpokladám ale že jeden a ten istý predajca hádam berie oleje jednej značky z toho istého jedného zdroja... a tu je potom možno trochu zvláštne, že sa tomuto predajcovi na sklade povaľuje ten istý olej určený pre rôzne trhy.. Trochu nerozumiem prečo by mal koncový predajca brať niektoré oleje v rámci jednej značky napr. od Lubstar a zároveň ten istý olej aj z iného zdroja :lol:

v kontexte toho celého je tak ešte viac podozrivé, že tá 1litrovka s "SHC Synthese TechnologyTM Engine Oil" má len jednoduchú zadnú etiketu
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od abc »

Jak jsem už napsal já té oleje mám od dvou koncových prodejců. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Čištění motoru olejem vs proplachem

Příspěvek od kornel »

v tomto smere si "za vodou" :D
Odpovědět