5 l Elf full-tech R + 400 ml Elf R-tech elite

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ophidian
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 14, 2022 19:39

5 l Elf full-tech R + 400 ml Elf R-tech elite

Příspěvek od Ophidian »

Zdravím a přeji vše dobré v novém roce.

Chtěl bych vás poprosit o stručnou odpověď. Renault TCe140 s náplní motorového oleje 5,4 litru. Mám tu nenačatý litr Elf evolution R-tech elite 5W-30 ACEA C3, co mi zbyl po posledních výměnách. Tudíž jsem objednal 5l kanystr stejného oleje, abych neplýtval. Nicméně je asi trochu nedostupný a olejeobchod mi poslali Elf evolution Full-tech R 5W-30 ACEA C3.

Mám se nad tím vůbec pozastavovat nebo můžu použít 400 ml ,,jiného" oleje k 5 litrům a nechat tuhle směs 10 tkm v motoru?

Témata ohledně mísení různých značek nebo viskozit jsem zde četl. Litr Full-tech R stojí do 3 stovek a je mi jasné, že za 3 stovky klidné spaní dobré. Do motorovky liju bio olej a navíc tu mám ještě 0,5 l R-tech elite na dolívání z poslední výměny. Je mi toho litru líto a posílat zpět kanystr se mi taky nechce. V případě posílání zpět bych radši vylil zbytky elfa do kopřiv a koupil celou náplň Ravenolu.

Předem děkuji všem za vaše názory. :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 5 l Elf full-tech R + 400 ml Elf R-tech elite

Příspěvek od Pitris »

Pokud se nemýlím tak Full-tech R je obdoba R-tech elite a oba mají nejen stejné obecné normy, tak i přímo RN17. Smíchat je (v tom množství co píšeš) lze (ono když měníš olej tak kolikrát v motoru zůstane i víc než jen 4 deci starého/jiného oleje).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ophidian
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 14, 2022 19:39

Re: 5 l Elf full-tech R + 400 ml Elf R-tech elite

Příspěvek od Ophidian »

Díky za odpověď. :)
Odpovědět