LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od jarson1 »

Na Matiz staci ebonitova tyč s liščím chvostom :mrgreen:
Ale inak aj ja v 1.8 civicu som mal povodne nejaku 38ah ...uz presne neviem. A tazka pohoda :wink:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od jerome »

Všímam si,že nová doba LED svetiel prináša aj zmenu vo výklade, čo je to vlastne obrysové svetlo. Z niekdajších kociek a obdĺžníkov to postupne prešlo na tvary písmena C či rôzne čiarky a elipsy. Niektorí zašli až tak ďaleko,že im vzadu svieti celý pás od ľava až po pravú stranu. VW používa u nových vozoch led pásik cez celú šírku auta dokonca vpredu :( Neviem, za mňa to pôsobí až tak cirkusantsky resp. tuzningovo. Ktovie kam to bude spieť... :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Colommbo »

Jo, svět se v prdel obrací (pokud tam už není)... Tohle je taky nápad za všechny prachy:
https://www.novinky.cz/clanek/auto-merc ... .seznam.cz
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od jerome »

No jo doba sa ozaj mení. Niekedy sa holka hrala za jazdy s vtákom teraz sa bude zabávať s obrazovkou. Chudáci šoféri :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1738
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od kornel »

od hrania sa holek-pasažierok s poriadnou štanglou vysočiny nič takéto pozornosť odviesť nedokáže :D
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Brembo »

Colommbo píše: čtv úno 23, 2023 13:00 Jo, svět se v prdel obrací (pokud tam už není)... Tohle je taky nápad za všechny prachy:
https://www.novinky.cz/clanek/auto-merc ... .seznam.cz
To už tam prečo nedali rovno QLED 47 ????
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1747
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Otevřu toto téma po nějaké době :D
Je to asi 2 měsíce tak jsem na Kiuš namísto H7 NightBreaker dal LEDky. Jsou homologované (alespoň je tam E11 🤣)... Žádný adaptér, klasická velikost jako H7 a uvnitř vrtulka na větrání obvodu... Svítivost vůči dobrým NightBreakerům je lepší, fakt mě to překvapilo 👍👍

Obrázek
Obrázek
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
1.9JTD

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od 1.9JTD »

https://www.topspeed.sk/novinky/nahrada ... sram/23265

https://www.osram.sk/am/night-breaker-l ... d-legalne/

V Čechách to môže byť inak.

(Prosím - niekto nezabudnúť napísať, že zas robím niekomu reklamu - ďakujem)
Naposledy upravil(a) 1.9JTD dne ned pro 31, 2023 5:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1747
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Nevím, proč jsi až takhle vztahovačný, promiň, ale pokud jsi takhle fungoval i na jiných fórech, chápu, že byli lidé toxičtí. Zde nikdo na tvoji osobu neřekl ani ťuk. :)
Ale já su mladé potěr, přeci nemůžu starším pánům říkat co a jak ;)
Byli tu pánové, a nebylo jich málo, co měli problémy a dělali problémy. V každém příspěvku třeba neopomenout zmínit politickou situaci nebo hodit popíchnutí - Pedro, Mirec, Ital... Nemáme tu problém s většinou lidí, ti z nás, co tu píšeme pravidelně, se známe X let osobně a nemáme potřebu zde dělat zlo, toho mám z práce v MHD nad hlavu a sem se jdeme všichni odreagovat s lidmi, o kterých si myslíme, že o autech a podobných tématech něco ví, případně si dojdou pro radu. Nikdo z nás zde není odborník na slovo vzatý a každý se furt učí, tak proč se zde chovat jako malí kluci a hned se dohadovat? No nic.....

Teď k žárovkám - ano, o Osramu vím, ty ale dělají homologaci na určité typy aut, Kiuš ale neeee. Tady je přímo na žárovce Éčko, to mi stačí. Hlavně to fakt peckově svítí, to su hodně rád. Byl jsem z Akouše zvyklej na Xenon, pak jsem šel zpět na Halogen a... No... Svítí to bídně 🤣, tak jsem zkusil a funguje to.. za mě super 👍
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Durex »

Taky svitim ledkama a je to masakr oproti žárovce. Hlavně jak to osvetlí příkopy. Jinak seřízeno tak,že neoslňuju
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od jarson1 »

Tak ja mam asi zase smolika...
HB3 a HB4 potrebujem na civica a asi je to zrejme menej frekventovany typ takze si budem musiet pockat
A H4 pre carinu sice osram ma, ale nema ju v "schvalenych modeloch". Mozno teda PiJu ak by si vedel o inej H4 s homologizaciu dal by som si povedat. Na druhej strane, aby som potom nebol za prasaka na cestach....ona ta japonka stara este nema ani el.naklapanie. Takze by som asi predsa obcas niekomu mohol vypáliť zrak...minimalne do kopca. Neviem teda ale rad by som lepsie videl samozrejme, nie vsak na ukor inych.
Inak mne staci aj halogen. Ak idem sam vidim s tym paradne. Problem nastava ked sa objavia na ceste prave tito ledkovi sucasnici. V tej chvili moje svetla ako keby sa stratili. A nie len v protismere... Idealne ak za mnou ide nejake vyssie SUV. To ma presvieti jak tester na bankovky a ja vlastne idem na jeho svetlach :)
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1747
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Máš je v SZ :)
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
1.9JTD

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od 1.9JTD »

Tiež by som rád LED. Zvažoval som, zisťoval. Známy má na Ducate, svieti to super, neoslňuje, deliacu rovinu svetlo/tma to má presnejšiu, než zo žiarovkami. Problém je ak sa niečo stane - poisťovňa sa toho s radosťou chytí.
Oslňujú aj zle nastavené klasické svetlá a možno ešte nepríjemnejšie ak sú krycie "sklá" zájdené-matné. Vtedy sú "protivné" aj stretávačky. (Na okraj - mnoho nie len starších ľudí má aj sivý zákal, ani o tom nevedia - po náprave je to nebe a dudy, mnohí namiesto na pravý okraj pozerajú do tých protisvetiel a zlostia sa...)
Aj pri LED je nejaká povolená max. hodnota v lumenoch - hoci číňan rád preháňa :D
Niektorí predajci deklarujú akési homologácie len to je spravidla o neprekročení elektromagnetického vyžarovania.
Ostatne rušenie autorádia býva častejšie blbou autokamerou, než LED.
Svietidlá, určené pre LED majú "značku".
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od jerome »

Len sa napoondejte z tých LED :mrgreen: Mne ich nechal majiteľ v Corolle ako stretávačky. Jako svietilo to tak silnejšie ale zdalo sa mi že miestami vidím tmavé fľaky po ceste (viď foto mladého Pitrisa) Každopádne som ich pred absolvovaním TK vymenil za klasické heligóny a nechal som ich tam na furt. Svetlo je síce žltšie ale rozptyl lepší :wink:
Na nete som našiel video pána Hynka Medrického o LED svetlách v autách. On je odporca bieleho svetla používaného či už v autách alebo v obciach. Spomínal tam,že ten kto vymyslel inštalovať LED svetlá do áut prihliadal len na to,že používateľ bude vidieť výborne. Zabudol však na to,že tých áut bude viac a viac a oslňovanie účastníkov dopravy bude väčšie. Včera som ten rozdiel zažil na vlasné oči pri hmlistom počasí a jazde po tme. Oprotiidúce autá s klasickou halogénkou boli pre oči priíjemné + tá hmla ich svetelný tok čiastočne pohlcovala. Kdežto LED-ky to bol des. Musel som obrátiť zrak na krajnicu aby som sa aspoň trochu trafil do jazdnej dráhy :mrgreen: Chlapík má úplnú pravdu v tomto :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1747
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Je pravda, že LEDky v mlze do protisměru nejsou tak příjemný jako halogen, s tím musím souhlasit. 👍
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Odpovědět