motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Takze ako som spominal v inom vlakne , kde sa riesila norma A7 u Ravenolu FDS, uvediem sem teraz niekolko faktov z mojej cerstvej skusenosti.
20.11.22 som objednal u oficialneho predajcu Ravenol - Ravenolshop.sk motorove oleje.
2x VST 4+1l gratis , 1x FDS 4+1l gratis a 2x FDS 1l.
Dodane dnes 23.11.22
Balik pekne zabaleny, prilozene samolepky k vymene oleja a propagacny letak autokozmetiky Riwax. A faktura od Ravenolshop.sk.
K samotnemu obsahu - oleje VST dodane ako 5l bandasky s akciovym polepom. Vzadu nalepka distributora LM Lubservis Bratislava. Datum vyroby 21.03.22. Obal ( bandaska) podla vylisovanych znaciek na dne vyrobena 3.22. Normy na obale ako v popise. Zda sa ze vsetko ok.
Olej FDS - 5 litrova bandaska s akciovym polepom. Datum vyroby 06.11.2019 (!). Obal ( bandaska ) podla vylisovanych znaciek na dne vyrobena 10.2019. Teda oficialny obchod dodal 3roky stary produkt, aj ked treba povedat, ze stale v zaruke, ktora je uvedena 5 rokov. Sice to zamrzi, ale de jure je to stale v poriadku.
Olej FDS v litrovom baleni - polepy bežné. Nalepene vsak trochu mimo a uz mierne sa odlepujuce po okrajoch. Vzadu opät nalepka distributora LM Lubservis Bratislava. Datum vyroby CHÝBA. Obal ( flasa) podla vylisovanych znakov na dne vyrobena 10.2017.Teda viac nez 5 rokov stara. V kombinacii s odstranenym datumom a odlepujucimi sa polepmi to aspon trochu skusenemu nieco napovie, ze?
Takze asi tolko fakty. Kedze u vsetkych troch baleni FDS ide o stare kusy, je jasne , ze A7 ani nema zmysel riesit.

Samozrejmevsom tam ihned po otvoreni balika volal. Zamestnanec , s ktorym som jednal sa ospravedlnil a prislubil, ze vec preveri a nasledne ma kontaktuje.
Po nejakej chvili skutocne volali. Nebol to vdak tento zamestnanec ale iny , zrejme "vyšší" v hierarchii firmy. Snazil sa ma presvedcit, ze olej nemoze byt po zaruke, fakt, ze datum na nom nie je ,vlastne nijako nekomentoval... Jediny argument bol, ze kazda zasielka ma vedenu evidenciu kedy bola dodana. Nejako som mu nevedel vysvetlit , ze bez datumu na flasi mi je tato evidencia v..." irelevantna". A samozrejme , nezabudol dodat , ze flasa mohla byt kludne vyrobena davno pred plnenim...( zaujmave, ze u ostatnych - aj takych co uz som predtym mal, to vzdy korespondovalo zhruba s datumom plnenia - max mesiac rozdiel).
Navrhol samozrejme , ze ak nie som spokojny , mam tovar vratit a peniaze mi samozrejme vratia. Ked som sa ho opytal, ci teda maju tento olej aj taky , ktory by bol v poriadku, nevedel odpovedat, s tym , ze je mimo firmu a teda to nevie preverit. Pre mna je to dolezite preto, lebo ak ich nema musel by som vratit nie len tieto dva litre ale aj to 5litrove balenie, lebo to bolo presne rozpocitane , aby neostal zbytocny zvysok. Dohodli sme sa teda , ze to doriesime v piatok. No , som zvedavy.
Takze tolko. Zaver nech si urobi kazdy sam.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) jarson1 dne stř lis 23, 2022 17:37, celkem upraveno 2 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
tomxass
Příspěvky: 328
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Mne poslali najprv rok staré VMP.
Pri ďalšej objednávke som trval na najnovšom oleji co majú a prišiel 1 mesiac starý olej VMP.
Teraz znova objednávka a prišiel 6 mesiacov starý.
Overoval som vždy a vždy prave.
Zatiaľ vždy dobrá skúsenosť až na poslednú skúsenosť ale olej vždy ok.
V tvojom prípade rozumiem, že chceli sa zbaviť starého zo skladu akurát nevedeli, kto si :D
Naposledy upravil(a) tomxass dne stř lis 23, 2022 19:49, celkem upraveno 1 x.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Hovorime o tom istom konkretnom eshope?
....viaceri maju pri objednavke take policko ze " poznamka k objednavke"
Takze tam treba napisat nieco ako " pozor, nie som este uplny debil, nepokusajte sa ma odrbat prosim " ?
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Mirec 29 »

Jarson: hmm to zamrzí...a to tu ravenol niekto chváli ako pekne vyzerajú obaly...
Nikto nie je dokonalý
Inak ja som bral Shell tento mesiac od damo a oleje asi 3 mesiace staré :mrgreen:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
tomxass
Příspěvky: 328
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Jasne ten istý.
Naposledy mam ale zlu skúsenosť ale nie s olejom ale prístupom.
Chýbalo mi 20 centov do dopravy zadarmo, pridal som do košíka pero, zaplatil kartou, pero mi neposlali a dali mi osobitne na dobierku kuriéra 4,90.
Ak nebude akcia 4+1 budem kupovať inde.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od BMW »

Mirec 29 píše:Jarson: hmm to zamrzí...a to tu ravenol niekto chváli ako pekne vyzerajú obaly...
Nikto nie je dokonalý
Inak ja som bral Shell tento mesiac od damo a oleje asi 3 mesiace staré :mrgreen:
Huncúti su to a kolko za to ešte pytaju! Ravenol komerčný
obyčajný motorový olej v peknej zlatej flaštičke no nekup to. :mrgreen: Sa ešte čudujem že to nepredavaju s podpisom bratov Schumacher možno by stupol predaj o niekolko percent. :mrgreen: Ach bože :roll:
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Mirec 29 »

Ten podpis tam je si si nevšimol? Od Ralfa...na Racing olejoch :lol:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od BMW »

Hej?Je tam podpis? Boha!!! :shock: Asi pojdem k oftamologovi :mrgreen:
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
tomxass
Příspěvky: 328
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Podpis pridá 10 koni
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
Brodys
Příspěvky: 166
Registrován: čtv dub 14, 2022 22:26

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Brodys »

No jo, na Slovensku asi dojíždíte zbytky jako to máme v Čechách s jídlem. Před dvěma týdny jsem objednával FDS od dufy.cz a je ze září 2022. V létě SSO v akci 4+1 na zdejší upozornění (nevím už kde) a taky letošní.
Oleje jsou to kvalitní, prodejci jsou darebáci....
Toyota Auris hybrid 1.8 (2017).
Začátek Millers Oils EE 5w30, pak Ravenol SSO 0w30 a teď delší dobu Ravenol DFE 0w20.
tomxass
Příspěvky: 328
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Určite by som všetko staršie ako pol roka vrátil.
Také staré haraburdy by mali predávať s 50% zľavou, ale na Slovensku to skúšajú, raz to niekto kúpi co ani nevie, že je na fľaši dátum.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
Brodys
Příspěvky: 166
Registrován: čtv dub 14, 2022 22:26

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Brodys »

https://brodys.rajce.idnes.cz/Olej/1569653621
https://brodys.rajce.idnes.cz/Olej/1569653600
Přikládám fotky, SSO koupeno v dubnu na autopema.cz, baleno 3.3.22, FDS 14 dní zpět u dufy.cz, baleno 28.9.22, tady mě naopak děsí, jak rychle se olej dostal od plnění do prodeje :D
Co se týče balení, asi každý výrobce láká zajímavým balením, známou osobností apod. U Ravenolu mě to nebije do očí o nic víc než u jiných značek......
https://youtu.be/0mKykFgtfC8
Toyota Auris hybrid 1.8 (2017).
Začátek Millers Oils EE 5w30, pak Ravenol SSO 0w30 a teď delší dobu Ravenol DFE 0w20.
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Brodys -presne tak. Darebáci.
Len by som to cakal u nejakeho neznameho eshopu s podozrivo nizkou cenou. A tu naopak priamo ich distributor a cena ....no aj inde sa taka da najst, teda urcite nie je nejaka vyrazne nizka.
Ako bolo spomenute , keby to na rovinu povedali a dali zlavu napr. 70%,tak ok. Je to potom tvoja volba. Ako napriklad nedavno vypredaj ROWE na kolonialshop.cz.
Ale takto.... :(
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

jarson1 píše:Brodys -presne tak. Darebáci.
keby to na rovinu povedali a dali zlavu napr. 70%,tak ok. Je to potom tvoja volba. Ako napriklad nedavno vypredaj ROWE na kolonialshop.cz.
Ale takto.... :(
Já si myslím že oni tu slevu ( 50-60-70 % ) od Ravenol.de dostali, jenže jí nechali jen pro sebe. :evil:
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Shi
Příspěvky: 1332
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Mirec 29 píše:Jarson: hmm to zamrzí...a to tu ravenol niekto chváli ako pekne vyzerajú obaly...
To jsem byl já a hodnotil jsem kvalitu plastových výlisků (nádob 1l, 4l, 5l). Ravenol SSO/VST/DXG beru střídavě od Dufy nebo Pemy a nikdy jsem nedostal balení, které by bylo starší než 1 rok. Kupuji si olej na rok dopředu, takže s předpokladem, že nějakou dobu bude ležet ještě u mě. Olej není chleba, takže náplň mladší než 1 rok pouštím okamžitě z hlavy. Ovšem 3 roky staré bez výrazné slevy a upozornění nepovažuji za O.K. a obal na kterém není datum výroby v kombninaci s tím, že kanystr byl vystříknut v roce 2017 značí problém v distribučním řetězci.
Odpovědět