Olej s Ford normou

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Oilmaster
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 18, 2022 11:48

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Oilmaster »

Ford ka, motor J4K, 1.3 44kW

Jaky olej tam spravne patri? Nemohu to nikde najit v mazacich planech nemaji J4K

Nejlevnejsi 5W30? (Nevim co tam lili dosud ani kdy se naposledy menil)

Mohl by byt i tenhle GM co mi zbyl z dieslu? Kdo ho vyrabi vime? GM? Jde asi o nejlevnejsi 505.01 pro TDIPD https://olejeobchod.cz/opel-gm-dexos-2-5w-30-5-l teda jeste levnejsi 50501 je nejaky od PEMA oleje ale ten jsem nezkousel.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Shi »

https://www.motor-doctor.co.uk/engine-f ... 1-3-i/1862

Ten olej GM bude pravděpodobně lepší než cokoliv, co se do Fordů lilo před 20 lety.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Mirec 29 »

Olej GM genuine dexos 2 sa u nás roky používa v astre...osobne by som utekal od neho a dal 5w30 A3 napr. Shell HU. Dobrá cena ešte lepší olej.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Shi »

Tazatel uvedl, že mu olej zbyl, ne že hodlá nějaký nový olej kupovat.

Pokud se jedná o tenhle: GM DEXOS 2 5W-30 (SAE 5W-30, ACEA C3, API SN/CF, GM Dexos2, GM-LL-A-025/ GM-LL-B-025, BMW LL-04, VW 502 00/ 505 00/ 505 01, MB 229.51), tak bych žádné problémy ve starším motoru bez turba nečekal.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9849
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Colommbo »

Tenhle "oplí" olej používají kolegové s oplích klubů vcelku často (a zhusta i do benzínových motorů) a nestěžují si. Kdo jej vyrábí, se nám za celé roky zjistit nepodařilo (Rusko, Polsko...?), za ty prachy to však není špatný olej. Do benzínového motoru bych sám použil raději plnotučnou náplň, popř. Dexos2 nechal max. 10tis.km. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Mirec 29 »

Tak ešte raz...tázateľ sa pýta čo tam patrí...
Ja som našiel tento motor v mazacom pláne Shell a vyhodili mi Shell AF 5w30 čo je A5. Osobne by som volil to čo som napísal vyššie...Je zaujímavé ako si raz niekto obhajuje oleje A3 pred C3 a zrazu u staršieho motoru kde nieto gpf je zrazu C3 v poriadku...
Prečo som napísal že by som od neho ušiel... pretože vidím osobne ako vyzerá motor s týmto olejom... jazdný profil není najhorší....a dovolím si povedať že s iným olejom by to bolo lepšie.
Mimochodom tipujem že sa robí v Belgicku.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Shi »

Na otázku co tam patří dostal odkaz na vyhledávač olejů vhodných pro daný motor.
Na otázku "Mohl by byt i tenhle GM co mi zbyl z dieslu?" dostal odpověď, že ano, což je odpověď správná.

Na co se ptal, na to odpověď dostal. Kdyby se ptal jaký levný olej si má pořídit, tak by ode mě určitě nedostal odpověď, že olej GM.

Myslím, že si naše odpovědi neodporují a je super, že ty můžeš dodat konkrétní zkušenost s tímto olejem, protože to já nemohu.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od jarson1 »

Mirec, urobte bartrovy obchod.
Kup od neho ten GM a posli mu ten Shell ( urcite nejaku zasobu mas :) ).
Ty ním dorazis tu Astru a Fordik bude tiez spokojny :).
Vyhra-vyhra. Tak to ma byt :)
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Mirec 29 »

Oná astra nie je v mojej starostlivosti...inak olej GM som istého času takmer objednal avšak verziu dexos1 gen. 2 :D
V zásade proti tomu oleju dexos 2 od GM nemám nič ale podľa toho čo vidím u nás tak aj 10 tkm je moc toť vsio :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od jerome »

Zas nepozeraj na nejakých 100 kč :roll: Ide ti tam cca 3,3l tak vyber jednu 4 litrovku a máš to (trebárs aj to Fanfaro do kórejčanov) Nenáročný motor - vymienaj po 10.000 a jazdi :wink:
5W30 4l
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9849
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Colommbo »

Mirec 29: Pokud to chápu správně, na základě zkušenosti v jednom motoru (Astra) zevšeobecňuješ... Sám s ním osobní zkušenost, pravda, nemám, ale víc jak deset let se pohybuju na třech oplích fórech a nikdo si na tento olej nestěžuje, žádné katastrofy se nestaly, jen, je-li možnost, kolegům doporučuju pro benzínové motory oleje bez Cx. Za dobré peníze dobrý olej do motorů s DPF. Oleje s normou Dex. 1 2. gen. jsou doporučovány do (oplích) přímovstřikových motorů (údajně prevence LSPI.)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Mirec 29 »

Myslím že to robíme všetci...ak má niekto negatívnu skúsenosť napíše o nej...ak mám negatívnu skúsenosť s konkrétnym olejom osobne ho nebudem nikomu doporučovať.
nemyslím si že je to problém motoru skôr kombinácie oleja a jazdných podmienok. jazdí sa s ním cez týždeň len krátke trasy do cca 5km. dva max. tri krát do týždňa. cez víkend ale pravidelne cca 60 km tam a speť. nájazd za rok nie viac ako 8tkm. Výsledok je taký že motor je celý zahalený v akomsi tmavo hnedom až čiernom "šate" čo nie je ok. Preto píšem že by som od neho utekal alebo podstatne skrátil intervaly...
o intervaloch tázateľa nič neviem preto píšem všeobecne moje skúsenosti. koniec hlásenia :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9849
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Colommbo »

Taky si myslím, že kočka bude zakopána právě v tom jízdním režimu a olej jako takový na to velký vliv mít nebude. Mimochodem, jedná se o naftový motor nebo benzínový? A k tomu zevšeobecňování - na základě jedné zkušenosti je to, aspoň myslím, špatně, přesněji psáno, co jednomu v motoru funguje (a tedy vyhovuje) druhému nemusí a třeba právě vzhledem k převládajícím jízdním podmínkám - každý z nás jezdí jinak a i totožné motory budou mít v odlišných pracovních podmínkách jiné nároky. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od Mirec 29 »

už som to niekde písal...jedná sa o 1.4 benzín 2009 r.v.
píšem to preto ak by sa náhodou niekto v tom našiel ( rovnaký motor/olej/jazdné podmienky) myslím že cenná skúsenosť.
Inak som prekvapený pretože ako som písal motor sa pravidelne prehrieva počas každého víkendu...toto nepovažujem za vyslovene zlé prevádzkové podmienky.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
HeimdallCZ
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 07, 2023 10:40

Re: Olej s Ford normou

Příspěvek od HeimdallCZ »

Ahoj všem,

Chtěl bych Vás poprosit o radu jaký olej použít do vozu Ford Mondeo MK3 1.8i, do teď jsem používal všemi "oblíbenou" origo vodičku Ford Formula F 5w30, A5 a poté Motocraft se stejnou specifikací :D Jenže, Fordor už má nájezdem něco za sebou (téměř 300tis) a tak si myslím, že by si zasloužil už něco hutnějšího. :)) Olej samozřejmě už rád ve větší míře ochutná a to cca 3dcl/1000km. Olej měním na jaře a na podzim nejpozději v 10tis km. Mám denní nájezd kolem 50Km. Přemýšlej jsem o nějaké 5w40 A3. Prosím tedy o radu co vybrat, páč ani po přečtení fóra si nejsem jist co vybrat. Díky moc za odpověď :))
Odpovědět