Ake aditivum zabrani zadretiu? diesel 2.8 crd

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Mi_t_is
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 17, 2022 12:21

Ake aditivum zabrani zadretiu? diesel 2.8 crd

Příspěvek od Mi_t_is »

Ahojte, pozeram vela inzeratov kde dodge nitro 2.8 crd alebo jeep cherokee 2.8 crd alebo voyager su zadrete myslim na kluke. Neviem z akeho dovodu sa to stava, preto by ma zaujimalo ci vie mos2 alebo ceratec aditivum alebo nejake ine zabranit tomuto zadretiu pripadne co to moze sposobit? Motor ma predpisany 5w30 ja konkretne som dal Valvoline All-Climate C2/C3 5W-30 co je predpisane mazacim planom valvoline pre tieto motory od 2008 crd s DPF. Neviem cim to je mozne, ze sa takto zadieraju.
Neplati to len pre tieto motory ale aj niektore ine sa radi zadieraju na kluke (myslim land rover) preco sa to deje? Je to fakt len o nahode a aj clovek co meni kazdych 5 tisic km olej moze motor zadriet pri spravnej prevazke a servise?
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Ake aditivum zabrani zadretiu? diesel 2.8 crd

Příspěvek od Brembo »

blbá konštrukcia motora. Niečo sposobuje nízky tlak oleja alebo je dané miesto slabo zásobované olejom. Dovodov može byt mnoho. žiadne aditívum zadretiu nepredíde,maximálne može ten moment oddialit.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Ake aditivum zabrani zadretiu? diesel 2.8 crd

Příspěvek od jerome »

Keď kúpiš jazdenku tak sa môžeš len modliť či ti motor kľakne alebo nie :mrgreen: Podľa mňa je to dlhým intervalom (20.000 u týchto modelov) Ide tam 6,6l čo je hodne a každý to naťahuje jak sa dá. Niečo padobné jak u Santa Fe 2.2 crdi. Postupne sa zanesie sitko na saní oleja z vane a je to v péčku :?
Pri 5.000 od novoti ťa motor prežije :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět