ADITIVA DO BENZINU

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27399
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

Já se po dvou letech ježdění na (převážně EO) N98 s VIF-em nebo Wynn's-em vrátil k N95 (snažím se u EO s 0% bio), a přidávám Millers Petrol Power Ecomax. Pocitově (i co do ⌀ spotřeby na pp) to vychází + - nastejno.

Důvod: doslal jsem 2 balení Millerse PPE. Na 1000 litrů :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od abc »

Jarku kde ho rozdávají :?: :idea: :D
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od tonny »

Zkusil jsem objednat https://automotoprikryl.cz/petrol-power ... order_item i do nafty pro syna. VIF mi nepasuje balení, zkusím přelít do prázdného obalu od MO.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
juliagots
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 13, 2022 10:23

Re:

Příspěvek od juliagots »

Pitris píše:Otevřu staré téma - hodí se nadpis vlákna :wink:
Dostal jsem přípravek Petrol Power ECOMAX https://www.millersoils.cz/petrol-power-ecomax?c=102 - tak jsem ho použil (první dávku na 50litrů), a mám první zkušenost (nebo spíš poznatek) - po ujetí asi 100km. Nemůžu říct, že by motor měl dřív problém se startováním, to v žádném případě, "chytalo to" vždy a za jakékoliv teploty dobře, ale už teď to "chytá" tak nějak ochotněji. Jestli se projeví další - třeba snížení spotřeby, nebo jiné, bude poznat asi později; kdyžtak dám vědět......Ale zatím to vypadá, že ta koruna za litr navíc by mohla být časem dobrou investicí.
Dobrý den! To znamená, že tento produkt doporučujete, rozumím tomu správně?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27399
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

Ta citace je z doby před 12-ti lety když jsem ho dal poprvé. Od té doby ho dávám pořád (střídavě občas i VIF či Wynn's), a jak toho Millerse, tak i ty ostatní mohu doporučit. Samozřejmě do motoru nevidím, ale díky tomu že tyto dodatečná aditiva obsahují jak mazací, tak i čistící složky, a na postupně 3 autech šla spotřeba benzinu po déledobém soustavném používání asi o 0,4/100 dolů, nemám důvod pochybovat že by i nečistily.
A před pár měsíci jsem se po asi dvouletém používání VIF-u s N98 vrátil ke kombinaci (ten) Millers PPE a N95 - EO bez bio, (páč 2 oktany by ten "miler" měl přidat). Za mě :wink:
A třeba tady ho teď mají i za dobrý peníz :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
DirtyKing
Příspěvky: 44
Registrován: pon pro 24, 2018 9:27

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od DirtyKing »

Nechci být hnidopich, ale N95 z EO rozhodně není bez BIO. Bez BIO je pouze Diesel. N95 normálně bio složku obsahuje :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27399
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

DirtyKing píše:....ale N95 z EO rozhodně není bez BIO....

Tak u EO by občas snad být měl. Vycházím z info v mobilní aplikaci přímo od Eurooilu. Už jsem to tu jednou psal jaky-olej-do-fabie-ii-1-4-16v-63kw-t5911-1358.html
Je to apka, kde je uvedeno u které čerpačky zrovna je poslední závoz N95 bez bio.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od abc »

Třeba před chvílí EO Brno Výstaviště obsah biolihu 0,0 % a konec destilace 198°C. :)
EO Střelice 4,9%.
Naposledy upravil(a) abc dne ned črc 17, 2022 17:04, celkem upraveno 1 x.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1738
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od kornel »

zhruba 3/4 rok dávam do TSI na jednu nádrž (možno je to ale k hovnu) LIQUI MOLY E10 ADDITIVE
https://www.liqui.sk/liqui-moly-e10-additive-150ml/
pjotr
Příspěvky: 51
Registrován: sob úno 05, 2022 17:29

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od pjotr »

Někde jsem četl, že EO N95 bez bio je benzin vyřazený ze strategických zásob, který stát nahradí novým čerstvým. Neumím tuto informaci ověřit, ale dává mi to smysl. Aby se benzin dal skladovat tak je lepší aby bio neměl. A vlastně mě to ani neuráží koupit si starý benzin.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od pepoh »

mam zbytky polrocneho e10, a zastudena cuka. za tepla ok..
palivo starne. alebo lahke zlozky sa uz odparili..
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Petr
Příspěvky: 50
Registrován: pát pro 13, 2019 12:47

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Petr »

Chtěl bych se zeptat, jak často přidávat STP aditivum s odstraňovačem vody z nádrže ? Když mám skoro nádrž v červeném políčku, tak na několik sekund stratí tah a pak se zase chytne za plynem.To udělalo už 2x a při stejném ukazatali ručičky pal.nádrže.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Pravidlo č. 1 zní nevyjíždět obsah nádrže do minima, protože se jednak může špatně chladit (právě protékajícím palivem) podávací čerpadlo a druhak hrozí nasátí nečistot/kalů/vody ze dna nádrže. Zřejmě se jedná o benzínový motor, v případě naftového (CR) už podávací čerpadlo v nádrži nebývá a voda se zachycuje v palivovém filtru. A jak často přidávat aditivum na pohlcování vlhkosti - teď přes zimu bych aplikoval na dejmetomu každou pátou nádrž, konkrétní doporučení však asi nebude. Taky záleží na tom, jak často jezdíš a za jak dlouho tedy nádrž spotřebuješ. Notabéne biosložka v benzínu bude, pokud se nepletu, sama o sobě vodu pohlcovat a pak spolu shoří ve válcích. Pokud jsi potíže s větším množstvím paliva v nádrži předtím neregistroval, prostě tankuj dřív, stejně nic neušetříš. A kdys naposled měnil palivový filtr (je-li mimo nádrž a tedy výměnný)...? Tvé potíže nemusejí souviset s vodou v nádrži. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Petr
Příspěvky: 50
Registrován: pát pro 13, 2019 12:47

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Petr »

Díky za odpověď. Palivák jsem měnil před necelým rokem zn.Mann.Jinak mám Fabii 1,4Mpi benzín vždycky tankuji od půlky nádrže.Jenom nedávno jsem to skusil vyjet až k červené čárce :) Jinak pořád přidávám Wif. co 10-15k čistič vstřiku a teď po druhé STP odstraňovač vody.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od jarson1 »

Neviem ako to ma fabia, ale niekde je este jedno sitko na cerpadle prave v nadrzi. To sitko obvykle stoji par drobnych a ( obvykle) sa da aj samostatne vymenit. Nie je to ( obvykle) nejaka zlozita praca a urobi to v pripade ak naozaj bolo zanesene az necakane zlepsenie. Hlavne v tahu, pri starte a akceleracii.
Kedze sa ti to stava ked je nadrz " u dna" ja by som tipoval toto.
Ale ajo hovorim, neviem ako to ma fabia.
Keby totiz bol pripchaty ten mimo nadrzze nerobilo by to " iba" vtedy. A zo skusenosti - tento filter aj po 300tkm som mal skoro cisty. Naopak sitko v nadrzi uz mierne zanesene.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět