Servo olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Evžen
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 18, 2021 7:49

Servo olej

Příspěvek od Evžen »

Zdravím . Můžu zaměnit olej v servu? Předepsanou normu mám WSS-M2C204-A2, mohu místo něj dát WSS-M2C204-A ? Mondeo mk4 2.0 tdci 103kw r.v. 2007
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Servo olej

Příspěvek od Pitris »

Podle popisu tady by to neměl být problém - https://www.automoto-eshop.cz/Febi-Bils ... escription plní totiž obě. Nebo dát přímo A2 https://eshop.autopalace.cz/kapalina-servo
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: Servo olej

Příspěvek od gabriiel »

A kolik toho oleje je potreba koupit, pokud chci vymenit komplet? Mam Galaxy r.v. 2012, 2.2 TDCi 147 kW. V manualu se pise: Objem v litrech - po rysku MAX... :roll:

Baleni maji po litru, tak at nekupuji na 2x a vyhazovat zbytecne penize se mi taky nechce.

Predem diky.
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
Brodys
Příspěvky: 152
Registrován: čtv dub 14, 2022 22:26

Re: Servo olej

Příspěvek od Brodys »

Já měl focuse a tam bylo asi 1,3l. Záleží jak budeš měnit, jestli komplet nebo odsávat, ale s dvouma litrama by jsi měl vystačit. Hlavně dodržet to, co tam má být.
Toyota Auris hybrid 1.8 (2017).
Začátek Millers Oils EE 5w30, pak Ravenol SSO 0w30 a teď delší dobu Ravenol DFE 0w20.
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: Servo olej

Příspěvek od gabriiel »

Primo z Fordu mi psali, ze by mel stacit jeden litr, ale nekde jsem videl, ze je tam snad 1,8l. Uvidim jak to pujde, urcite chci vymenit co nejvic co vytaham. Koupim tedy dve flasky at je klid. Diky moc :wink:

Jo, mimochodem kupuji kapalinu original u Fordu, tam uz mam od nich potvrzeno i kterou presne.
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
Brodys
Příspěvky: 152
Registrován: čtv dub 14, 2022 22:26

Re: Servo olej

Příspěvek od Brodys »

Tak to bych se divil, kdyby měl míň jak focus. Jestli budeš tahat,tak stejně nevytaháš vše, tak jsem to několikrát opakoval, dokud jsem nezdělal obě lahve. Odsál, dolil, plný tejt levá, pravá, ono se to smíchalo se zbytkem staré a zase zhnědlo, tak znova. Vyšlo mi to na cca asi 3 tyhle procedury a pak už byl olej celkem pěkně zelenej. Původní byl černo hnědý..... Ať se daří.
Toyota Auris hybrid 1.8 (2017).
Začátek Millers Oils EE 5w30, pak Ravenol SSO 0w30 a teď delší dobu Ravenol DFE 0w20.
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: Servo olej

Příspěvek od gabriiel »

Jo, diky moc za info :wink:
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: Servo olej

Příspěvek od gabriiel »

Tak hotovo, jen drobny poznatek - chce to mit nastartovany motor a kola na zemi, at ten posilovac jede naplno. Ja zvedl predek jak jsem si hral s brzdama a pri te prilezitosti zkousel vymenit olej v servu. Vytahal jsem asi 3 deci a vic neslo. Jakmile jsem polozil kola na zem, tak to dostalo zahul a najednou to hnalo olej vostosest.

Dobra vec je hadicka s nadobkou na odvzdusnovani brzd, co se napoji na kompresor. Je to jako vysavac, s tim jsem vytahal starou uplne krasne a nova je krasne zelena. Zdelal jsem kolem 1,5 litru nove kapaliny. Hotovo za 30 minut.
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
Odpovědět